Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Zamknięte ok.1000pln


Rekomendowane odpowiedzi

Niestety moje stare cal padły miałem w nich wymieniony kabel i bardzo mi się podobały,ale szukam czegoś dużo lepszego.Zależy mi na tym aby miały ciut więcej basu niż cal jestem basolubem :) ,ale niekoniecznie nie chcę żeby było go mniej nie chce żeby grały jasno.Szukam czegoś ciepłego bez nachalnej góry nie chcę żeby dominowała albo cieła po uszach jak w przypadku grado czy ultrasone ogólnie podobnego dźwięku trochę do cal chcę bardzo dużej sceny dźwiękowej,dużo szczegółów słucham różnej muzyki ale najbardziej to elektronika trance i rock trochę rapu.

myślałem nad.

 

AKG K550

Denon d2000

Beyerdynamic DT880Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo duza scena i bas raczej sie wykluczaja, bardzo dobre sluchawki w lepszej cenie niz AKG k550 i reszta stawki to Beyerdynamic Dt 860.(te jesli chcesz basu), a jak chcesz zaszalec to poluj na technicsy rp-f1/f30 te spelnia wymogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DT 880 PRO od razu skresl.

 

X1 maja duzo basu, dla mnie za duzo i maja mało góry i scene w miarę. Swoją drogą Grado nie tna po uszach, chyba, że się słucha z integry i 128kbps. Nie rozumiem takich stwierdzeń... :/

Edytowane przez minczin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K550 nie są ciepłe, więc możesz wykreślić. DT880PRO nie są zamknięte, tylko półotwarte.

Przemyśl jeszcze: http://www.headfonia.com/the-beyerdynamic-we-love-dt770-anniversary-edition/ . Nie wiem z czego będziesz słuchał, te słuchawki są mało wymagające. To samo X1 wymieniane wyżej, tylko one są otwarte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fidelio X1 super sprawa i zgadza się z tym co potrzebuje autor, ale to są słuchawki otwarte, a kolega potrzebuje zamkniętych...

Może HP100?

One nie mają basu mniej od CALi? Bo autor tematu chce więcej niż CAL lub chociaż tyle samo.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fidelio X1 super sprawa i zgadza się z tym co potrzebuje autor, ale to są słuchawki otwarte, a kolega potrzebuje zamkniętych...
Może HP100?

 

Gdzie autor pisze że szuka zamkniętych słuchawek?

 

Ok, teraz widzę :wacko:

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glos na X1 ! A Grado ...to o kant d..y ! , tna jak dzikie, ten kto twierdzi inaczej najwyrazniej ma juz niedosluch :P.

 

Nie wiem w którym miejscu tna np.325.. miałem podobno jeszcze wersje ostrzejsza czyli "i". jasniejsze sa już DT931 na oryginalnym kablu. Pewnie to wina złego toru pod nie.

 

Akurat na słuch nie narzekam. Raczej mam bardzo wrażliwy na zbytnie ostrości.

Edytowane przez minczin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glos na X1 ! A Grado ...to o kant d..y ! , tna jak dzikie, ten kto twierdzi inaczej najwyrazniej ma juz niedosluch :P.

 

Nie wiem w którym miejscu tna np.325.. miałem podobno jeszcze wersje ostrzejsza czyli "i". jasniejsze sa już DT931 na oryginalnym kablu. Pewnie to wina złego toru pod nie.

 

Akurat na słuch nie narzekam. Raczej mam bardzo wrażliwy na zbytnie ostrości.

Nie chce sie z Toba spierac, dla mnie po prostu, sa to strasznie niewygodne sluchawki, ergonomia jest na najgorszym z mozliwych poziomow, nie mialem bardziej meczacych sluchawek do tej pory. Dzwiek to jakas katorga, bas plytki, punktowy, srednica niby zywa, dzwieczna ale tak podkreslona, ze po pol godziny mialem dosc, wysokie w normie nic do nich nie mam, bo faktycznie np. takie dt-990 stare ciely jeszcze lepiej ;). Nie wiem na jakim torze zamulonym by dobrze zagraly, bo tego najwyrazniej im brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce sie z Toba spierac, dla mnie po prostu, sa to strasznie niewygodne sluchawki, ergonomia jest na najgorszym z mozliwych poziomow, nie mialem bardziej meczacych sluchawek do tej pory.

 

 

 

Tutaj sie akurat zgodzę :) bolą małżowiny od nich,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc stoję chyba przed wyborem d2000 i x1 oczywiście mam kilka pytań odnośnie x1

1.Mają więcej basu niż CAL?

2.Mocno wylewa się z nich dźwięk na zewnątrz?

3.Izolują wcale ?

4.Philips nie mam zaufania do tej firmy tym bardziej do ich słuchawek jak u nich z jakością wykonania itp.najbardziej co mi się rzuciło w oczy to beznadziejne pady które przyciągają wszystko do siebie.

5.Czy jest to ta sama półka np.co hd 650, k701 itp?

3.Które mają większą scenę i więcej basu które d2000 czy X1

Najlepiej jakby ktoś mi napisał jakie są różnice między d2000 a x1 kurcze wolał bym denony bo są zamknięte i dobrze izolują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X1 jakosciowo to prawie jak diamenty w tej cenie. Ale żeczywiscie pady troche łapia kurz i go widać, chociarz zawsze można wyczyścić.

Izoluja więcej jak trochę. Jak byś założył czapke i kaptur :P

 

Dlaczego nie bierzesz pod uwagę Shure?

Edytowane przez minczin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie wiem, nie miałem CAL, ale basu mają dużo.

2. Dość sporo w warunkach domowych, ale dyskoteki raczej nie ma.

3. Izolują jak na otwarte całkiem nieźle.

4. Wykonanie jest świetne. Pady łapią kurz ale czyszczenie ich to chwila więc nie przesadzajmy.

5. Tak - recenzja na innerfidelity to potwierdza.

6. Również nie mogę odpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jedne i drugie maja go wiecej i lepszej jakosci.

2. Zalezy dla kogo oznacza "MOCNO", z racji tego, ze sa otwartej budowy graja na zewnatrz, tego nie da sie przeskoczyc ;) .

3. Ten sam powod co wyzej, slabo izoluja.

4. Philips robi swietne sluchawki, a z serii FIDELIO to jest pierwsza klasa, wielu uznanych producentow moze pozazdroscic jakosci wykonania tych modeli.

5. Tak jest to ta sama polka, a nawet zaryzykuje stwierdzenie, ze od k-701 to o jedna albo i dwie klasy( tylko nie bijcie :))

6. Scene maja wieksza D-2000, ale basu moze ciut wiecej jednak X1.

 

Calosciowo uwazam X1-ki, za lepsze od Denon-ow. Denon-y sa dosyc delikatne, nieraz widzialem pourywane przeguby, rozerwane pady (koszt nowych ok 350zl :blink:), dzwiek taki konsumencki, wycofana srednica i podbite skraje pasma. Do tego bierz pod uwage to, ze zadne sluchawki zamkniete, nie dadza Ci takiej wygody uzytkowania, jak otwarte/polotwarte. Pady moze przyciagaja kurz, ale sa super wygodne i nie grzeja po dluzszym odsluchu, jak skoropodobne/skorzane.

Edytowane przez PENDRAGON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc stoję chyba przed wyborem d2000 i x1 oczywiście mam kilka pytań odnośnie x1

1.Mają więcej basu niż CAL?

2.Mocno wylewa się z nich dźwięk na zewnątrz?

3.Izolują wcale ?

4.Philips nie mam zaufania do tej firmy tym bardziej do ich słuchawek jak u nich z jakością wykonania itp.najbardziej co mi się rzuciło w oczy to beznadziejne pady które przyciągają wszystko do siebie.

5.Czy jest to ta sama półka np.co hd 650, k701 itp?

3.Które mają większą scenę i więcej basu które d2000 czy X1

Najlepiej jakby ktoś mi napisał jakie są różnice między d2000 a x1 kurcze wolał bym denony bo są zamknięte i dobrze izolują

 

 

1. CALi dawno nie miałem. W każdym bądź razie nie powinieneś się zawieść na X1.

2. Jeden komentarz widziałem na headfi, że mniej niż w HD598. W każdym bądź razie na cały dom nie hałasują.

3. Ponoć lepiej niż HD598 (z komentarza tego samego na headfi). Ale mimo to oczywiście są to tylko słuchawki do domu.

4. Lepszego wykonania nie widziałem, te słuchawki wyglądają wg mnie naprawdę jak coś drogiego. Pady u mnie kurzu nie przyciągają zbytnio. Są od niego w sumie wolne, może to zasługa, że je przykrywam na noc czymś, a szczególnie wtedy gdy ich nie używam jakiś czas.

5. W związku z tym, że dla jednych K701 są wyżej od HD650, a dla innych jest odwrotnie - a fidelio są porównywane do jednych i drugich, a niektórzy wolą X1, to wg mnie można powiedzieć, że spokojnie są w ich okolicach i warto powiedzieć, że mniej polaryzują - mają więcej góry od sennków, a więcej basu od AKG. Plusem philipsów jest to, że możesz z nich praktycznie wszystko wyciągnąć na niespecjalnie drogim torze słuchawkowym, nawet z grajka jakoś zagrają - w przypadku sennków i AKG potrzebujesz jakiś droższy tor, żeby pokazały klasę. Prawdę powiedziawszy kupno bez odsłuchu w tej cenie to ryzyko - jednak X1 wydają się bezpiecznym wyborem, szczególnie jeśli nie chce się jasnej góry, a mocny dół.

6.Co do Denonów to słabo izolują jak na zamknięte - tak wyczytasz w reckach.

Edytowane przez oblivion
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności