Skocz do zawartości

iTunes i rozmiar okładek


Suszec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam dosyć dziwne pytanie: jaka jest nominalna rozdzielczość okładek albumów dla iTunes?

 

Chodzi o to czy program przy zgrywaniu na iPoda sam dopasowuje rozdzielczość okładek i na ten przykład jak jako okładkę albumu wybiorę plik 2000x2000 pikseli (wiadomo, że żaden iPod nie ma takiej rozdzielczości) to czy program przeskaluje go tak, aby proporcje rozdzielczości wyświetlanej okładki do wgranej okładki wynosiły 1:1? Nie kupuję w sklepie iTunes, tylko zgrywam nim płyty, a okładki dociągam z neta i potem na wszelki wypadek trzymam na dysku (utworzyła mi się spora kolekcja), chciałbym żeby ta kolekcja okładek była w tej nominalnej dla iTunes rozdzielczości (jaka to rozdzielczość?). Wiem, że szkoda czasu na takie zabawy itd, to tylko moje widzimisię, żeby mieć perfekcyjną kolekcję ;)

 

Przepraszam za durny problem, ale jakoś mnie to ostatnio nurtuje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iTunes nie ma zdefiniowanej wielkości okładek, jakie wrzucisz, takie będą. Osobiście wrzucam 300*300 dla iPod-a. Pamiętaj, że okładki są osobno w każdym pliku, więc zwiększają rozmiar każdego pliku z osobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem obrabiać moje okładki na 640x640. Folder z okładkami wszystkich albumów (77) waży niecałe sześć megabajtów, co mogę uznać za wartość możliwą do zaakceptowania :D Zapytacie "Po co 640x640?" Dlatego, bo szykuję się do zakupu iPoda touch 5g (z tego co wiem w poziomie rozdzielczość 640), a po zakupie na pewno nie będzie mi się chciało bawić z biblioteką.

W każdym razie dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodawanie okładek do plików wygląda trochę inaczej niż dodawanie okładek z iTunes Store

 

to drugie po prostu zapisuje sobie informację "przy takim albumie wyświetlać taką okładkę" i plik z okładką ma faktycznie jedną kopię

 

natomiast dodawanie okładek bezpośrednio do plików (utworów) wiąże się z kopiowaniem pliku z okładką do każdego utworu

 

przykładowo jeśli album ma 10 utworów a okładka 0.5MB, to na całym albumie "tracimy" 5MB na okładki

 

jeśli sam album miał załóżmy 50MB, to dodatkowe 5MB to jest 10% początkowej wielkości

 

(za to minus jest taki, że okładki z iTunes Store mogą zniknąć jeśli coś stanie się z bazą, zaś okładkom w samych utworach nic się nie stanie nawet po ręcznym skopiowaniu w inne miejsce)

Edytowane przez KHRoN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności