Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Cresyn - trudne pytania i szybkie odpowiedzi.


Cresyn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy w c510e można zasłonić czymś tę "membrankę" którą jest od zewnętrznej strony słuchawek tak aby nie uszkodzić samych słuchawek (rozumiem że ta membranka to jest wentylacja słuchawek). moje wrażenie jest takie że słuchawkie grają wyraźniej/głośniej jak przysłonię palcem te membranki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie to nie uciekanie dźwięku na przytkniętych vs uciekanie na nie przytkniętych mi się podoaba. dzięki za wyjaśnienia



odnośnie tych samych słuchawek tylko inne pytanie - jaki jest rozmiar tulejki w tych słuchawkach, chciałbym dobrać dobre pianki lub tipsy bi-flange

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można nabyć gąbki do słuchawek C515H (Fioletowe) ?

 

Na wakacjach pisałem w tej sprawie do Audiomagic - miały być dostępne we wrześniu. Końcem września wysłałem ponowne zapytanie o gąbki... ale odpowiedzi niestety nie otrzymałem.

 

Można je gdzieś dokupić? ehh dziewczyna zgubiła jedną gąbkę... a szkoda, by tak zacne słuchawki się marnowały.

 

Dzięki za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wyciągnąłem C555h z pudełka po miesiącu leżenia. Odpadła prawa słuchawka. To, że pałąk popękał to nie był kosmiczny problem, bo po owinięciu taśmą trzymało się dobrze, ale niestety teraz użytkować się nie da. Słuchawki niestety nie są na gwarancji, to egzemplarz od Kuropa, który połamał się zanim dotarł do sklepu (w fabrycznym pudełku). Złamanie na pałąku zostało sklejone i w takim stanie je odkupiłem. Miałem je na głowie najwyżej pół godziny poczym odłożone do pudełka i wyciągane parę razy do porównań. Pałąk pękł z drugiej strony i z tej samej ale w innym miejscu. Skleiłem taśmą i znów do pudełka. Dziś wyciągam i kolejne uszkodzenie :( .

Jednym słowem PORAŻKA - tak beznadziejnych plastików to chyba nawet w Microlabach K860 nie było. Właśnie się przyglądam drugiej stronie i niedługo również lewa słuchawka odpadnie a słuchawki są praktycznie nieużywane!!! Trzymać się z dala od tego produktu, bo to kasa wyrzucona w błoto.

Z wcześniejszych postów wynika, że ta usterka nie podlega gwarancji - tu dystrybutorowi radzę wzorować się na AKG, który K520 i K540 wymienia na nowe sztuki po podobnym uszkodzeniu (od siebie dodam, że powstaje ono dużo trudniej).

7045966.jpg

 

PS. Właśnie wyleciała śrubka z pałąka, bez żadnej pomocy z mojej strony. Gwint w plastiku w który była wkręcona przestał istnieć, mimo, że słuchawki jeszcze nie były rozkręcane. Po prostu miał już dość.

Edytowane przez Perul
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam c550h a nie c555h jednakże one mają podobną konstrukcję. tak jak pisałem mi pękł jeden z tych cycków co łączą plastikową część pałąką z metalowym. używałem słuchawki 3 tygodnie 5 razy w tygodniu po 2 h dziennie, słuchawki nie były (poza 2 czy 3 razami na poczatku by sprwadzić jak to działa) składane i rozkładane tylko po użyciu były kładzione na biurko w domu czy w pracy, nie nosiłem w nich czapki, nie spadły mi itp.

 

dostałem w końcu odpowiedź sklepu Merlin na moją reklamację (robiłem reklamacje zamiast gwarancji bo nie mam dokumentu gwarancji) choć myślę że to było napisane przez dystrybutora Cresyna w Polsce więc Merlin służył tu tylko za "pas transmisyjny". Napisali mi więc że owszem uznają reklamację i naprawili mi słuchawki (niedługo mają do mnie przyjść) ale że ona jest warunkowa bo było to uszkodzenie mechaniczne. Przyznam się że tekst, który napisali jest żałosny, bo jeżeli uważają że to moja wina to nie powinni tego naprawiac, a jednak naprawili. A fakt jest taki że zrobili cholernie delikatne słuchawki, które rozpi... się po krótkim okresie używania. Jeżeli zdarzy mi się to po raz drugi (a coś czuję że będzie podobnie) to znów zareklamuję i będę już żądał zwrotu pieniędzy.

 

pisze o tym żeby inni użytkownicy chcąc kupić słuchawki Cresyna mieli świadomość jak może wyglądać odpowiedź producenta na ew. roszczenia z gwaranancji itp.

 

P.s. mam oprócz tych c550h również c510e, oba produkty mi odpowiają pod wzlgędem brzmienia, i zastanawiałem się na przejście za jakiś czas na c750h, ale po tej przygodzie z c550h i odpowiedzi serwisu oraz postach w których ktoś pisał o "luźnym gnieździe" raczej już nie skorzystam z oferty tej firmy, bo może i dźwiek dają za dobrą cenę niezłej jakości to jednak jakość wykonania zostawia do życzenia.

 

P.p.s. żeby było jasne pisze to wszystko na bazie moich doświadczeń, a że nie mogę się powoływać na innych doświadczenia, to mój przypadek z c550h jest jedynym dla mnie wymiernym przykładem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to Andrewek sprzedawał C550h z podobnie popękanym pałąkiem i poklejone taśmą - jak więc widać o w pełni sprawny egzemplarz tych słuchawek łatwo nie jest. Podobnie było z innym egzemplarzem C555h. Zanim jeszcze się u mnie połamały poleciłem je komuś na forum i u niego też pałąk pękł i to bardzo krótko po kupnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, zresztą pisałem o tym Cresyn pracuje nad tym problemem, a mip raczej nie robi problemów z wymianą. Słyszałem jedynie o jednej odmowie, ale poprostu słuchawki były uwalone totalnie i przez usera. Jak macie z nimi kłopot reklamujcie itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WojtekC, jeżeli chodzi o mnie nie zrobili mi problemu tj. naprawili słuchawki i wysłali i już je mam (swoją drogą na iModzie dźwięk jest jakiś taki chudy; na iriverze h10 nie było tak chudo). Chodzi mi bardziej o to, że teksty w stylu że naprawa była warunkowa etc. to jest nie na miejscu jeżeli wada tkwi w nie do kónca dobrze dobranych komponentach za co odpowiada tylko i wyłącznie producent a nie user.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perul dokładnie mam to samo tylko z modelem C550H. Na gwarancji nie zostaną naprawiona, odmowa z powodu usterek mechanicznych, a używałem ich jak należy . Słuchawki mają w sumie 6 czy 7 miesięcy i na głowie dziennie około godzinki w czasie dojazdu do pracy. Na profilu Cresyna na Facebooku jest cała historia między mną a Cresynem w tej sprawie, można poczytać. Nie mogą zrozumieć że pałąk może się połamać w tym miejscu bez ingerencji, ot tak w czasie używania sprzętu. Jak widać mogą, cały system : zawias+sworzeń", o kant można sobie potłuc.

Ja wobec braku zainteresowania ze strony dystrybutora wysłałem swoje do producenta. Może śmieszne ale dołączyłem zdjęcia,opisy tych którym przytrafiło się to samo , niech wiedzą że coś się dzieje. Niech chociaż wytrzymują czas gwarancji a nie od pierdnięcia się rozlatują

 

WojtekC - ciekawe czy to nie ja jestem tym userem :) Ale na pewno nie uwaliłem słuchawek , rozpadły się w po prostu w dłoniach i najlepsze że nie moich tylko pracownika który przyjmował w sklepie :)

Edytowane przez Masterjam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety jesteś ty ta jedyną osoba mi znana której odmówili naprawy. Nie widziałem słuchawek mam opinie serwisu. Wg nich pękniecie nastąpiło z winy usera w miejscu które nie było narażone na czynniki wynikłe z prawidłowego użytkowania.

 

Teraz powinienem się wylogować i napisać coś jako wojtek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie prywatnie dodam to co powiedział mi kolega z serwisu: nie byłoby problemu, ale one są inaczej uwalone. Co do tekstów to typowe formułki jako sprzedawca mam to prawie na każdej wymianie lub naprawie "warunkowe" "jednorazowe" nie ważne czy to Akg, Senki czy Cresyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Master, jak chcesz mogę spróbować załatwić sprawę z serwisem. Napisz do mnie PW.

A mi nowy pałąk załatwisz? Mogę sobie przełożyć, byleby mieć te plastiki (może w nowszych wersjach z kevlaru zrobią ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności