Skocz do zawartości

Stopery do spania


Zares

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, czy tu znajdę odpowiedź, ale zaryzykuję - czy ktoś miał styczność z jakimiś lepszymi stoperami do uszu do spania? Mam pokój obok kuchni i drzwi przesuwne, które mają szparę i przepuszczają nieźle dźwięki.. zawsze wczas rano ktoś się tam trzaska, pomywa - istny koszmar, spać się nie da.

Takie woskowe z apteki nie zdały egzaminu, bo raz że są niekomfortowe - budziłem się tak czy siak rano, żeby je wyjąć, a dwa że starczają na raz, dwa - potem nie działają.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mówi, ale gdzie taki wynalazek dostać? Jakaś konkretna nazwa, model, firma? Ceneo, allegro nic nie zwraca, a google tylko odzież termoaktywną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o jednorazowe, z tych co używałem to preferuję poniższe ear softy

http://allegro.pl/zatyczki-ear-soft-super-miekkie-stopery-10-par-i3178290228.html

http://allegro.pl/zatyczki-do-uszu-stopery-3m-e-a-r-soft-30szt-i3161808941.html

(aukcje wybrałem na chybił trafił, więc możliwe, że idzie je jeszcze taniej kupić)

 

Są naprawdę miękkie i dobrze izolują (SNR 36db), sprawdzałem nieco innych i były wyraźnie mniej wygodne.

 

Mimo, że teoretycznie są jednorazowe, to spokojnie można je używać wielokrotnie.

 

stopery termoaktywne, mówi to coś panu ?

Termoaktywna to może być odzież, nie stopery ;)

Edytowane przez oblivion
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po prostu stopery z pianki. Jak te co dałem linki, tylko inna firma.

 

Też ciekawe to jest, że takie same stopery można kupić na sznureczku i tam już cena idzie w górę, i wtedy "magicznie" się zmienia opis, że są już wielorazowe.

 

Nawet są filmiki reklamowe o tym :)

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 3M to para poniżej złotówki wychodzi na allegro http://allegro.pl/zatyczki-stopery-do-uszu-20szt-3m-wysylka-gratis-i3186709909.html

Miałem i wolę EAR softy, 1db SNR mniej, ale bardziej miękkie. Chociaż 3M są też ok, szczególnie jak się nie ma porównania, bo po paru chwilach to stoperów i tak praktycznie nie czuć w sumie.

Edytowane przez oblivion
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując kiedyś od Mnementh'a dostałem w bonusie zatyczki Ear http://forum.mp3store.pl/topic/75503-stopery-zatyczki-do-uszu/

 

Bardzo dobre, mogę polecić. Nie budziła mnie nawet ostra muzyka grana obok. Zapytaj, czy jeszcze ja ma, bo niedawno bodajże też sprzedawał.

 

 

dopisek: jak nie znasz Mnementh'a to się reputacją nie przejmuj, to taki "człowiek z shoutboxa", uczciwy. A same stopery można używać naprawdę wiele razy.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Ear Soft 3M. Właśnie przyszły, ale jak Ty je zakładasz, Oblivion? Próbuję zacisnąć, wsadzić i przytrzymać, ale coś dużo wystaje i nie tłumi dużo. Ile u Ciebie wystaje z uszu - dużo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma instrukcji na opakowaniu? :P

To się po prostu palcami formuje (ugniata), żeby cieniutkie się zrobiło i wkłada się szybko do ucha nim powróci do pierwotnego kształtu.

Z ucha to powinno wystawać tylko taki kawałek, który potem bezproblemowo się chwyci palcami, żeby wyciągnać z ucha - w sumie tak jak na tym filmiku co podałem wcześniej. Czyli większa część stopera siedzi w uchu. No i po wsadzeniu chwilę przytrzymać, aż w uchu stoper się rozkurczy.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest, udało mi się, na początku źle "naciągałem" ucho.

 

Tłumią fajnie, ale rano się budzę przez dyskomfort w uchu, ucisk. Nie jest tak źle jak z woskowymi, ale jednak.. kwestia przyzwyczajenia czy za duże dla mnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Odgrzewając temat chce pochwalic sie swoim nabytkiem - stoperami do uszu do spania - Silinoise pisze sie SILIN((O))ISE. Zakupilem na jednym z portali aukcyjnych, calosc bardzo fajnie zapakowana, estetyczna. Zatyczki silikonowe z filtrem, swietnie tlumia, nie ma problemow z zakladaniem. Dodatkowo nie ma strachu ze sie zaspi bo slychac budzik i inne wysokie dzwieki. Jak komus potrzeba do pracy czy tez spania, wypoczynku to smialo polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności