Skocz do zawartości

Zlecę wykonanie Kabla do D2000


NuBreed

Rekomendowane odpowiedzi

Już wydziwiam z tymi termo, choć niewątpliwie jest to powszechnie stosowany motyw we wszelakich kablach.

 

Reasumując. Kable: Sonolene ... dwa podwójne puszczone równolegle za sztywne.

DHC: może nie zagrać... najdroższy i śniedzieje po czasie, chyba że każda z żył w oplocie jak poradził mi Mayster.

Kimber: nie to granie, za jasno.

Klotz my204... sprawdził się w CAL i Sony CD780, jednakże nie uzyskam efektu warkocza i nie wiem jak zagra z D2000

Canare Starquad: praktycznie nic o nim nie wiem

 

gniazda: rezygnuję gdyż cytuję: " za dużo metalu wątpliwej jakości może wpłynąć na pogorszenie jakości dźwięku".

 

Co do Wtyku: FURUTECH FP-704 6,3mmSTEREOFP-704FURUTECH.gif

ViablueT6s Phono 6.3 mm stereo :wub:4646_VIABLUE-T6S-JACK6.3-STEREO_1.jpg

Amphenol TS3PN AU 6,3mmamphenol.jpg

Yarbo GY-635Gyarbo_jack_GY-635G_1.jpg

Edytowane przez NuBreed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Amphenol jest naprawde w pyte. Mam taki czarny jeszcze (bo wlasnie sprzedalem z kablem) i chyba bede sie musial zaopatrzyc. Klasyczny wyglad i bardzo fajna metalowa, matowa obudowa. Furutech to monstrum :D Tez mam.

DHC Ci nic nie rozjasni - poszukaj czegos innego.

pewnie o to biega ;)900x900px-LL-e1a3dfb2_IMG_2462.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadnych DHC i innego śmietnika.

 

Kupić kabel to porządny, do Denona to myślę coś na srebrze albo posrebrzanego.

 

Co do wtyku Amphenole są bardzo dobre bo to w zasadzie Furutech w innej obudowie jest.

 

Tylko pytanie czy do D2K jest sens kupowanie jakieś wypaśnego przewodu, kiedy te słuchawki w żadnym stopniu nie są wybitne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pytanie czy do D2K jest sens kupowanie jakieś wypaśnego przewodu, kiedy te słuchawki w żadnym stopniu nie są wybitne ?

Czy są wybitne czy nie, nie o tym wątek, mam kaprys to sobie założę co chcę, nawet linkę/ cięgno do ssania od małego Fiata.

moze napisz do Pawlo, on chyba mial dhc w swoich d2k?

Dzięki, tak tez uczynię/

 

Zadnych DHC i innego śmietnika.

 

Kupić kabel to porządny, do Denona to myślę coś na srebrze albo posrebrzanego.

 

Co do wtyku Amphenole są bardzo dobre bo to w zasadzie Furutech w innej obudowie jest.

 

 

Zatem jaką konfigurację polecasz?

Edytowane przez NuBreed
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem można tylko miej na uwadze, że właśnie ich poziom skreśla kombinacje z kablami do tego stopnia, że nie ma co się w egzotyki ładować.

 

Srebrzanek na ebay jest cała tona ale to przewody dość sztywne, podobnie posrebrzane się będą zachowywać.

 

Można popatrzeć za Monkey Cable jak pamiętam i był jeszcze jakiś w cenie StarQuada ale lepszy od niego, z tym, że nie pamiętam nazwy, to mógłbyć właśnie ten Monkey, bylo sporo osób na HeadFi co chwaliło ten drut.

 

Tutaj nie idzie o czystość miedzi a grubość pojedynczej żyły, a większość jest jak włos, ja bym się skłanial ku Cordialu podobnie pewnie Fatso napisze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem można tylko miej na uwadze, że właśnie ich poziom skreśla kombinacje z kablami do tego stopnia, że nie ma co się w egzotyki ładować.

 

Srebrzanek na ebay jest cała tona ale to przewody dość sztywne, podobnie posrebrzane się będą zachowywać.

 

Można popatrzeć za Monkey Cable jak pamiętam i był jeszcze jakiś w cenie StarQuada ale lepszy od niego, z tym, że nie pamiętam nazwy, to mógłbyć właśnie ten Monkey, bylo sporo osób na HeadFi co chwaliło ten drut.

 

Tutaj nie idzie o czystość miedzi a grubość pojedynczej żyły, a większość jest jak włos, ja bym się skłanial ku Cordialu podobnie pewnie Fatso napisze :)

Jakie to ma głębsze znaczenie ? Był efekt naskórkowości (czy jak on tam), średnica żyły, no i stop. Ale o średnicy samego pojedynczego drutu nie mogę skojarzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem ma, nie od dziś wiadomo, że najlepsze są solid core, a im mniej żył i będą grubsze to lepiej :) oczywiście z rozsądkiem.

 

Ale ja i tak uważam, że 200zł na rekabling tych D2000 to już lekko na wyrost.

 

Kabel od D7K z tego co wiem taki sam jest jak w D5K, być może D2K to samo mają, bo czytałem kiedyś PDF ze strony Fostera i tam są opisane też te przewody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WG mnie najlepsze są przewody CRYO, gdyż pojedyncze kryształy miedzi są większe i ułożone wzdłuż kierunku sygnału, przez co mniej po drodze zanieczyszczeń pomiedzykryształowych. Ale mogę się mylić/ Dlaczego są przeciwwskazania na użycie miedzi w D2000...Każde słuchawki posiadają w stocku miedz.. 90% customów także... Denony nie są wymagające, po co udziwniać srebrem, które już na wstępie odpada, gdyż będzie sztywne i mało komfortowe. Gdybyś panie Mikołaju czytał wątek od początku, nie podałbyś srebra jako substytutu gdyż wyraźnie zaznaczyłem, że Kimber będzie za sztywny, co dopiero srebrzanka...


Owszem ma, nie od dziś wiadomo, że najlepsze są solid core, a im mniej żył i będą grubsze to lepiej :) oczywiście z rozsądkiem.

Ale ja i tak uważam, że 200zł na rekabling tych D2000 to już lekko na wyrost.

Kabel od D7K z tego co wiem taki sam jest jak w D5K, być może D2K to samo mają, bo czytałem kiedyś PDF ze strony Fostera i tam są opisane też te przewody.



Tu się mylisz. D7k ma najlepszy kabel z całej trójcy, w porównaniu do D5 i D2k to ma on istna linię przesyłową/

Edytowane przez NuBreed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie musi byc sztywny, a do tego wyglada jak Nubreed chce.

 

http://www.ebay.com/itm/Pure-Stranded-Silver-Plated-7N-Cryo-Treated-UP-OCC-Copper-wire-Per-ft-26AWG-/120989663185?pt=UK_MP3_Player_Accessories_Cables_Adapters&hash=item1c2b8bbfd1

 

http://www.ebay.com/itm/26-AWG-Pure-Stranded-Silver-Plated-7N-Cryo-Treated-UP-OCC-Copper-wire-Per-ft-/110947108440?pt=UK_MP3_Player_Accessories_Cables_Adapters&hash=item19d4f68658

 

Tylko koszt zakupu kabla na 2.5 metra z wysylka to jakies 350zl na poczatek. Ale po pierwsze nikt Ci nie zagwarantuje jak to "Zagra. Po drugie chcesz rozjasnienia, a sluchales pewnych polaczen i bylo za jasno. Nie wiem tak w ogole czy samym kablem osiagniesz to co chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępne szacunki z DHC i Konfekcją VIABLUE / jack 6,3 i splitter/ oscyluja w mniejszej kwocie, także Zważywszy ze DHC tani nie jest jak na Polskie warunki, a Viablue również kosztuje, myślę ze cena 300PLN to górna Granica jakiej chciałbym się trzymać( + maks 30PLN), oczywiście mam kilka innych opcji, głownie zmieniając wtyk i pozbywając się splittera Viablue na rzecz jednak białego Qables.

 

Co z przewodami Cardasa, dałoby się coś sklecić w tym budżecie?

 

 

PDF na stronie Fostera podaje, że jednak te kable są z miedzi 7N, chyba, że sobie Denon coś zmienił, bo jednak OEM Fostera mają ten sam drut.

Wystarczy spojrzeć na grubość kabli powyżej splittera w D2k i D7k, gdzie ten drugi jest grubości prawie kabla pod splitterem w D2000

Edytowane przez NuBreed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz pisać, przyczaiłem wątek bo przyciągnęło mnie `D2000` w nazwie :)

 

Ogólnie to DHC spisuje się dość `dziwnie` w Denonach AH-D2000.

Przygodę z rekablowaniem zacząłem od stockowego kabelka, który należał do serii `grubszych kabli` w odróżnieniu od egzemplarza aml-a, który to w swoich Denonach kabelek miał znacznie cieńszy. Nie robiliśmy wtedy niestety porównania, więc nie wiadomo czy egzemplarze grały inaczej.

Dlatego za płaszczyznę odniesienia przyjmę swoje.

Pierwszym kablem u mnie był Canare Starquad. Dźwiękowo od oryginalnego na plus. Łapał za pysk bas, otwierał nieco górę. Ogólnie słuchawki nabrały po nim mam wrażenie więcej `momentu obrotowego` :)

Tak to zadziałało u mnie, choć nie była to diametralna różnica.

 

Drugim i na razie ostatnim jest wspomniany przez was DHC. Plecionka z niego wygląda(-ła) rewelacyjnie, choć może śniedzieć. Aż specjalnie wstałem by obejrzeć swój kabel i rzeczywiście, nieco matowo-srebrnego kolorku wyłazi.

Co do sposobu grania to zmienia Denony w łagodnego baranka, który nie gra już tak `punchy` na basie i nie serwuje nam mocno dźwięcznej góry. Dźwięk zrobił się łagodny, mocno naturalny. Na plus można na pewno zaliczyć poprawienie średnicy, która stała się ciut bardziej detaliczna, ale Denony straciły sporo na swoim atucie - tzw FUNie.

Czy jest zmiana na plus względem Canare Starquad? Moim zdaniem krok w bok plus schodek do góry.

Czy warto dla kogoś kto uwielbia charakter Denonów? Myślę, że są lepsze kable niż ten :)

Mi się DHC już znudził, ale z lenistwa i braku czasu nie szukam póki co nowego kabla. Żyje z tym, szczególnie że popędzam Denony z hybrydy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko chciałem wtrącić, że bawiłem się D2k i IMO lepiej jest je najpierw wytłumić niż próbować rozjaśniać kablem. Może się skończyć na tym, że nakłopotasz się, wywalisz cztery bańki na części, efekt będzie naprawdę losowy, a mogłeś zostać, powiedzmy przy linkach FAW czy czymkolwiek łatwo dostępnym, co by dobrze wyglądało.

Mikołaj, Ty zakładałeś srebrny kabel na Denony? Bo D2000 przecież już grają jasno, a srebrny kabelek może z nich zrobić po prostu suche monitory, bo taki kabel basu potrafi ugryźć sporo. Kto wie, moze warto sprawdzić. Te Posrebrzane kabelki np z Ebaya to już w ogóle nadają się prędzej do czegoś w wstylu XB500. Ale fakt, że posrebrzane OCC nie powinny mieć takiego problemu ze śniedzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Czy coś się zmieniło w sytuacji?

Interesuje mnie ten temat, bo chyba i mnie czeka po ostatnich odsłuchach wymiana kabelka albo i może wytłumienie.

Nie wiem czy zwariowałem czy mi się wydaje, ale wyjąłem z szuflady stare CAL i porównałem łeb w łeb z D2000. Moje spostrzeżenia są takie, że średnica CAL jest lepsza (nie jest bardziej szczegółowa niż w D2000, ale taka bardzie naturalna, intymna, live trudno to opisać. Słychać powietrze bardziej 3D) Muza bardziej wciąga na CAL niż Denonach. Fakt "oczywisty" że Denon schodzi niżej, tupnie bardziej, więcej i wyraźniej słychać detale, ale gdzie ta magia, aura?.

I moje pytanie czy rekablink pomoże w tej kwestii (a może konieczne jest wytłumienie muszli Marki Mod). Pojawiły się jakieś nowe ciekawe rozwiązania poprawiające średnicę?. Nie wiem jak to możliwe ale ostatnie doświadczenia sprowadziły mnie trochę na ziemię, Mimo wszystko lubię swoje D2000 ale zadra w sercu została i szukam dla nich ratunku!

Pozdrawiam. innych użytkowników D2000 (użytkowników innych słuchawek też}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności