Skocz do zawartości

Kawa!


eternia

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, wwd napisał(a):

Zamówiłem taką:

IMG_20230123_100719.thumb.jpg.f73bcf92be915141ea6a6929548f9bbd.jpg

IMG_20230123_100617.thumb.jpg.f050d2be29915ecf5226b5ca48d7cb38.jpg

 

Ziarna średnie i małe, jednakowo wypalone, łagodny smak, jak lubię.

"Znajdująca się pośrodku flagi pięcioramienna gwiazda symbolizuje równość wszystkich zamieszkujących Etiopię grup etnicznych, płci i wyznań. Promienie, którymi emanuje gwiazda, symbolizują świetlistą przyszłość Etiopii, zaś błękitne tło reprezentuje pokój i demokrację."

a u mnie pierwsze skojarzenie - pentagram. No to tej kawy się nie napiję...

 

ja nie byłem nowatorski i dziś idę do paczkomatu po Davidoff

600_600_productGfx_106823.webp

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lord Rayden napisał(a):

"Znajdująca się pośrodku flagi pięcioramienna gwiazda symbolizuje równość wszystkich zamieszkujących Etiopię grup etnicznych, płci i wyznań. Promienie, którymi emanuje gwiazda, symbolizują świetlistą przyszłość Etiopii, zaś błękitne tło reprezentuje pokój i demokrację."

a u mnie pierwsze skojarzenie - pentagram. No to tej kawy się nie napiję...

 

ja nie byłem nowatorski i dziś idę do paczkomatu po Davidoff

600_600_productGfx_106823.webp

Też o niej myślałem. Mam ją na liście "do spróbowania". Daj znać jak Ci smakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Lord Rayden napisał(a):

"Znajdująca się pośrodku flagi pięcioramienna gwiazda symbolizuje równość wszystkich zamieszkujących Etiopię grup etnicznych, płci i wyznań. Promienie, którymi emanuje gwiazda, symbolizują świetlistą przyszłość Etiopii, zaś błękitne tło reprezentuje pokój i demokrację."

a u mnie pierwsze skojarzenie - pentagram. No to tej kawy się nie napiję...

 

ja nie byłem nowatorski i dziś idę do paczkomatu po Davidoff

600_600_productGfx_106823.webp

 

Ja za to odebrałem przed chwilą paczkę, testy jutro:

 

IMG_20230124_135239.thumb.jpg.33a938c262de0369b7bdcaffe3b2d096.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, wwd napisał(a):

 

Ja za to odebrałem przed chwilą paczkę, testy jutro:

 

IMG_20230124_135239.thumb.jpg.33a938c262de0369b7bdcaffe3b2d096.jpg

Będziesz Pan zadowolony. Mam młynek tej firmy oraz jeszcze jeden Comandante. 
Wykonanie pierwsza klasa- jedyny być może minus to materiał, z którego jest wykonany czyli aluminium. Staram się unikać w kuchni.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lobuz1 napisał(a):

Będziesz Pan zadowolony. Mam młynek tej firmy oraz jeszcze jeden Comandante. 
Wykonanie pierwsza klasa- jedyny być może minus to materiał, z którego jest wykonany czyli aluminium. Staram się unikać w kuchni.

 

Żarna są stalowe a reszta nie jest narażona na temperatury jak aluminiowe garnki, które były używane np w kuchni wojskowej. Mogły by nawet być zdrowsze od dzisiejszych garnków, patelni z nie wiadomo jaką powłoką i malowanych farbą rakotwórczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam takie pytanie, czy ktoś z was parząc w kawiarce wkładał pod sitko uszczelką filtr do aeropressu taki papierowy?
Tak
Spotkanie, raczej jarmark? Miłośników jest mało, większość to ludzie z przypadku, chcący się napić kawy, zjeść śniadanie... Jak na AVSie :), kiedy ludzie chcący wkładać IEMy bez tipsów, czy mylący lewy/pracy, albo nakładający słuchawki tył, naprzód. Będę :>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Zear napisał(a):

A mam takie pytanie, czy ktoś z was parząc w kawiarce wkładał pod sitko uszczelką filtr do aeropressu taki papierowy?

Tak, zawsze jak mam taką możliwość. Przelewam ten filtr wrzątkiem przed założeniem do kawiarki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Lord Rayden napisał(a):

"Znajdująca się pośrodku flagi pięcioramienna gwiazda symbolizuje równość wszystkich zamieszkujących Etiopię grup etnicznych, płci i wyznań. Promienie, którymi emanuje gwiazda, symbolizują świetlistą przyszłość Etiopii, zaś błękitne tło reprezentuje pokój i demokrację."

a u mnie pierwsze skojarzenie - pentagram. No to tej kawy się nie napiję...

Ale to tzw. biały pentagram, a nie ten szatański. Ta kawa Tobie nie zaszkodzi ;) Zresztą jest całkiem dobra. Miałem ją na święta. Mam pytanie do osób z doświadczeniem. To, że w rowkach ziaren jest widoczny jasny miąższ, jak na zdjęciu powyżej, to jest normalny objaw metody obróbki kawy, czy oznaka słabej jakości ziaren. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, The Grand Wazoo napisał(a):

Ale to tzw. biały pentagram, a nie ten szatański. Ta kawa Tobie nie zaszkodzi ;) Zresztą jest całkiem dobra. Miałem ją na święta. Mam pytanie do osób z doświadczeniem. To, że w rowkach ziaren jest widoczny jasny miąższ, jak na zdjęciu powyżej, to jest normalny objaw metody obróbki kawy, czy oznaka słabej jakości ziaren. 

Takie coś jak na focie? Przy jasnym czy średnim paleniu często tak to wygląda, zwłaszcza przy obróbkach typu washed. 

Light-roast-chaff-768x767.jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, konrad_a napisał(a):

Też o niej myślałem. Mam ją na liście "do spróbowania". Daj znać jak Ci smakuje.

Davidoff ziarnista Espresso 57 wyrazista i aromatyczna. W ekspresie wybieram opcje kawy "wzmocnionej" . Oczywiście z mlekiem. Davidoff jest lepszy niż Tchibo jakie dostałem z ekspresem.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Lord Rayden napisał(a):

Davidoff ziarnista Espresso 57 wyrazista i aromatyczna. W ekspresie wybieram opcje kawy "wzmocnionej" . Oczywiście z mlekiem. Davidoff jest lepszy niż Tchibo jakie dostałem z ekspresem.

A jakie Tchibo dostałeś z ekspresem?

I czy 57 jest chociaż minimalnie kwaśnawa, czy 0 kwasowości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, konrad_a napisał(a):

A jakie Tchibo dostałeś z ekspresem?

I czy 57 jest chociaż minimalnie kwaśnawa, czy 0 kwasowości?

Barista Cafe Creme i Espresso. Te były z ekspresem. Po kilogramie.

Kwaśność 57.   Hm. Pije z mlekiem . Ale obadam czarna to napiszę 

Edytowane przez Lord Rayden
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, majkel napisał(a):

 

U mnie w biurze stoi Chemex, młynek ręczny, waga ze stoperem, ekspres ciśnieniowy automatyczny (bez mp3, z kawą Alfredo Futuro), młynek automatyczny i ekspres kolbowy.

20221207_130243_HDR.jpg

Edytowane przez konrad_a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, konrad_a napisał(a):

U mnie w biurze stoi Chemex, młynek ręczny, waga ze stoperem, ekspres ciśnieniowy bez mp3 (z kawą Alfredo Futuro) i ekspres kolbowy.

20221207_130243_HDR.jpg

Fajnie, jest potencjał :P Jest tylko jeden problem z takim "pracowym" sprzętem... jest strasznie brudny i nie ma odpowiedniej obsługi 😕 przez co tak naprawdę cały ten sprzęt sobie "stoi". IMO lepszym rozwiązaniem jest wynajęcie oprócz gastronomicznego sprzętu - baristy, który serwuje kawę np. od 10-16. I to on obsługuje sprzęt 🆗 Co prawda widziałem to tylko w 1 (jednym) biurze, jak byłem na "występach" gościnnych. Ja idąc do pracy, mam ze sobą mój zestaw podróżny i z niego korzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, trez0r napisał(a):

Fajnie, jest potencjał :P Jest tylko jeden problem z takim "pracowym" sprzętem... jest strasznie brudny i nie ma odpowiedniej obsługi 😕 przez co tak naprawdę cały ten sprzęt sobie "stoi". IMO lepszym rozwiązaniem jest wynajęcie oprócz gastronomicznego sprzętu - baristy, który serwuje kawę np. od 10-16. I to on obsługuje sprzęt 🆗 Co prawda widziałem to tylko w 1 (jednym) biurze, jak byłem na "występach" gościnnych. Ja idąc do pracy, mam ze sobą mój zestaw podróżny i z niego korzystam.

Ja się tam staram po sobie zawsze posprzątać, ale fakt - barista by się tam przydał.

Z drugiej strony można się samemu pobawić, poeksperymentować - w domu kolbowego nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, konrad_a napisał(a):

Ja się tam staram po sobie zawsze posprzątać, ale fakt - barista by się tam przydał.

Z drugiej strony można się samemu pobawić, poeksperymentować - w domu kolbowego nie mam.

Nie wiem, czy pracodawca byłby zadowolony wiedząc ile marnujesz kawy 😁 - tak kończą sie eksperymenty 🆗 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, trez0r napisał(a):

Nie wiem, czy pracodawca byłby zadowolony wiedząc ile marnujesz kawy 😁 - tak kończą sie eksperymenty 🆗 

Oj tam, nie zbiednieje bardzo od niewielkich ilości rozsypanej kawy.

Raz było wesoło, bo kolega ustawił na młynku automatycznym "bez limitu", zamiast określonej wagi. Stał tak z sypiącą się po rękach kawą i rozglądając się w panice po pomoc. Na szczęście go uratowaliśmy 🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności