Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Sennheiser HD565 Oviation


kolysarz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jest to mój pierwszy post na tym forum, więc chciałbym się ze wszystkimi przywitać ;)

Jakiś czas temu kupiłem słuchawki Sennheiser'a model HD565 Oviation, opierając się głównie na opiniach z internetu. Nigdy wcześniej nie widziałem tych słuchawek na oczy ani nawet nie miałem w ręku, dlatego mam jedno pytanie. W moich słuchawkach gąbka na pałąku jest płaska, jest tam jakby sam materiał, który się odkształca i wygląda to jakby była tam gąbka ale jej w rzeczywistości nie ma albo jest tylko tak płaska, żeby osłonić kable. Czy to w tym modelu jest normalne? Po dłuższym czasie czuję słuchawki na głowie, właśnie poprzez ten pałąk, same nauszniki z weluru są bardzo wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąbka do HD650 kosztuje 35zł i pasuje. Jest o 4cm krótsza, więc możesz chcieć wsunąć tam też kawałek jakiegoś plastikowego opakowania, żeby się nie przesuwała, ale to też nie przeszkadza za bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąbka do HD650 kosztuje 35zł i pasuje. Jest o 4cm krótsza, więc możesz chcieć wsunąć tam też kawałek jakiegoś plastikowego opakowania, żeby się nie przesuwała, ale to też nie przeszkadza za bardzo.

 

To jeden z prostych i tanich sposobów, tylko pytanie czy właściciel chce z nimi zostać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk jest ogólnie z dużą ilością detali, powietrza i swobody przy tym nie tnie wysokimi. Jedynie bas jest słaby, żeby nie powiedzieć że go nie ma, coś tam "plumka", przy podkręceniu basu na equalizerze jest niby poprawa ale to zdecydowanie nie tak jak powinno być. Bas jest okrojony, nie wybrzmiewa w pełni, nie mruczy miło do ucha ;) Poza basem i tym pałąkiem to świetne słuchawki, tym bardziej, że dostałem je w stanie bardzo dobrym, jedynie kabel był do wymiany. Z kablem akurat nie było problemów bo zawsze można kupić nowy albo zrobić. Pytałem o ten pałąk bo słuchawki wyglądają jakby była gąbka a po dotknięciu stwierdza się że pozostał tylko materiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk jest ogólnie z dużą ilością detali, powietrza i swobody przy tym nie tnie wysokimi. Jedynie bas jest słaby, żeby nie powiedzieć że go nie ma, coś tam "plumka", przy podkręceniu basu na equalizerze jest niby poprawa ale to zdecydowanie nie tak jak powinno być. Bas jest okrojony, nie wybrzmiewa w pełni, nie mruczy miło do ucha ;) Poza basem i tym pałąkiem to świetne słuchawki, tym bardziej, że dostałem je w stanie bardzo dobrym, jedynie kabel był do wymiany. Z kablem akurat nie było problemów bo zawsze można kupić nowy albo zrobić. Pytałem o ten pałąk bo słuchawki wyglądają jakby była gąbka a po dotknięciu stwierdza się że pozostał tylko materiał.

 

bas jest wlasnie tutaj odpowiedni, granice neutralnosci, wiec jesli to dla Ciebie jest brak basu to jeszcze wielu sluchawek nie slyszales :P

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje w związku z tym jakaś alternatywa dla tych słuchawek z większą ilością basu?Detale, powietrze i do tego więcej basu.

HD650 / 600

 

Które to można jeszcze zmusić by mruczały jeszcze bardziej basowo. No ale to nie jest już taki naturalny dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje w związku z tym jakaś alternatywa dla tych słuchawek z większą ilością basu?Detale, powietrze i do tego więcej basu.

HD650 / 600

 

Które to można jeszcze zmusić by mruczały jeszcze bardziej basowo. No ale to nie jest już taki naturalny dźwięk.

 

Tak myślałem! :)

 

Trzeba będzie kiedyś zapolować na Oviation ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje w związku z tym jakaś alternatywa dla tych słuchawek z większą ilością basu?Detale, powietrze i do tego więcej basu.

HD650 / 600

 

Które to można jeszcze zmusić by mruczały jeszcze bardziej basowo. No ale to nie jest już taki naturalny dźwięk.

 

Tak myślałem! :)

 

Trzeba będzie kiedyś zapolować na Oviation ;)

Tobie może i tak, ale większości ludzi bym odradzał z pytaniem czy rozumieją jak działa budowa otwarta, czy w ogóle czy wiedzą co to jest....

A potem słabe słuchawki. Ale od razu ci powiem nie są one też takie neutralne mają sporo góry.

Chyba hd600 będą naturalniejsze w całym pasmie nie faworyzując żadnej części jak to robią 565.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy HD565 faworyzuja jakies pasmo? Jak sie je podpina pod system ktory kiepsko gra, to takie pozniej numery wychodza, ze za duzo gory, albo malo basu. Bass w tych sluchawkach ma duzo lepsza fakture oraz wybrzmiewanie wzgledem HD600/HD650, a sama gora jest duzo bardziej rozdzielcza. Dodatkowo nie ma takiego efektu grania przez koc jak to wystepuje w nowszych modelach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilosc basu zalezy w bardzo duzym stopniu od wzmacniacza i jego dopasowaniu. Ja slucham muzyki na hd595 i mialem moliwosc posluchania ich na roznych wzmacniaczach. Przy kiepskim dopasowaniu jest brak basu albo wrecz odwrotnie, pelno basu i ciemna gora. Jak sieꪠdobrze zgraja to jest wysmienicie. U mnie zgraly sie z꠺ denonem. Proponujeꪠposzukac innego zasilania tych sluchawek co masz. przepraszam ze bez polskich znakow ale pisze z telefonu z tapatalka i wychodza krzaki i tylko na tym forum wiec...

 

Edytowane przez komeko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Dobra, pora wziąć kilof w dłoń i odkopać ten temat :D . Mam takie pytanie, które słuchawki są lepsze hd565 czy może hd595? Krótko mówiąc, które z tej dwójki grają według was lepiej.

A co znaczy lepsze ?

To trochę inny sposób grania.

Tobie mogą bardziej podejść 595, są zdecydowanie łatwiejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi na szerokiej scenie i w miarę neutralnym brzmieniu. Może w takim razie lepiej kupić coś innego do 300zł? Bardzo podobały mi się ts671 ale odstrasza mnie ich wygląd natomiast hd565 są całkiem ładne ale niestety nie miałem okazji ich słuchać. Co według Ciebie retter gra lepiej ts671 czy hd565?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma lepiej, jest inaczej. Oba wymagają też innego ampa.

 

Zdefiniuj neutralne ?

 

671 nie są neutralne i nie są naturalne, choć ze słuchawek to właśnie one (w funkcji ceny) w sumie dość dobrą iluzje tworzy kolumnowego grania znacznie lepiej niż wiele innych modeli.

 

Po odsłuchu dx50, czy hi2050 powiesz ze 565 to bezbasie i cała ich linia. Mnie to nie przeszkadza.

 

Neutralnym graniem nazwał bym k601 i oferują lepszą scenę a w nowej wersji k612 mogą i pobawic basem.

 

Ja osobiście nie brał bym 595 za duzo basu jak dla mnie dla wielu w sam raz, dość blisko jest tu 671 ale te akceptuje z innego powodu oczarowały mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do modelu TS-671 też podchodziłam z bardzo dużą ostrożnością.. właśnie przez to, że są takie wieeelkie. No ale cała masa pozytywnych opinii zarówno na forach jak i w recenzjach skusiła mnie do tego by sobie te słuchawki odsłuchać.. wystarczyło je raz założyć na uszy, odsłuchać kilku ulubionych kawałków.. i kupiły mnie całkowicie :-)

 

Przez to, że mają konstrukcję otwartą używam ich jako słuchawek domowych :-) W sumie to nawet teraz mam je na uszach ;-) I baaaardzo je lubię.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Od paru dni posiadam HD565 - bardzo przyjemne słuchawki, wcale nie takie jasne po założeniu świeżych gąbek przed przetwornikiem. Na pewno mniej góry niż w TS671. Póki co porównywałem z HD265 na welurowych padach. bardzo podobne granie, choć HD265 jakby bardziej rozdzielcze i z lepszym impaktem (w końcu są zamknięte), za to mają mniej powietrza i scena nie jest tak napowietrzona. Rozmieszczenie instrumentów na scenie praktycznie takie samo (odległości, kąty), ale w HD265 są one jakby w pomieszczeniu a w HD565 dźwięk niesie się daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności