Skocz do zawartości

Kabel do Edifierów r2600


Pasive

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

potrzebuję infrormacji, czy da się tak zrobić, żeby rozstaw kolumn (w edifierach r2600) był ok. 5m, bo wszyscy mówią, że kabel w zestawie jest krótki i nie pozwala na większa odległość głośników od siebie, zdałem sobie sprawę jak wielkie są te głośniki i nie ma szans, że będą stały na moim biurku, ono jest za małe (tzn. kolumny miałbym 0.5m od ucha). Moglibyście mi to jakoś wytłumaczyć, jaki kabel dokupić czy coś, żeby głośniki w żadnym wypadku nie straciły na jakości? Jestem zielony w tych sprawach, więc proszę o wyrozumiałość. Potrzebuję 5m+, zaproponowano mi taki kabel http://www.thomann.de/pl/pro_snake_tpd52.htm , jedank dostawa do polski kosztuje 80 zł :x. jest jakiś polski sklep z takimi kablami? Można jakiś dobry kabel do tych Edifierów r2600 kupić w polsce, żebym mógł je rozstawić po pokoju jak chcę? Znalazłem taki sklep, można tam coś takiego znaleźć? Jeszcze jest coś takiego, co powiecie http://r.twenga.pl/g3.php?pg=VDs0NTc3NjI3OTMzNTM3ODIxODg2OzUwODUzMTE7aHR0cDovL25va2F1dC5wbC9DbGljay9PZmZlci8%2FY2xpY2s9aGpYYW4qY2djRjh5RE9QbEtzak9ramdRakE0c2JBJHpXVWlPRFBlOE9LbHMkdFRtbWRGaUxyYkJWMXR2ZVkkMiQwQU90SFp4ejVyVm5wMzlZN2Q0bHczSktlKjllZTEqcjJnSUNPUGFNNkpwVmtkRjd2RXRuQV8uQVBJOzQ2M2QzMDkxNWQxZDUxMTNmMDhiMmE2ZDgwZmU5NzZk&dac=1

albo coś takiego http://prosklep.pl/product/dmx_2136/przewod_6m_digital_dmx_z_wtykami_xlr_5_pin , będzie taki pasował? Jakość dźwięku nie ucierpi? Z góry dziękuję za pomoc

Edytowane przez Pasive
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dzięki temu kablowi będę mógł rozmieścić edifiery odchodzące od kompa gdzie chcę, tak? 1 kabel wystarczy czy musi być 1 kabel na 1 głośnik i w tym wypadku kupić 2 kable?

Edytowane przez Pasive
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel od R2600 jest na stałe w kolumnie aktywnej. Wpinasz tego DMX5 pod kabel Edifierów i masz łącznie jakieś 7 metrów na rozstaw :)

 

Pod co będziesz podpinał kolumny? Bo jeśli mają stać daleko od źródła to musisz zadbać jeszcze o dłuższy kabel sygnałowy.

Edytowane przez maciux
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel od R2600 jest na stałe w kolumnie aktywnej. Wpinasz tego DMX5 pod kabel Edifierów i masz łącznie jakieś 7 metrów na rozstaw :)

 

Pod co będziesz podpinał kolumny? Bo jeśli mają stać daleko od źródła to musisz zadbać jeszcze o dłuższy kabel sygnałowy.

Kolumny będę podpinał pod komputer, myśle o ich zawieszeniu na ścianie,o co chodzi z tym kablem sygnałowym? Dzięki wielkie za odpowiedzi, i tak bardzo dużo mi pomogłeś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga na te kable! Sam temat zgłębiałem niedawno, a boje opisałem tu:

http://forum.mp3store.pl/index.php?/topic/102681-Edifier-R2600-po-kilku-dniach

Kabel musi mieć nie tylko wtyk Canon 5-pin ale i sam przewód musi mieć 5 żył. Ten kabel w ProSklep niestety jest trzy-żyłowy, potwierdzone w rozmowie ze sprzedawcą. Odpowiednie kable są w sklepie Thomann.de, ja swój - pro snake 5 m - zakupilem na Allegro, od firmy Soundpol.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel od R2600 jest na stałe w kolumnie aktywnej. Wpinasz tego DMX5 pod kabel Edifierów i masz łącznie jakieś 7 metrów na rozstaw :)

 

Pod co będziesz podpinał kolumny? Bo jeśli mają stać daleko od źródła to musisz zadbać jeszcze o dłuższy kabel sygnałowy.

Kolumny będę podpinał pod komputer, myśle o ich zawieszeniu na ścianie,o co chodzi z tym kablem sygnałowym? Dzięki wielkie za odpowiedzi, i tak bardzo dużo mi pomogłeś ;)

 

Jeśli rozstawisz głośniki po 2,5 metra od komputera to ten sygnałowy mini-jack - chinch do puszczenia sygnału z karty dźwiękowej może być za krótki. Warto kupić coś lepszego (te w standardzie prezentują się raczej średnio).

 

Udało się znaleźć wersje z Bass-reflexami z przodu?

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz z pytaniem do sprzedawcy lub zadzwoń. Jeśli w opisie nie ma akcje informacji to masz 50% szans na to, że trafisz na odpowiedni...

Masz Edifiery z BR z przodu czy z tyłu? Bo jeśli z tylu to raczej wieszanie głośników bezpośrednio na ścianie to kiepski pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę kupował wersję z bass reflexem z przodu, wiem w jakim sklepie takie mają :P, przeglądam ofertę tego sklepu http://www.soundpol.pl/index.php i nie widze tych kabli pro snake 5pinowych. Mantis, w jakim sklpeie kupowałeś edifiery? Ja będę zamawiał chyba z "KurtMedia"

Edytowane przez Pasive
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę kupował wersję z bass reflexem z przodu, wiem w jakim sklepie takie mają :P, przeglądam ofertę tego sklepu http://www.soundpol.pl/index.php i nie widze tych kabli pro snake 5pinowych. Mantis, w jakim sklpeie kupowałeś edifiery? Ja będę zamawiał chyba z "KurtMedia"

 

Soundpol na stronie nie ma pełnej oferty. Na Allegro znalazłem ich aukcje z kablem identycznym jak ten w Thomann.de o długości 10m, przedzwoniłem z pytaniem o krótszą wersje i okazało się, że mają na magazynie wersje 5m - taką zamówiłem mailem.

Głośniki kupiłem w impuls-pc ale przez Allegro, wyszło taniej o 100 zł :)

Kurt-media sobie odpuść, oni mają tam chyba tylko jakieś "wymiotki" magazynowe. Znajomy kupił tam TV Led, towar przyjechał popsuty, reklamacja trwała 2 tygodnie, firma nie wymieniła sprzętu, przepływ informacji tragiczny. Niewielka różnica w cenie nie jest warta tego ryzyka i nerwów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ile tych kabli mam kupić, żeby swobodnie te głośniki po pokoju rozstawić? Znalazłem ten kabel http://allegro.pl/kabel-dmx-5-pin-xlr-10m-neutrik-sp-i3123372192.html, tylko szkoda, że nie ma wersji 5m, trochę mi żyłka pęka jak widzę, że muszę jeszcze 80 zł wydać :D, a o co z tym kablem sygnałowym chodzi? Skoro tak, to czy wie ktoś gdzie można kupić w rozsądnej cenie edifiery r2600 z bass-reflexem z przodu głośników?

Edytowane przez Pasive
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno producent ma wypuścić niedługo na rynek wersje R2600 z dłuższym 3-4 m) kablem połączeniowym, ciekawe kiedy i czy wpłynie to na cenę?Ile metrów kabla potrzebujesz, musisz sam zmierzyć i policzyć. Ja mam mały pokój ale głośniki na standach, więc z tych dodatkowych 5 m, może 1,5-2 m naddatku zostało. Kabel do podłączenia sprzętu grającego (chinch-chinch lub chinch-jack) to nie problem, w byle markecie kupisz za grosze odpowiedni :)

 

Jaka jest dla Ciebie rozsądna cena? Ja zapłaciłem za Edzie z BR z przodu 599 zł. Cena zawierała już koszty wysyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej nerwów z tych zakupów niż przyjemności, na innym forum, ktoś pisał, że zamawiał właśnie te edifiery z kurtmedia i wszystko było ok, więc nie wiem, macie jeszcze jakieś info dot. tego sklepu? Tam jest najtaniej jeśli chodzi o te głośniki

Edytowane przez Pasive
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile taniej? 50 zł? Dopóki wszystko gra, nie ma znaczenia gdzie kupujesz. Gorzej gdy w przypadku problemów sprzedawca oleje Cię ciepłym moczem. A to niestety dość powszechna praktyka. Ja wybrałem impuls-pc z uwagi na fakt, że są oficjalnym dystrybutorem Edifier na Polskę. To daje jakieś poczucie komfortu, dla mnie cenniejsze niż owe 50 zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno producent ma wypuścić niedługo na rynek wersje R2600 z dłuższym 3-4 m) kablem połączeniowym, ciekawe kiedy i czy wpłynie to na cenę? Ile metrów kabla potrzebujesz, musisz sam zmierzyć i policzyć. Ja mam mały pokój ale głośniki na standach, więc z tych dodatkowych 5 m, może 1,5-2 m naddatku zostało. Kabel do podłączenia sprzętu grającego (chinch-chinch lub chinch-jack) to nie problem, w byle markecie kupisz za grosze odpowiedni :)

 

Jaka jest dla Ciebie rozsądna cena? Ja zapłaciłem za Edzie z BR z przodu 599 zł. Cena zawierała już koszty wysyłki.

Chciałbym razem z wysyłką zapłacić ok. 575 zł,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jestem zawalony pracą, więc trochę zaniedbałem temat : / . Reasumując, niedługo zamówie edifiery r2600 z bass- reflexem z przodu, będą podłączone do komputera, i żeby je swobodnie rozstawić po pokoju (w odległości kolumn ok. 5 m od siebie) co muszę kupić? Wystarczy dokupić jeden KABEL DMX 5-PIN XLR, 10m,

NEUTRIK, tak , czy coś jeszcze?

Edytowane przez Pasive
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności