Skocz do zawartości

HD25-1 II Modowanie


DarkH8

Rekomendowane odpowiedzi

A ja tam lubię PX360 jako portable.

No niestety... chcial bym isc deko wyzej a SRH940 sa jak by to ujac - zbyt "delikatne".

 

 

GigerE: To zmienia postać rzeczy :)

 

Miałeś może kontakt z wersją 600 Ohmów? Używam HD 25-1 tylko stacjonarnie i mają dla mnie trochę za dużą skuteczność - zmuszony jestem ściszać DACa, żeby potkiem operować po ludzku.

Jest różnica brzmieniowa?

 

 

Kawal czasu temu - z pamieci one powoli zmierzaly w ciemniejsza strone mocy - ale reki sobie w tej chwili uciac nie dam.

Nie mozesz zrzucic gaina z 2.5 na 1 w o2 ? IMO zdecydowanie lepsze rozwiazanie jezeli chodzi o wzmacniacz jako taki.

 

 

To dobra myśl, dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mozesz zrzucic gaina z 2.5 na 1 w o2 ? IMO zdecydowanie lepsze rozwiazanie jezeli chodzi o wzmacniacz jako taki.

 

 

To dobra myśl, dzięki!

Polecam sprawdzic - jako posiadacz wersji 1 i 2.5 - przelacznika 2.5 nie jestem w stanie strawic :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mozesz zrzucic gaina z 2.5 na 1 w o2 ? IMO zdecydowanie lepsze rozwiazanie jezeli chodzi o wzmacniacz jako taki.

 

 

To dobra myśl, dzięki!

Polecam sprawdzic - jako posiadacz wersji 1 i 2.5 - przelacznika 2.5 nie jestem w stanie strawic :(

Tak właśnie chciałem zrobić. Kilka razy próbowałem użyć wzmocnienia 6,5, ale zawsze z marnym skutkiem - nawet HD600 się przesterowują.

 

Ale, EOT ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DarkH8: Np. tutaj: http://allegro.pl/069417-sennheiser-nauszniki-welurowe-hd25-hd-25-i3137345601.html

 

Brzmienie robi się lżejsze, spokojniejsze, jest trochę jaśniej - dźwięk jest bardziej otwarty. Nie ma takiego "ciśnienia" jak na zwykłych, tak silnego ataku. Nie wiem czy akurat Tobie by to przypasowało :)

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. tutaj: http://allegro.pl/069417-sennheiser-nauszniki-welurowe-hd25-hd-25-i3137345601.html

 

Brzmienie robi się lżejsze, spokojniejsze, jest trochę jaśniej - dźwięk jest bardziej otwarty. Nie ma takiego "ciśnienia" jak na zwykłych, tak silnego ataku. Nie wiem czy akurat Tobie by to przypasowało :)

Swoja droga bardzo ciekawa kwestia - w przypadku tych par ktore posiadam obie sa delikatnie inne. Uzywam tylko vinylowych (czy cokolwiek to jest) padow i jedna z par gra lzej i rowniej - 2gie sa bardziej zywiolowe/skoczne z delikatnie wiekszym kopem na basie. Co jeszcze dziwniejsze - pochodza one z roznych okresow produkcyjnych i sa ze soba nie bardzo kompatybilne - konkretnie chodzi o palak. Nie moge go stosowac zamiennie bo nie pasuje (drivery spadaja z tego "badyla" na ktory sie je nasuwa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GigerE: Rzeczywiście. Pady, które miałem z HD 25-1 były znacznie grubsze, sztywniejsze i bardziej "poduszkowate" - miały też krótki kołnierz. Pady, które kupiłem niedawno z dobresłuchawki mają już kołnierz kilkukrotnie dłuższy, tak, że zachodzi aż na wtyk, a do tego są znacznie płytsze, a "skórka" cieńsza.

 

Nie porównywałem ich jednak brzmieniowo - te pierwsze słabo się trzymały i mocniej cisnęły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu Forza (zdaje sie) pisal ze nie oryginalne pady (velurowe o ile pamietam) psuja troche dzwiek Senkow. Tak czy siak nawet na tych samych padach te moje nieszczesne sluchawki sa dlikatnie inne. Polecam tez zmienic im palak na ten z HD25BA (o ile tego jeszcze nie praktykowales) i tez zaczna grac ciut ciut inaczej - (mniejszy docisk i dalsza odleglosc od bebenka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też nie kupowałem welurów ZOMO z djshopu - wyglądają spoko, ale stwierdziłem, że wolę mieć senkowe, mimo że sprzedawca zapewniał mnie, że nie ma różnicy.

 

W sumie nie narzekam na pałąk - ten z wersji BA trochę ciśnie mnie w głowę, musiałbym kupić do niego pojedynczą gąbkę jak z HD25-1, ale i tak dziewczyna mi już HD 25 BA nie odda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiona cieniuśka mata wytłumiająca :] i tak mi się ich brzmienie podoba (szczególnie po podbiciu basu w iRiverku :P, z Fiio jeszcze ich nie słuchałem)

ale moja dusza odkrywcy każe mi eksperymentować!

 

To moje pierwsze puszki z prawdziwego zdarzenia :P wcześniej miałem jakieś bezprzewodowe philipsy a później tylko doki, których modować za bardzo nie ma jak, więc teraz się przynajmniej trochę pobawię.

Jak się z nimi zaprzyjaźnię to może wyrządzę im na dowałkę krzywdę w takim stylu :P

 

http://headphonescout.com/wp-content/uploads/2012/05/Sennheiser_HD-25-1_ii_Custom_Incredible_Hulk_Headphones1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ok, zrobiłem tego moda ale zaklejanie tych otworków z tyłu głośnika to idiotyzm, generalnie delikantnie lepiej basują ale wtedy zmienia się faktura i jakość basu więc odkleiłem te otworki bo strasznie spłaszczyło granie słuchawek i generalnie porażka, Zostawiłem tylko wytłumienia w zakamarkach muszli i zmieściłem jeszcze oryginalne watki które tam wcześniej były i teraz jest dobrze i miło :]

Grają fajnie ciepło i blisko głowy tym basikiem i dźwięk jakby lepiej się rozchodzi (ale to tylko moje subiektywne uczucie) :)

 

Podsumowując - dodatkowe wytłumienie muszli nie szkodzi ale zaklejanie otworków z tyłu głośnika jest passe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie z tym że ja powycinałem precyzyjnie i ulokowałem w tych trójkącikach kawałki 5mm maty akustycznej :] no i wymieniłem sobie gąbeczki bo tamte były trochę zmęczone :)

Zastanawiam się jeszcze nad kablem, jeden z userów ma mi pożyczyć jakiś odjechany kabel więc osłucham i napiszę :]

 

I jeszcze żona ma mi kupić fioletowy zestaw gąbek i nauszników welurowych :] zobaczymy co to zmieni (bo jeśli ujmie basy to chyba nie chcę :P )

 

Co do Aporiorków to myślę że samo tworzywo też trochę inaczej rezonuje i wpływa na brzmienie (tylko nie wiem czy na plus bo najlepsze głośniki to przecież zdaje się drewno a nie aluminium? :} )

 

To nasuwa myśl.. jakby znaleźć jakiegoś sprytnego tokarza który by machnął takie pokrywki do senków w drewnie... to by mogło być ciekawe :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GigerE wyżej wspomniał, że Forza mówił, że te nieoryginalne pady welurowe troszkę psują dźwięk.

 

Senkowe welury trochę bardziej otwierają dźwięk - bas nie jest tak napompowany, jest naturalniej i przejrzyściej. Nie wiem czy nie uznasz tego za ubytek. Jakby co to są "skórzane" niebieskie od Originals:

 

http://allegro.pl/541326-sennheiser-hd25-adidas-gabka-na-palak-i3162407449.html - tutaj gąbki (za sztukę).


Teraz akurat nie mają padów w ofercie, ale pojawiają się.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia, przyglądam się tej aukcji od jakiegoś czasu, ale nie wiem czy mi to potrzebne, mam długie kudły i tylko mnie pewnie będzie targało :P

Ewentualnie może pójdę właśnie w te adidasowe niebieskie, bo widziałem ich sporo na ebayu.

 

Ale i tak tych fioletowych spróbuję - ładne są :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności