Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

[ROZWIĄZANE] Co po SoundMAGIC pl11?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od roku używam słuchawek SoundMAGIC pl11 i mimo że sprawują się świetnie, mam ochotę na coś lepszego. Korzystam z Samsung'a Galaxy i5800 (Wolfson WM8994). Słucham głównie wszelkich rodzajów Hip-Hopu, trochę Rocka i Klasyki + wszystko inne co i się aktualnie podoba :)

 

Do wydania mam 130-140 zł. Bardzo poważnie interesuję się słuchawkami SM e10, lecz jestem otwarty na inne propozycje. E10 sprawdzą się do Hip-Hopu?

 

Jeszcze dodatkowe, być może najważniejsze pytanie:

Czy na moim odtwarzaczu usłyszę różnicę w jakości audio pomiędzy pl11, a e10? Większość muzyki mam zgrane w MP3 320Kbps, jest kilka albumów we FLACu i MP3 ~200Kbps. Średnio mam ochotę zgrywać wszystko od nowa do formatu FLAC :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnij o wzmacniaczu! Osobiscie posiadałem Fiio E5 teraz jest mase nowych tak ze nie wiem który jest teraz dobry. Dodaje nowego życia starym słuchawką. Poprawia GŁOŚNOŚCI i JAKOŚCI w przypadku JBL 220 i CX300 była od 15-35% - zalezy od źródła, jakosci mp3, gatunku muzyki. Akutalnie rozgladam sie za nowym wzmacniaczem do Sennhaiser CX980, traz wpadlo Mi w oko FiiO E07K, ale jeszcze popatrze za innymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę że przyda mi się wzmacniacz, rzadko kiedy przekraczam połowę głośności swojego i5800 :)



I jedno.

E10 sprawdzą się do Rocka/Metalu? Bo moim pl11 trochę brakuje dynamiki.



Słuchałesię dziś trochę rocka i na pl11 się trochę klucha robi w niektórych kawałkach. Coraz bardziej mam ochotę na te E10 :)

 

Wypowie się jeszcze ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do rocka i metalu to chyba bym szukał czegoś innego niż E10 . Do tej muzyki wolałbym raczej brainwavz proalpha

Edytowane przez JBM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może że zna ktoś jakiś sklep w Warszawie, gdzie byłby jedne i drugie słuchawki z możliwością podłączenia własnego sprzętu i posłuchania ich?

 

A sumie to nawet nie napisałem czego oczekuję od słuchawek :P

Nienawidzę jak dźwięk się zlewa w jedną całość. Im lepsza separacja, tym większy uśmiech na mojej twarzy. Oczekuję mocnego dołu (ma być uderzenie, ale też bas nie może wchodzić na resztę pasma), ale też dobrej góry. W Pl11 przy większej głośności tony wysokie nieprzyjemnie świszczą (choć nie zawsze). Nie chciałbym żeby nowe słuchawki też miały taką tendencję. Bardzo lubię przestrzeń. Pl11 jest pod tym względem OK, ale sądzę że mogłoby być jeszcze lepiej.

 

Może teraz będzie wam łatwiej znaleźć coś dla mnie :)



Kolejne pytania :)

Jeśli już brać e10 to które? v1 czy v2? Te drugie są delikatnie droższe, ale mają lepszy kabel. Grają, zgaduję, tak samo?

Proalpha strasznie mi się nie podobają. Wyglądają dosyć badziewnie, e10 sprawiają dużo lepsze wrażenie. Dodatkowo mam do tej firmy zaufanie, pl11 używam cały rok dosyć intensywnie i nie dbam zbytnio o nie. Kabel mimo że raczej cienki jeszcze się nie złamał, słuchawki nie szumią.

Kolega ma Brainwavez Alpha i już po miesiącu ma złamany kabel, mimo że dba o nie.

 

Może jeszcze jakieś inne propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proalpha mają prawie taki sam kabel jak ten kabel w E10, który sam nazwałeś lepszym... Ten z E10 jest w tym modelu od niedawna i nie ma opinii co do jego trwałości, natomiast ewidentnie jest wzorowany na tym z Brainwavz i to nie bez powodu. Pod względem dźwięku E10 są bardziej podobne do PL11, ale to Brainwavz stawiają na separację. Najlepsze pod tym względem z tego, co się orientuję są jednak Meelectronics CX21. Grają baardzo szeroko, ale w zasadzie jednoplanowo. Różnica między nimi a E10 jest taka, że te pierwsze grają szerzej, separują wyraźnie lepiej, ale mają uboższą barwę i mniejszą głębię i dominację basu od Soundmagicków

Edytowane przez rhalf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm chyba będę musiał gdzieś pojechać, sam posłuchać i wtedy wybrać.

 

Zna ktoś sklep w Warszawie, gdzie mógłbym posłuchać E10 i Proalpha? Jakby były na miejscu te CX21 to już wgl super.

 

Edit: widzę że w Audiomagic mają CX21 i Proalpha do posłuchania, ale niestety brak e10 :(

 

Jutro się tam pewnie wybiorę i opiszę moje wrażenia.



Byłem w tym sklepie. Słuchałem e10 v1, Proalphy i M1.

Najbardziej podpadły mi do gustu e10 :)

Ogromna ilość szczegółów nie slyszalnych na pl11, fajna szeroka scena i świetny bas. On szczególnie zapadł mi w pamięć. Był dosyć mocny, schodził naprawdę nisko, myślałem że nic nadzwyczajnego. Dopiero jak po nich podłączyłem pl11 zobaczyłem różnicę, która jest ogromna. W pl11 bas wchodzi na środek, w e10 jest tak samo mocny ale nie zagłusza reszty pasma. Świetna sprawa. Wysokie tony nie świszczą. Z wyglądu robią trochę gorsze wrażenie niż za zdjęciach :P

 

Proalphy też mają szeroką scenę, choć są delikatnie mniej szczegółowe i gorzej grają niskie tony. Różnica jest jednak mała, dużo ważniejszy jest dla mnie niższy komfort. E10 mają podobny kształt do pl11 które są da mnie bardzo wygodne.

M1 wcale mi nie podpadły. Bas jest w nich bardzo nachalny, zupełnie jak pl11. Fajna separacja, ale basy mi przeszkadzają.

 

Temat do zamknięcia, kupuję e10. Już bym je miał, ale chce wersję z poprawionym kablem ;)

 

Dzięki za wszystkie wypowiedzi (i zapraszam na forum pcformat :D)

Edytowane przez Plecy03
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie.

Cały czas nie zakupiłem słuchawek :P

Byłem dziś w sklepie, ale znów nie mieli E10 v2 :(

Posłuchałem kilka innych modeli, jednak nic (a tak przynajmniej mi się wydaje) nie pobiło E10.

Najbardziej zapadły mi w pamięć Brainwavz r1. Podczas odsłuchu nie byłem nimi specjalnie zachwycony. Trochę zbyt mocno dudniły.

 

Właśnie miałem zamawiać e10, ale przypomniały mi się te r1. Zrobiłem duży błąd, nie porównałem sobie tych dwóch modeli, jeden po drugim.

E10 słuchałem ponad tydzień temu, a r1 dziś. E10 wspominam bardzo miło, ale r1 mają jednak te dwa przetworniki. Teraz trochę zastanawiam się czy nie idealizuję tych E10...

 

Ma/miał ktoś może SM E10 i Brainwavz R1 i mógłby je porównać?



W sumie już nie ma o czym pisać.

Kupiłem E10 v2.

 

Trzeba je tak długo wygrzewać jak pl11?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak wygrzewanie dużo daje E10. Od razu po wyjęciu z pudełka były tylko nieznacznie lepsze od pl11, po 3h wygrzwaniu była już znaczna różnica, a po ~30h pokazały na co je stać.

Mam czerwoną wersję v2, kabel jest świetny. Twardy i gruby, nie plącze się zbytnio (słabość pl11).

 

Polecam te słuchawki :E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności