Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

[ROZWIĄZANE] Słuchawki do iRiver AK100


Gongo

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko, jakie słuchawki proponujecie do Irivera AK47 AK100? Widziałem pochlebne opinie o Sennheiser Momentum - tylko ten pilot by mnie drażnił, można lub warto zmienić kabel na Monkey Cable Clarity J2J? Co do słuchawek to chciałbym żeby nie były ciche bo lubię sobie głosniej posłuchac także chyba wypada sie rozgladac za czymś z niskimi ohmami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wielu się ze mną nie zgodzi, ale moim zdaniem do AK100 tylko wysokoohmowe. Te 22 Ohmy masakrują bas wszystkich słuchawek o niskiej impedancji, co pokazują też wykresy podrzucane kilka razy tutaj na forum.

 

Nie patrz na impedancję, a na skuteczność - im wyższa tym głośniej. Gorzej jeśli jest wysoka impedancja a niska skuteczność (ok 90 - 95 dB).

 

Jakie masz preferencje brzmieniowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, myślałem że to zależy od impedancji. Preferencje brzmieniowe to raczej takie ocieplone ale bez przesady nie lubie jak bass zalewa reszte pasma. To moze połaczyć AK100 z Sennheiser HD 650 (300ohm) lub AKG Q701 ?

Edytowane przez Gongo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie planujesz słuchać? Miasto czy dom? Mnie się genialnie słucha na Phiatonach MS400, na miasto jedno z najlepszych połączeń jakie słyszałem do tej pory. Odradzam za to stanowczo łączenie z Bayerami T50p, wogóle z AK100 nie grają.

Edytowane przez D@rkSid3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie planujesz słuchać? Miasto czy dom? Mnie się genialnie słucha na Phiatonach MS400, na miasto jedno z najlepszych połączeń jakie słyszałem do tej pory. Odradzam za to stanowczo łączenie z Bayerami T50p, wogóle z AK100 nie grają.

 

Mi się akurat połączenie z MS400 w ogóle nie podobało, jakieś zbyt mulaste i basowe :)

 

Gongo: Myślę, że pod taki repertuar to lepiej HD650, podobno są bardziej basowe i koloryzujące, ale delikatnie. Chociaż nie wiem czy spodoba Ci się ich sygnatura pod pop - jeśli chodzi o HD600 to taki balans pomiędzy muzykalnością a analitycznością, ale najlepiej sprawdzają się w wymagających realizacjach i gatunkach. Niektórzy twierdzą, że różnice w stosunku do HD650 są minimalne.

 

Pewnie przydałoby się Tobie coś bardziej rozrywkowego z mocniejszym basem, ale nie wiem co ;) No i HD600/650 odpadają na ulicę, jako że jest to w pełni otwarta konstrukcja z zerowym tłumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałeś ten wątek http://forum.mp3store.pl/topic/98298-colorfly-c4-vs-ak100-vs-imod-video-fiio-e7/ ?

tam masz wrażenia Fatso z odsłuchu min. AK100 z różnymi słuchawkami, co prawda nie ma tam HD650, ale on ma chyba te słuchawki i może miał możliwość podpięcia do AK100,

zapytaj go, to miły gość, na pewno Ci pomoże:-)

Edytowane przez artful
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może coś z Beyerów w wersji 250 ohm, DT 770 z zamkniętych albo DT 990 z otwartych.

 

O Beyerach myślałem, ale nie znam DT770 ani DT990. W sumie nie znamy budżetu :P Mam teraz do testów T70p, jest wersja T70 - 250 Ohmów - T70p mają świetny bas, trochę wyostrzoną, ale bardzo szczegółową górę, super separacja i ogólna rozdzielczość.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy topowych Grado czy Ultrasone to MS400 rzeczywiście mogą mulić. Ale dla mnie, na miasto jest mega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy topowych Grado czy Ultrasone to MS400 rzeczywiście mogą mulić. Ale dla mnie, na miasto jest mega.

 

Rzeczywiście, słuchałem tego jedynie w mieszkaniu - na mieście nadprogramowa ilość basu/niskiej średnicy jest zazwyczaj niwelowana. Z O2 było już super, tak jak pisałem (lubię MS400). Tyll też wspominał, że w wielu przypadkach głównym powodem percypowanych różnic brzmieniowych jest właśnie niski damping, więc w wypadku AK100 może działać tutaj korzystanie przy kształtowaniu brzmienia.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może coś z Beyerów w wersji 250 ohm, DT 770 z zamkniętych albo DT 990 z otwartych.

 

O Beyerach myślałem, ale nie znam DT770 ani DT990. W sumie nie znamy budżetu :P Mam teraz do testów T70p, jest wersja T70 - 250 Ohmów - T70p mają świetny bas, trochę wyostrzoną, ale bardzo szczegółową górę, super separacja i ogólna rozdzielczość.

 

Ale to są 32 ohmy, a wiemy już że AK100 się z takimi nie lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może coś z Beyerów w wersji 250 ohm, DT 770 z zamkniętych albo DT 990 z otwartych.

 

O Beyerach myślałem, ale nie znam DT770 ani DT990. W sumie nie znamy budżetu :P Mam teraz do testów T70p, jest wersja T70 - 250 Ohmów - T70p mają świetny bas, trochę wyostrzoną, ale bardzo szczegółową górę, super separacja i ogólna rozdzielczość.

 

Ale to są 32 ohmy, a wiemy już że AK100 się z takimi nie lubi.

T70 mają 250 Ohmów - zakładam, że większych różnic w porównaniu do wersji "p" nie ma, chociaż słyszałem, że wersja 250 Ohmów ma trochę mniej basu - ale to może być konsekwencja większej impedancji.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Aki100 + Momentum to dla mnie jedno z lepszych połączeń (kablem z pilotem nie ma co sie przejmowac bo w komplecie jest drugi bez ;) ). Co do masakrowania basu heh :

http://www.cdpkorea.com/zboard4/zboard.php?id=cool_review&no=297%C2%A0%C2%A0Pr%C3%B3wnanie jakoś 16 Ohmowych pchełek basu nie masakruje.

Także pisanie ogólnikami nie ma sensu trzeba przesłuchać konktretną kombinację ak100 + słuchawki .

Edytowane przez Nemrod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście sam zakupiłem AK100 + Momentum :) sam rozważałem HD650 - cena ta sama, jednak wygrało to co bardziej portable. Rozmawiałem z jednym Koreańczykiem, warte rozważenia są jeszcze Senki Amperior za lepsze wytłumienie od Momentum. Ja jestem mega zadowolony ze swojego połączenia :) Może warto pomyśleć o UM Miracle słyszałem że to coś niesamowitego jak się zgrywają z Ak100 jednak to już customy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

padł mi X7 :-( , no i stałem się posiadaczem AK100 - na razie potwierdzam, że to urządzenie samo ma potworne problemy z napędzeniem większości słuchawek, u mnie gra dopiero z zewnętrznem wzmakiem (xDuoo XD-01) i jest nieźle, ale to nie jest rozwiązanie - nie chcę targać ze sobą non-stop dwóch cegiełek ;-)

 

Jakie dokanałówki polecacie do AK100 ? zależy mi na, brzmieniu z dobrą przestrzenią, z szeroką głęboko budowaną sceną, w kierunku analogu, z dobrze kontrolowanym basem - cena max do 1500 zł

 

Mam CX300II i DTX101ie - ale one nie grają z AK100, no może beyery w miarę.

 

Mam możliwość kupienia EPH-100, W1, W UM1 lub CK100Pro w sensownej cenie (nowych), ale bez możliwości odsłuchu :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności