Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tani odtwarzacz CD vintage 200-300 PLN


Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że nie znalazłem tu podobnego tematu, to zakładam swój, a co. :) Szukam CD do mojego zestawu, kilka informacji:

  • przedział do 200 - 300zł (max)
  • jak najlepszy stosunek jakości do ceny - jakość dźwięku jest sprawą pierwszorzędną
  • w miarę przyzwoity wygląd, co by mnie po nocach nie straszył
  • pilot nie jest konieczny
  • wyjście słuchawkowe mnie nie interesuje, może go nie być, CD będzie podpięty pod klona (i dalej DT880 i HD650)
  • łatwo dostępny laser, tak, że jak mi padnie to CD nie będzie z miejsca przeznaczony na śmietnik (no chyba, że zapłacę za niego 150zł)
  • nie może mieć problemu z wypalanymi płytami CD-R
  • jeśli chodzi o preferencje dźwiękowe:
    w miarę możliwości neutralne, szczegółowe - muzykalne, analogowe brzmienie, bez kluchowatego i ciepłego dźwięku

Na sąsiednich forach każdy poleca co innego, jeden mówi, że coś jest dobre, drugi, że to totalna kiszka, a może tutaj znajdą się osoby, które siedzą w temacie, bo ja jestem z i e l o n y.

 

Aktualnie polecono mi:

 

yamaha CDX-596 / CDX-593

philips CD584 - tu ponoć kiepsko z laserem

sony CDP 950

marantz CD52mkII - tego wszędzie polecają ale ponoć to właśnie ciepłe kluchy

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

philips CD584 - tu ponoć kiepsko z laserem

Laser CDM4/19 - nowego nie kupisz , ale dostępne są odtwarzacze z tym laserem w cenie od 20 do 60-80 zł .

Odtwarzacz ten ma przetwornik C/A : TDA1541A .

Edytowane przez Kubasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem, w zasadzie to ten, który mi podałeś jest za 110 zł więc problem dostępności lasera odpada.

 

No nic, poczekam jeszcze na inne propozycje - i tak planuje zakupić po 10-tym dopiero. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon dcd 1500 na starych dobry PCMach

http://allegro.pl/denon-dcd-1500-odtwarzacz-cd-i3145035363.html

 

Philips na TDA 1540 (14bitowce, analogowe brzmienie)

http://allegro.pl/hi-end-philips-cd-150-2xtda1540-w-super-kondycji-i3115806047.html

 

Klasyk, jeden z najlepszych

http://allegro.pl/hi-end-tda1540-philips-cd-104-w-idealnej-kondycji-i3144581869.html

 

Fajna stara seria NAD

http://allegro.pl/nad-5320-i3087517904.html



Wygląd to kwestia gustu, dźwięk tych CDków na pewno będzie atrakcyjny nawet w dość dokładnie brzmiącym torze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam obecnie odtwarzacz na tda1540 , zrobiony master clock , wymienione kondensatory - jak byś chciał mogę podesłać na odsłuch .

Teraz zaczynam powoli z płytami vinylowymi , więc już tak często nie słucham na cd :)

A ten mów odtwarzacz to Philips CD151 właściwie to samo co cd150 .



No i te napędy philipsa cdm1/2/4 są praktycznie nieśmiertelne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, analogowe granie. Bardzo dobre skojarzenie.

To był cel uwczesnych projektantów audio, to słychać.

A analog to kolejny stopień wtajemniczenia ;)

Kubasz - widzę że ćwiczysz podobny styl jazdy co ja...:)

 

Potwierdzam również wysoką jakość wielu vintage`owych napędów - nie tylko philipsa, jak również laserów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optuję za CD-104 philipsa, stockowy gra super.

Tu jest dość dobra cena, dziś kosztują dużo więcej...

 

Ja mam DCD-1700 ale tunningowany,na PCM56, ten DCD-1500 ma 2xPCM54 też fajne. U denona będzie to barwne, dynamiczne brzmienie z dobrym basem.

He, niedawno sprzedałem hi-end super-tunningowany nowoczesny 24-bitowy DAC z upsamplerem mocno tunningowany.... denon dcd-1700GAT grał lepiej o klasę.

Grał po prostu muzykę. Nowoczesny DAC dawał super wzgląd w strukturę nagrania, przejrzysty do bólu, ale muzyki w tym nie ma...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak jest niestety ze starymi dacami :) są super muzykalne ale mają małą wadę :) nie są super szczegółowe - pisze na temat tda1540 :)

Nalezy wylutować filtr cyfrowy i zakrosować połączenia od odbiornika do daców i wtedy gra bardziej przejrzyście i trochę więcej szczegółów pokazuje .

Natomiast nowe konstrukcję są szczegółowe ale za to będą szybko męczyć podczas słuchania , ot żadnej przyjemności ze słuchania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności