Skocz do zawartości

Profesjonalne słuchawki od Sony w MP3store!


mp3storeBDG

Rekomendowane odpowiedzi

  • MP3store

Witamy wszystkich w ten ciepły wiosenny dzień, przedstawiamy wam słuchawki studyjne Sony z serii MDR do profesjonalnego jak i ogólnego zastosowania. Ta seria profesjonalnych słuchawek to połączenie wytrzymałości, komfortu oraz praktyczności. Zapraszamy do zapoznania się z poniższą ofertą, oraz do dyskusji na forum.

Modele:

 

7502

 

SONY MDR-7502 Uniwersalne profesjonalne słuchawki w przystępnej cenie, dla tych, którzy żyją ze słuchania. SONY MDR-7502 są idealnymi słuchawkami ogólnego użytku w profesjonalnych zastosowaniach.
http://www.mp3store.pl/article/sony-mdr-7502-sluchawki-ean.5900652393879,2013070438281132256.html

 

7506


SONY MDR-7506 Ta seria profesjonalnych słuchawek Sony to połączenie wytrzymałości, komfortu oraz praktyczności. Codziennie wykorzystywana jest ona podczas nadawania i w studiach nagraniowych na całym świecie.
http://www.mp3store.pl/article/sony-mdr-7506-sluchawki-ean.5900652393862,2013370469427142214.html

 

7510


SONY MDR-7510 Ten model to doskonały wybór zarówno jako słuchawki referencyjne, jaki i monitorowe do miksowania, stanowiący rozszerzenie serii MDR-7500 o nowy design i mocną konstrukcję.
http://www.mp3store.pl/article/sony-mdr-7510-sluchawki-ean.4905524759198,2013410480563142230.html

 

7520


SONY MDR-7520 Jest to najwyższy poziom profesjonalnych słuchawek Sony. Model SONY MDR-7520 został stworzony do stosowania przy krytycznym odsłuchu.
http://www.mp3store.pl/article/sony-mdr-7520-sluchawki-ean.4905524759181,2013290439412142243.html

 

Zapraszamy do zakupów :D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde ,wreszcie laskawie dodaliscie produkty marki sony. Co prawda marka i jakosc schodzi na psy, no ale jak macie w dobrej konkurencyjnej cenie to ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łaskawie... Gdybyś wiedział ile to roboty i dogadywania z dystrybutorem czy sony polska... To nie takie proste, że dzwonisz i masz:)

tak, to hardcorowo ciezko hehe, porownywalna trudnosc do zdobycia szczytu K2 (ironia)

Edytowane przez antyGMO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łaskawie... Gdybyś wiedział ile to roboty i dogadywania z dystrybutorem czy sony polska... To nie takie proste, że dzwonisz i masz:)

tak, to hardcorowo ciezko hehe, porownywalna trudnosc do zdobycia szczytu K2 (ironia)

 

 

 

Myślę, że zadanie dużo trudniejsze niż przy zdobywaniu qogira (e09k), a to z tego względu, że np. MDR7506 to produkt z rynku amerykańskiego, w Polsce Sony tego nie importowało jeszcze kilka lat temu, więc te słuchawki, które produkować zaczęto 21 lat temu (a identyczny wszakże MDR-V6 aż 27 lat temu), są prawie, że "nowością" u nas. Poza tym raz pisałem do Sony, powtórzyłem parokrotnie mejl z różnych poczt, na żaden nie odpisali.

A co do cen to rewelacji nie widzę.

 

może ta współpraca przyniesie za sobą też doki? ale 7510 to zacne słuchawki, gdyby nie to, że nauszne są archaiczne to bym je sobie nawet miał ;)

To jest to samo co ZX700. One chyba nie są nauszne, tylko wokółuszne, ale to trzeba byłoby spytać kogoś z forum kto miał dla pewności.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ta współpraca przyniesie za sobą też doki? ale 7510 to zacne słuchawki, gdyby nie to, że nauszne są archaiczne to bym je sobie nawet miał ;)

To jest to samo co ZX700. One chyba nie są nauszne, tylko wokółuszne, ale to trzeba byłoby spytać kogoś z forum kto miał dla pewności.

Internet mowi ze roznica sprowadza sie do kolorystyki no i 7510 ma woreczek.

Jezli chodzi nausznosc/wokolusznosc - zdaja sie to byc taki troche misz masz ze wskazaniem na wokoluszne... pic polega na tym ze ucho musi wejsc pod pady zeby zostac w calosci ladnie otoczone. W innym wypadku pady wyladuja na uchu - wygoda wtedy cierpi. Na ile ma to sens ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie, tylko 7520/7510/7506 to są wersje "profesjonalne", rózniące się praktycznie nazwą, kolorystyką, wyposażeniem/okablowaniem. Również bodajże gwarancja na profesjonalne, w USA jest lepsza, a Z1000 zostały chyba wycofane ze sprzedaży (nie wiem czy tylko w USA czy wszędzie już). Chociaż można wyczytać, że 7520 grają nieco lepiej http://www.head-fi.org/t/644542/sony-mdr-z1000-and-sony-mdr-7520-essentially-identical , chociaż być może to wynika z kabla.

 

W przypadku 7506 i V6 właśnie się mówi o hybrydowej formie nauszników - w sensie połączenia wokółusznych z nausznymi. Jak dla mnie te słuchawki to są normalnie wokółuszne, z zaznaczeniem, że uszy będą dotykać wnętrza słuchawek/przetworników czy jakby to tam nazwać ( niektórzy na takie coś narzekają w niektórych normalnych wokółusznych jak K550, u mnie ucho środka nie dotyka w k550 - tak dla porównania piszę, że w przypadku V6/7506 takie coś raczej u każdego wystąpi). Ale i tak po chwili robią się jak dla mnie komfortowe. Też powiem, że jak dla mnie są całkiem fajne, szczególnie wykonanie jest solidne, ale w podobnej cenie to wolę PX360.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K550 mają ten problem przez zbyt miękkie pady i brak gąbki pod padem, przez co ucho dotyka plastiku proste.

 

MDR-7520 to bym sobie wziął ale nie za taką cenę, gdyby były za 1000-1200zł to by były rozsądne pieniądze bo 1300zł różnicy między 7510 a 20 to już wygląda dziwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ZX700/7510.

Są wokoło uszne. Bardzo sprytnie rozwiązano budowę nausznika. Tył ucha wchodzi pod pad, a sterownik jest umieszczony bardziej z przodu i pod takim kątem, że leży równolegle do płaszczyzny ucha. Mam duże uszy - w K550 lekko dotykają plastiku - w Sony nic mi nie zawadza.

Są bardzo wygodne, lekkie i kompaktowe. Pałąk bardzo miękko wyściełany.

Brzmienie znacznie bardziej dynamiczne, gęste i zbliżone do słuchacza niż w K550. Bardzo niski bas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ZX700/7510.

Bardzo niski bas.

Powaznie ?

http://www.innerfidelity.com/images/SonyMDRZX700.pdf

http://en.goldenears.net/GR_Headphones/8320

http://graphs.headphone.com/graphCompare.php?graphType=0&graphID%5B%5D=3391

Tez mam te sluchawki - no i bas to one maja najwyzej taki sobie - w kontekscie zejscia praktycznie nie istniejacy niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7520/Z1000 niestety nie slyszalem wiec sie nie wypowiem - ale...

http://graphs.headphone.com/graphCompare.php?graphType=0&graphID[]=3391&graphID[]=3381

chyba nie :( Roland z tego co pamietam (a moze fallow) slyszal obie pary i roznice w cenie ozwal zartem - o ile sie nie myle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych 7520 też (przynajmniej na Thomann.de) jest jakiś program do obróbki dźwięku w zestawie, więc pewnie jest to doliczone do ceny ;)

 

Poza tym ta specyficzna gwarancja również nie jest ot tak, a profesjonalne oprogramowanie jest drogie.

Czyli Sony dorzuca goody bagi (sound forge to rowniez marka nalezaca do Sony) zeby wypchnac towar z magazynu - chlopaki chyba przesadzili z cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7520 też słuchałem. Dwa razy po kilka godzin i zapewniam, że mają bardzo niski bas. A w zasadzie podbity niski bas. Może nie odpowiadać wszystkim, bo np. wybrzmienie pudła kontrabasu przesłania swoim buczeniem brzmienie strun i wyższego basu. Nie pokazują barwy i zróżnicowania basu. Bardzo dobrze natomiast brzmiało to z muzyką klasyczną, tworzyło świetną podstawę dla orkiestry. Podejrzewam, że pasowało by to także do muzyki elektronicznej.

Różnice w cenie są rzeczywiście nieproporcjonalne. Oparte chyba głównie kosztach obudowy. 7520 zdaje się mają korpus z magnezu, no i wymienny kabel. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7520 też słuchałem. Dwa razy po kilka godzin i zapewniam, że mają bardzo niski bas. A w zasadzie podbity niski bas. Może nie odpowiadać wszystkim, bo np. wybrzmienie pudła kontrabasu przesłania swoim buczeniem brzmienie strun i wyższego basu. Nie pokazują barwy i zróżnicowania basu. Bardzo dobrze natomiast brzmiało to z muzyką klasyczną, tworzyło świetną podstawę dla orkiestry. Podejrzewam, że pasowało by to także do muzyki elektronicznej.

Różnice w cenie są rzeczywiście nieproporcjonalne. Oparte chyba głównie kosztach obudowy. 7520 zdaje się mają korpus z magnezu, no i wymienny kabel. ;)

Baczac na to - bardzo sceptycznie podchodze do tego niskiego basu - 30Hz wyglada makabrycznie zle do tego roll off o 25 decybeli. Te sluchawki niemalze dokladnie tak samo jak ZX700 nie sa w stanie utrzymac cisnienia niestety.

Moze ktos jeszcze z tych ktorzy z nimi obcowali wypowiedziec sie w temacie ?

 

tak na szybko.... google head-fi "The real issue I have with the Z1000’s is that for a rather expensive headphone, the way they render bass is pretty unacceptable. Both in terms of quality and quantity. Bass notes sound loose and flabby, with audible distortion at higher volumes. Frequency response graphs for the Z1000 bear this out; the Z1000 barely performs better than the ZX700 despite the benefit of all the premium materials. (To be sure, I did compare the ZX700 and the Z1000 when I bought theZ1000, and I thought the Z1000 did sound better).

 

The weak bass response means that the Z1000 can sound brassy or nasally for some tracks, and particularly for modern studio recordings which use a lot of synthesised tones below 100hz. This is an issue that Sony seems to have been aware of, since the MDR-1R was apparently engineered to improve on this area." w calosci tu

Edytowane przez GigereE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a może jest jak pisałem i dałem link - czyli Z1000 i 7520 wg tych co słuchali się naprawdę różnią sonicznie i można przeczytać, że wcale nie marginalnie. Było m.in., że 7520 mają więcej basu i chyba przestrzeni. Oczywiście, że przetworniki te same itp są, ale nawet jak innych różnic nie ma (a może jakieś tam są jak je rozebrać), to kabel spiralny przy niskiej impedentacji może zmieniać charakterystykę brzmienia kierując je w niższe rejestry (taką teorię kiedyś czytałem) i jak pobieżnie czytałem to zdaje sę, że są w różnych krajach produkowane, a to w przypadku Sony sprawiało róznice jakościowe w przypadku niektórych modeli.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności