Skocz do zawartości

Słuchawki otwarte - ile słyszą inni, ile słyszę ja?


dawid_

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki jest orientacyjny poziom głośności dźwięków wydobywających się ze słuchawek otwartych w cichym pomieszczeniu podczas odłuchu? Na ile to może przeszkadzać innym osobom w pomieszczeniu?

 

Z drugiej strony, ile słychać odgłosów otoczenia (włączony tv, rozmowy) w słuchawkach otwarych?

 

 

Pytam bo nie zawsze mam komfort słuchania w osobnym pomieszczeniu, a chciałbym nabyć możliwie dobre słuchawki. Bardziej podoba mi się charakterystyka konstrukcji otwarych, ale boję się, że będę musiał z nich zrezygnować.

Edytowane przez dawid_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli sensrzaden żaden ;) Jak trzeba oddzielnego pomieszczenia, to już sobie na kolumny włączę.

Dodatkowo słucham cicho (w dokach słyszę otoczenie) i mam raczej wrażliwy słuch.

 

Szkoda, bo za otwartymi przemawia wygoda oraz brzmienie :)

Edytowane przez dawid_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak głośno słuchasz. Znam takich ludzi u których nawet z dokanałowych na odległości metra słychać co im leci ;) W przypadku moich DT990 Pro zjawisko wydostawania się dźwięków na zewnątrz jest w zasadzie marginalne, z bliska słychać jedynie że coś tam gra, z kilkudziesięciu centymetrów w zasadzie nic już nie słychać, dużo bardziej szumi np. komputer chodź tego i tak mam bardzo cichego. Gorzej jest z dźwiękami otoczenia, słychać że ktoś rozmawia obok itd. chodź jeżeli słucham muzyki jakoś specjalnie mi to nie przeszkadza. Ogólnie zależy od konkretnego modelu słuchawek bo otwarte otwartym nierówne i jak głośno słuchasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwarte są świetne do wieczornych domowych odsłuchów jeśli ma się pokój tylko do swojej dyspozycji - żadnych rozmów, odgłosów chodzenia, telewizorów, wentylatorów itp.

 

Zgadzam się. W dzień wolę zamknięte. Zupełnie nie potrafię słuchać muzyki z otwartych za dnia, w ogóle trudno mi się słucha muzyki w dzień, ale z otwartych tym bardziej ;)

 

Dlatego napisałem że otwarte otwartym nierówne :P W takich Grado podobno słychać tak samo głośno z dwóch stron a w DT990 jakoś tego nie zauważyłem.

 

To prawda. Można nawet niechcący założyć odwrotnie, wygoda z Bowls podobna - można sie pomylić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwarte są świetne do wieczornych domowych odsłuchów jeśli ma się pokój tylko do swojej dyspozycji - żadnych rozmów, odgłosów chodzenia, telewizorów, wentylatorów itp.

 

Zgadzam się. W dzień wolę zamknięte. Zupełnie nie potrafię słuchać muzyki z otwartych za dnia, w ogóle trudno mi się słucha muzyki w dzień, ale z otwartych tym bardziej ;)

 

Czy ja wiem, kwestia przyzwyczajenia. Ba ja nawet jak nie słyszę na ulicy otoczenia to czuje się za mocno odizolowany.

W komunikacji miejskiej i podmiejskiej jak pkp pks etc ma to znaczenie aby były zamknięte.

 

Nie mam zamkniętych, mam tylko otwarte i półotwarte. Nie zamienił bym otwartych na zamknięte.

 

Akademik że nie chcesz tak przeszkadzać? Bo rodzina raczej nie powinna robić uwag. Po za tym że czasami trzeba zdjąć te słuchawki:)

 

Otwarte kupuję się dla dźwięku sceny otwartości nie dla tłumienia.

Edytowane przez retter6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKG 242 HD :

- nie izolują,

- wymagają ciszy przy odsłuchu,

- wylewają mnóstwo dźwięku na zewnątrz...

 

Wniosek: zamiana na zamknięte nie wchodzi w grę.

 

Słucham właśnie na nich - Cinematic Orchestra - Arrival of the birds - coś pięknego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności