Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AK 100- PROBLEM


januszkb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z ak 100 juz dwa razy sie mi zawiesil i dopiero po calkowitym rozladowaniu i donownym naladow udalo mi sie go odblokowac a dzis juz trzeci raz ale podczas ladowanie po odlaczeniu od kompa nie reaguje na wlacznik glowny mam tez wrazenie ze system jest bardzo powolny ...czy ktos moze mi cos w tym temacie zapodac .. dzieki ..pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciux mylisz się. Na AK100 jak byk pisze: "Designed by Iriver Korea. Manufactured in Iriver Korea". Ja od czasu wersji 1.20 nie maiałem ani jednej zwiechy (obecnie najnowsza jest 1.33).

Zaktualizuj system, jeśli nie pomoże to tak jak koledzy wyżej pisali zostaje reklamacja.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zwisie wykonaj reset. Jest to możliwe na AK100. Trzeba mieć szpilkę chyba.

 

Czy nowy firmware wprowadził gapless, czy nadal występuje żenujący brak tej funkcji na DAPie za 2300 zł ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie chciałbys tą szpilkę włożyć ? W wyjście słuchawkowe czy może optyczne ? :P

AK100 resetuje się przytrzymując przez 7 sekund strzałkę w góre + power. Z zauważalnych rezczy w ostatnich firmware to

przyspieszono włanczanie /wyłączanie DACa i dodano obsuge plików AAC i ALAC.

Grapless jest zapowiedziane do wprowadzenia ale nie widomo kiedy.

( Zresztą jeśli ktos tak bardzo chce grapless to niech sobie zgrywa płyty jako jednego flaczka. Ja tak robie z koncertówkami..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbędny bajer, 99% klientów nie wie co to jest. Po waszych tekstach spotykam się z pytaniami czy ma gapless przy e2 czy s100 i zdarzało się, że klient nie wiedział po co to jest i co robi. Zgranie płyty do jednego pliku to dwa klikniecie, nie szukajmy dziury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbędny bajer, 99% klientów nie wie co to jest. Po waszych tekstach spotykam się z pytaniami czy ma gapless przy e2 czy s100 i zdarzało się, że klient nie wiedział po co to jest i co robi. Zgranie płyty do jednego pliku to dwa klikniecie, nie szukajmy dziury.

Moze pozwolisz klientowi zdecydowac samemu co jest zbedne a co nie ? Dodatkowo jezeli nie wiedza o czym mowa, to zwyczajnie mozesz im to rozjasnic... i wtedy niech sami, swiadomie wybiora. Ten "zbedny bajer" jest tak trywialny ze wrecz oczywisty - czy ktos wam kaze z niego korzystac ? Idac waszym tropem rozumowania wynikalo by, ze stacjonarne sprzety audio wszlkiej masci tez tego zbednego "gowna", jakim jest zdolsc ciaglego odtwarzania materialu muzycznego, winny byc pozbawione ? Nie wspominajac juz o debilach artystach nagrywajacych swoje plyty w "ciagu".

Samo zgrywanie plyt do jednego pliku w celu ominiecia niedorobki wykwintu - darujcie sobie takie rady.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GeigerE - dziękuję za wypowiedź.

 

Gapless (nie grapless Kolego Nemrod) to jedna z podstawowych funkcji sprzętu Audio. Każdy CD Player ją ma. W znakomitym Rockboxie jest oczywiście wprowadzona. Powinna być w każdym sprzęcie, obok funkcji czytania plików CUE.

 

Macie na przykład album Klausa Schulze "Are You Sequenced?". Jest tam 11 kawałków ale odtwarzanych bez przerw, bez wyciszania między nimi. Jak tego słuchać, z cyfrowymi pauzami ? Poza tym wiele jest ciąglych albumów koncertowych, tak właśnie skonstruowanych.

 

Gapless stanowi jakiś problem techniczny dla producentów sprzętu (nie tylko mobilnego) odtwarzającego pliki cyfrowe (MP3,flac). Spotykamy ten problem zarówno w odtwarzaczach stacjonarnych jak i w portable. Cambridge Audio w swoich strumieniowcach wprowadził gapless , zmianą firmware.

Rozumiem,że jakieś chińskie badziewie za 100 zł może nie mieć tej funkcji. Ale sprzęt za 2300 zł zdecydowanie powinien. Zwłaszcza,że RockBoxerzy :) za darmo taki problem rozwiązują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzacie. Super to napiszmy do producentów, że kilka (5?) osób z forum wymaga odpowiedniego traktowania i żądają gapless w każdym odtwarzaczu. Co do cd playerów wszystkie jakie miałem były pozbawione tej funkcji. Panowie jesteście marginesem, niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zreszta patrząc na to ogólnie jaki nowy plajerek sony,apple czy chodźby samsunga posiada to udogodnienie ?

Sony zapewne klasycznie jedynie na WAV'ach - nie pamietach jak z ATRAC'ami

Apple - w zasadzie kazdy dostepny w tej chwili w ofercie.

Usmiercony zune HD - jak najbardziej (z pewnymi problemami w wypadku plikow z DRM'em)

Cowon moge sie wypowiedziec jedynie o J3 - bez problemiu

Samsunga - prawdopodobnie nic

 

Reasumujac... moj CD - ma, grajki - wszystkie, odtwarzacze muzyczne na komputerze - ciezko jest znalezc taki ktory nie obsluguje gapless. Innymi slowy funkcja tak trywialna ze az smieszna - jak widac jej implementacja jest ponad mozliwosci technologiczne irivera. Fakt ze wam jest to nie potrzebne, ma dla mnie pomniejsze znaczenie - i vice versa jak widac :)

Edytowane przez GigereE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wam umknął fakt że Iriver problem zna i pracuje nad jego rozwiązaniem.

cytat z 6moons.com:

 

Finally on gapless playback: "Currently the AK100 does not support it. Our development team told us how this could be due to certain hardware limitations in the AK100. If gapless playback can be added via software update however, we'll definitely address it."
Edytowane przez D@rkSid3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie Wielcy ;) stosują rozwiązania gotowe, kupione tanio od Chinczyków. Ciężko je potem zmienić samemu. Zwłaszcza jak się dla oszczędności zwalnia dział programowania

Poza tym zrozumcie - AK100 to topowy odtwarzacz, zachwalany jako HajEnd. Czyta jakieś Studio Mastery 24 bity a gapless nie ma? Od razu powinien mieć.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności