Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

[ROZWIĄZANE] Słuchawki nauszne AKG k619dj vs Cresyn c750h


natox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Szykuje się do kupna słuchawek (raczej nausznych nie wokoło usznych ) cena 300-400 zł. Słuchać będę na nich głównie RAP-u, i elektroniki (house czasami jakiś dubstep). Słuchawki będą grały z iPhonem 4s.

Przeczytałem już trochę tematów i mam wybrane 3 modele które mnie interesują.

- Cresyn c750h - według opisów słuchawki dobrze zagrają z moim odtwarzaczem oraz dobrze wpasują się w gatunki muzyki których słucham, w dodatku słuchawki ponoć wykonane są bardzo dobrze (nie licząc poluzowanej wtyczki jack w niektórych egzemplarzach) a zestawienie cena jakość wypada też nie blado - chciał bym wiedzieć ile w tym prawdy (najlepiej od kogoś kto te słuchawki posiada :D )

- AGK k619dj - podobnie jak cresyny ponoć dobrze wykonane słuchawki, według opisów świetne do elektroniki, z tego co wyczytałem to jedne z lepszych słuchawek do tego typu muzyki w cenie ok.400zł - tutaj chciał bym żeby mi ktoś powiedział jak te słuchawki sprawdzają się w rapie oraz jak zagrają z 4s, ze względu na wbudowany pilot tu chyba nie powinno być problemów ale wole się upewnić :)

-Sennheiser HD 25 -(wiem że cena wybiega prawie dwukrotnie ponad to co podałem ale tu chodzi raczej o dowiedzenie się paru szczegółów których nie mogłem nigdzie znaleźć) mianowicie czy te słuchawki nadają się do rapu o elektronike nie pytam bo w tym gatunku jest to chyba najmocniejszy zawodnik z tych trzech :)

Nie wiem też jak wychodzi z wygodą w tych modelach słuchawkach, jedni piszą ze słabo drudzy że jest ok, wiem że to raczej już zależy od człowieka ale fajnie by było jak by ktoś mi powiedział czy te słuchawki są naprawdę tak niewygodne czy raczej poprostu średnio komfortowe.

Chciał bym aby ktoś mi powiedział które słuchawki bardziej będą pasowały do moich wymagań muzycznych Cresyny czy AKG.

Dodatkowo jeśli macie jakiś inny model to możecie podać ale raczej (na 90% :P) wybiorę któryś z tych.

Edytowane przez natox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno Cresyny jak i AKG to bardzo dobre słuchawki w swojej kategorii cenowej. AKG jednak wypadają lepiej, ale są droższe o ok. 100 pln. Do rapu i elektroniki potrzebny jest dobrej jakości bas, ten w AKG jest potężny tam gdzie ma być, schodzi nisko i jest dobrze kontrolowany. W Cresynach bas jest wyraźnie gorszy, grają środkowym i wyższym basem. Obie pary są dobrze wykonane, ale nie bez wad. Cresyn ma problem z gniazdem, AKG z pękającym pałąkiem. Poza tym i jedne i drugie w moim przypadku przy długim odsłuchu (ponad godzinę) powodują pewien dyskomfort i trzeba zrobić chwilę przerwy. Tak często mają słuchawki nauszne, które dobrze izolują. Pilot działa fajnie z iPhone i w jednych i drugich słuchawkach, ale tu też wygrywają AKG, pilot ma funkcję regulacji głośności i jest troche wygodniejszy. Sennheiserów nie znam, moim zdaniem jeśli masz na K619 to te kup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dzięki trochę mi rozjaśniłeś sytuacje, dwa pytania jeszcze jeśli chodzi o AKG bo tego że basu mi w nich zabraknie raczej się nie obawiałem, zastanawiałem się jak poradzą sobie z wokalami w rapie, a drugie to sprawa tego pękającego pałąka słuchawki były by używane często na świeżym powietrzu i tu pytanie czy problem z pałąkiem to usterka która wcześniej czy później się pojawi czy raczej pojawi się tylko kiedy ze słuchawkami będę się obchodzili dość brutalnie.

Edytowane przez natox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzą sobie z wokalami w innych gatunkach więc i w rapie będzie dobrze:) Co do pałąka to niech się wypowiedzą inni użytkownicy, albo trzeba by zrobić ankietę. Ja swoich używam zwyczajnie, specjalnie się nimi nie przejmuję i po miesiącu pojawiło się pęknięcie. Wymienili mi na nowe i nadal się z nimi nie patyczkuję. Zobaczymy co dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności