Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Przywracanie H10 Jr. do życia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Problem wygląda tak, że mój h10 jr. nieopatrznie został sformatowany jak zwyczajny pendrive - teraz jest wykrywalny przez komputer, ale po odłączeniu jedyne co się dzieje, to ekran powitalny z napisem "iriver" na przemian zapala się i gaśnie... Czy zwykła runkcja reinitialize w iriver plus coś pomoże? Najgorsze to, że nie mam dostępu do komputera z windowsem - tylko Linux, a przez wine oczywiście nie chce iRiver plus zadziałać...

Będę wdzięczny za wszelką pomoc, albo chociaż za uspokojenie moich obaw, że coś się jeszcze da z tym zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno pomóc. Jak coś to pisz na forumWyskrobane paluchem na ekranie Milestone'a :-)

 

http://www.iriver.com/flash/popup/flash_pop.asp?board=faq&code=363Tutaj jest coś jak coś to ściągasz soft do swojego modelu Wyskrobane paluchem na ekranie Milestone'a :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, player dalej nie żyje :/ Wypróbowałem wszystkie możliwości w Iriver Plus2, ale dalej to samo... Gdyby ktoś miał jeszcze jakikolwiek sposób, to bardzo bardzo proszę o radę.

 

edit: może ktoś mógłby dla mnie zrobić obraz ze swojego H10 - może to by mi coś dało? :/ to tak wygląda, jakbym uszkodził jakiś "bootloader" playera albo coś w tym stylu...

Edytowane przez matteo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem go sformatować pod windowsem na FAT32, a później "reinitialize device" (sukces - odtworzył strukturę folderów i pliki systemowe) i "update firmware" (pozakał, że już jest najnowsza wersja wgrana) w iriver plus2, ale dalej to samo

 

edit: format zwykłym FAT i "initialize device" w iriver 3 plus również bez skutku... wiem, że zrobiłem straszną głupotę, ale jestem potwornie wpieniony, że w ogóle nie przemyśleli tego, że przecież KAŻDY laik może taką głupotę zrobić! teraz mam jedynie pendrive 1 gb :/

 

edit2: już się zorientowałem... zrobiłem jeszcze większą głupotę pierwotnie niż przypuszczałem - na samym początku dałem nieopatrznie "delete partition" a nie zwykły format... pewnie dlatego teraz mimo założenia nowej partycji i formatowania jak tylko się da nie mogę go podnieść

Edytowane przez matteo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.mp3store.pl/topic/78717-nowy-dysk-w-h10-ums-brak-firmware/

Masz na myśli ten temat?
Jeżeli tak, to wynika z tego, że potrzebuję kopii z jakiegoś h10 jr... Skopiowany mam tylko folder "System", ale jego podmiana niczego nie zmienia - player dalej startuje w nieskończoność...

 

Z tego wykina, że potrzebowałbym kopii dysku wykonanej przez dd... "zamontować" ją umiem, tylko potrzeba kogoś ze sprawnym h10jr, kto mógłby ją wykonać :/

Edytowane przez matteo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Markhor - jeżeli używasz Windowsa, to proszę zrób tak:

0. Podłącz swojego h10 do komputera

1. Skopiuj wszystkie swoje prywatne pliki na dysk twardy (zawartość folderów Music, Text, Voice, Pictures).

2. Usuń z odtwarzacza skopiowaną wcześniej na dysk twardy muzykę, texty, obrazki, nagrania.

3. Pobierz plik: http://www.chrysocome.net/downloads/dd-0.6beta3.zip

4. Uruchom dd.exe

5. W oknie linii poleceń wpisz: dd --list


6. Teraz trzeba odszukać wpis, który będzie odnosił się do h10 jr, prawdopodobnie będzie wyglądał wg wzoru, np.:

\\.\Volume{e3429891-0eb9-11da-b18f-000d60dc98cd}\
link to \\?\Device\Harddisk1\DP(1)0-0+3
removable media
Mounted on \\.\d:



7. Zwróć uwagę na linijkę Mounted on \\.\d: - zamiast d, powinieneś mieć literkę (oznaczenie), pod jakim h10 pojawia się w "Mój komputer";
Zwróć również uwagę na wers, gdzie znajduje się: \\?\Device\Harddisk1\DP(1)0-0+3 - oczywiście u Ciebie, będzie on wyglądał inaczej, ale wg tego wzoru, tzn: "\\?\Device\Harddisk<jakiś numer>\<coś tam>"

8. Wklep polecenie:

dd if=\\?\Device\Harddisk<jakiś numer>\Partition0 of=c:\usb.img bs=1M --size --progress

ALE w miejsce <jakiś numer> musisz wstawić oczywiście ten numer, pod którym występuje u Ciebie h10jr (właśnie po to musisz użyć dd --list w pkt4 i zlokalizować który wpis dotyczy h10 - pkt 5, aby znać tą cyfrę). Zwróć proszę uwagę, że na końcu wyrażenia jest Partition0 (...\Harddisk<jakiś numer>\Partition0) - to bardzo ważne. Jeżeli już wpisałeś odpowiednio to polecenie - wciskasz Enter i powinieneś widzieć, jak następuje proces zapisu dysku do pliku.

9. Kiedy proces się zakończy zobaczysz coś w stylu:

<jakaś tam liczba>+0 records in
<jakaś tam liczba>+0 records out


Możesz teraz zamknąć konsolę.

10. Teraz wejdź na swój dysk C, powinien znajdować się tam plik usb.img - właśnie ten plik mnie interesuje i tego pliku potrzebuję. Jest to dokładny "zrzut"/obraz twojego odtwarzacza. Proszę wrzuć go na jakiś hosting (np. speedyshare) i podaj mi tutaj link.
Plik powinien mieć maksymalnie około 10mb, ale pewnie będzie mniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie mamy problem, bo wyskakuje nam błąd:

rawwrite dd for windows version 0.6beta3.
Written by John Newbigin <jn@it.swin.edu.au>
This program is covered by terms of the GPL Version 2.

Error native opening input file: 0 Operacja uko˝czona pomyťlnie



I nie bardzo wiem o co może chodzić... Wieczorem będę w domu, to może pogrzebię w googlach i mam nadzieję, że coś znajdę, bo nie wygląda za ciekawie i nie wiadomo o co chodzi :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko jasne! :D
Mam rozwiązanie:

 

1. Uruchamiamy Live CD jakiegoś linuxa (sprawdzone na Fedorze), bo oczywiście Windows zawsze musi wywalić jakieś głupie błędy.

 

2. Podłączamy działającego H10 jr

 

3. Wpisujemy w terminalnu komendę:


fdisk -l

Powinna wyświetlić się lista partycji wg wzoru:


Disk /dev/sda: 73.2 GB, 73284976640 bytes 255 heads, 63 sectors/track, 8909 cylinders Units = cylinders of 16065 * 512 = 8225280 bytes
Device Boot Start End Blocks Id System 
/dev/sda1 * 1 13 104391 83 Linux
/dev/sda2 14 1580 12586927+ 83 Linux
/dev/sda3 1581 8778 57817935 fd Linux raid autodetect
/dev/sda4 8779 8909 1052257+ 5 Extended

Trzeba odnaleźć, który wpis typu "/dev/sd<jakaś litera><jakiś numer>" odnosi się do Juniora.

4. Uzbrojeni w tą wiedzę, wydajemy na prawach administratora (albo przez su albo przez sudo - zależy od dystrybucji) polecenie:


dd if=/dev/sd<litera><cyfra> of=/home/<nazwa użytkownika>/MBR.img bs=512 count=1

To polecenie powinno dać plik MBR.img w głównym katalogu.
Plik ten udostępniłem również tutaj: http://www.4shared.com/file/KpQ273sk/MBR.html

 

6. Następnie odłączamy zdrowego h10jr i podłączamy "chorego"

 

7. Znowu zapodajemy:

fdisk -l

i lokalizujemy, który wpis odnosi się do naszego h10jr. UWAGA - musimy to zrobić bezbłędnie, ponieważ teraz będziemy nadpisywać MBR z pliku na dysk - jeżeli nadpiszemy nie na Juniora tylko np. na partycję rozruchową naszego komputera, to później nie będzie chciał odpalić systemu!

8. Po zlokalizowaniu który wpis "dev/sd<litera><cyfra>" odnosi się do naszego h10 wydajemy polecenie (na prawach admina):

dd if=/home/nazwa_użytkownika/MBR.img of=/dev/sd<litera><cyfra>

9. Odłączamy naszego Juniora - teraz powinien już odpalić się normalnie. Wyświetli się tylko komunikat, żeby podłączyć go do Iriver Plus ponieważ brakuje kilku systemowych plików. Przechodzimy na Windowsa, odpalamy Iriver Plus, podłączamy playera i wybieramy w programie polecenie "Device initialization"

10. Wszystko powinno hulać! Nauczka dla nas wypływa z tego taka, żeby BARDZO ostrożnie obsługiwać się wszelkimi programami do zarządzania dyskami i partycjami w Linuksie...

Edytowane przez matteo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności