Skocz do zawartości

Cresyn C750H


Cresyn

Rekomendowane odpowiedzi

Jak widzicie reagujemy w miarę szybko. Mip to my:)

 

Chwali się ;)

 

Tak mi dziś przez głowę myśl przeszła, że czy czarne nie byłyby lepsze, że może to inny plastik? Ciekawe czy jest coś na rzeczy.

Szkoda by było. Bo słuchawki są, wg mnie, bardzo dobre :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe prawdopodobieństwo, ale zdarza się, że białe plastiki są słabsze od tych w innych kolorach. Przykładem jest tutaj sytuacja z Nintendo DS Lite, w których łamała się obudowa przy zawiasach i zdecydowanie najwięcej egzemplarzy z takim felerem to były właśnie białe sztuki. Naprawiałem te konsolki kilka lat temu to wiem, że to nie jest "urban legend" :)

EDIT:
Mam się bać i martwić, bo mam właśnie biały egzemplarz? :( Ech, zawsze pod górkę... Ale mam takie pytanie: jeśli już (tfu, tfu) trafi się taki feler to czy jest możliwość zamiany gwarancyjnej z białych na czarne? Tak z ciekawości w sumie pytam, bo bardziej widzą mi się białe.

Edytowane przez nismovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, znalazłem wadę Cresynów.

 

Biały kabel bardzo łatwo się odbarwia. Tzn. trzymam DAPa w spodniach i kabel mi lekko od nich pofarbował. Piszę o tym, ponieważ posiadam AKG K317, które też mają przewód w takim kolorze, a jednak nie odbarwiają się w ten sposób ;)

 

Ale co to za "wada" w sumie? :P

 

U mnie wszystko ok (póki co), ale chciałbym nadmienić, że brud z białego przewodu bardzo łatwo schodzi przy pomocy wilgotnej gąbki, także nie musicie się bać ew. pofarbowania od nowych spodni czy bluzy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprosiłbym też zdjęcia tego pałąka, bo aż nie wierzę. Sam mam tendencję do orania sprzętu stricte "outdoor", a na moich białych C750H nawet ryski nie uświadczysz. Może jakiś wadliwy egzemplarz akurat się trafił? :huh:

 

Raczej nie jest to wina wadliwego egzemplarza ani spowodowane "oraniem" sprzętu. Występuje to po obu stronach, dokładnie w tych samych miejscach, na wysokości tego plastiku przykręconego śrubkami - najwyraźniej w tym miejscu kończy się ten metalowy pałąk, który w momencie rozciągnięcia słuchawek na bok (aby je założyć na głowę), zbyt mocno uciska na plastik, co powoduje jego pękanie :(

 

PS. Słuchawki kupowałem w merlin.pl. Pytałem przez polską stronę Cresyn o listę serwisów, po prostu, bo wcześniej tu na forum czytałem o tym, że ktoś luźne gniazdo reklamował w serwisie i wymienili mu słuchawki od ręki. Po prostu nie chciałem reklamować w merlinie, bo będę musiał rozstać się ze słuchawkami na 14 dni, i na czym ja będę słuchać? :)

Właśnie spojrzałem na moje kupione w mp3store, mam dokładnie ten sam problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe porównanko, bo spotkałem się na tym forum z opinią, że C750H są duże, więc podrzucam fotkę z polecanymi przecież jako portable Maxell Retro DJ. Obie sztuki białe, więc "czarny nie wyszczupli" i porównanie będzie bardziej miarodajne:

img-0893.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie spojrzałem na moje kupione w mp3store, mam dokładnie ten sam problem...

No i u mnie już się pojawiają pęknięcia na boku. Słuchawki mają 12 dni raptem :(

 

No jeśli znowu postanowią mi je wymienić, to poproszę aby wymienili mi na czarne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasuwa mi się pytanie: co Wy robicie z tymi słuchawkami?! :blink: Ja je mam od początku sierpnia i ani ryski nie mają, a jeżdżą ze mną codziennie do pracy, w pracy też często się przemieszczają i jakoś szczególnie o nie nie dbam. Może mam jakąś ekstremalnie wytrzymałą sztukę? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasuwa mi się pytanie: co Wy robicie z tymi słuchawkami?! :blink: Ja je mam od początku sierpnia i ani ryski nie mają, a jeżdżą ze mną codziennie do pracy, w pracy też często się przemieszczają i jakoś szczególnie o nie nie dbam. Może mam jakąś ekstremalnie wytrzymałą sztukę? ;)

Używam. Też jeżdzą ze mną codziennie do pracy, gdzie są wpięte i na nich słucham. Ściągam i zakładam je pewnie parenaście razy dziennie albo i jeszcze częściej. Po pracy też używam, kiedy słucham muzyki na telefonie.

 

Co do rysek to popatrz na pałąk z boku, pod światło - na wysokości tej plastikowej szarej końcówki, w miejscu gdzie łączy się ona z miękkim materiałem - u mnie te pęknięcia są małe na razie, ledwo widoczne, ale jeśli już się pojawiły to do takiego stanu jak poprzednie, pewnie dojdzie za ok 2 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarne , jak chcesz to dodam fotki ale to wieczorem po 22 bo teraz spieszno mi do pracy ;) Swoją drogą moje poprzednie słuchawki creative fatality gaming hs-800 trzymały się znacznie lepiej a miałem je bite 3 lata ...

Edytowane przez Tarhell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie pocieszyliście mnie :(

Po prostu wielka szkoda, bo słuchawki są świetne, a niestety wszystko wskazuje, że problem pękania jest po prostu spowodowany błędem konstrukcyjnym i nikt tego nie przeskoczy. Sama wymiana to tylko pomoc doraźna. Szkoda :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama wymiana to tylko pomoc doraźna. Szkoda :(

 

Wiesz, nie jest to takie złe, bo od każdej wymiany odnawia się gwarancja (liczy się od dnia otrzymania naprawionej/wymienionej sztuki), więc przedłużasz sobie i przedłużasz okres gwarancyjny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że się walnąłem. Tak czy owak, jeśli mi popękają to nie będę korzystał z gwarancji, a z "niezgodności towaru z umową" i zwrotu pieniędzy (ale póki co wszystko jest ok) ;)


http://forumprawne.org/prawa-konsumenta/57401-poradnik-konsumenta-przeczytaj.html

 

Konsument może żądać doprowadzenia towaru do stanu zgodnego z umową przez nieodpłatną naprawę albo wymianę na nowy.

Jest to zobowiązanie przemienne i na podstawie art. 365 Kodeksu Cywilnego - wybór należy do Konsumenta

 

a potem

 

6. Termin, przez jaki możemy złożyć reklamację

Odpowiedzialność Sprzedawcy za sprzedany towary wynosi 2 lata od wydania danego towaru Konsumentowi. Jednak jedynie w ciągu 6 miesięcy od wydania towaru istnieje domniemanie, że niezgodność istniała w chwili wydania, w późniejszym terminie - obowiązek wykazania tego faktu spoczywa na Konsumencie.
W razie wymiany towaru na nowy - termin ten biegnie od początku (dotyczy to również podzespołów).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że się walnąłem. Tak czy owak, jeśli mi popękają to nie będę korzystał z gwarancji, a z "niezgodności towaru z umową" i zwrotu pieniędzy (ale póki co wszystko jest ok) ;)

 

 

http://forumprawne.org/prawa-konsumenta/57401-poradnik-konsumenta-przeczytaj.html

 

Konsument może żądać doprowadzenia towaru do stanu zgodnego z umową przez nieodpłatną naprawę albo wymianę na nowy.

 

Jest to zobowiązanie przemienne i na podstawie art. 365 Kodeksu Cywilnego - wybór należy do Konsumenta

 

a potem

 

6. Termin, przez jaki możemy złożyć reklamację

 

Odpowiedzialność Sprzedawcy za sprzedany towary wynosi 2 lata od wydania danego towaru Konsumentowi. Jednak jedynie w ciągu 6 miesięcy od wydania towaru istnieje domniemanie, że niezgodność istniała w chwili wydania, w późniejszym terminie - obowiązek wykazania tego faktu spoczywa na Konsumencie.

W razie wymiany towaru na nowy - termin ten biegnie od początku (dotyczy to również podzespołów).

 

 

Jeżeli ta para którą teraz dostałem w ramach wymiany też raczy popękać to też mogę się na to powoływać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje uszkodzone ( spękany pałąk po obu stronach ) naprawiłem w ten sposób , że przyłożyłem dwie odpowiednio wygięte blaszki oraz okleiłem je czarną taśmą izolacyjną . Postanowiłem tak zrobić bo nie chce mi się bawić w reklamacje a że tak strasznie to oczojebnie nie wygląda i jest git .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Naprawdę lubię te słuchawki ale niestety rozstaję się z nimi. Powód? W drugiej parze którą otrzymałem po wymianie równięż popękał pałąk. Jakość wykoniania pałąka jest naprawdę żenująca jak na słuchawki za 300zł.

 

Wybaczcie jakość zdjęcia ale mój telefon nie chciał tego lepiej ująć.

c750h.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności