Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Cresyn C750H


Cresyn

Rekomendowane odpowiedzi

C750H to najwyższy model z nowej serii Cresyna. Producent postawił w nim na wygląd dostosowując go do bieżących trendów. Nauszne słuchawki mają ciekawie rozwiązany, masywny pałąk oraz bardzo wygodne, miękkie nauszniki. Pozwalają na długotrwałe słuchanie muzyki bez uczucia zmęczenia.

Cresyn analogicznie do modelu C590H wyposażył model C750H w dwa odpinane kable w tym jeden z mikrofonem i pilotem do sterowania telefonem lub ipodem zapewniają świetną wygodę obsługi. Jakby tego było mało w słuchawkach zamontowano wejście jack pod kabel po obu stronach co umożliwia umocowanie kabla po lewej lub po prawej stronie, ale to nie wszystko. Pod wolne wejście jack możemy podpiąć drugą parę słuchawek i słuchać muzyki wspólnie z kolegą/koleżanką.

 

1.jpg2.jpg4.jpg

Zaawansowane 40 mm przetworniki stosowane w modelu C750H zapewniają bardzo dobre kreowanie sceny, potężny, wypełniony bas, wierną średnicę, oraz błyszczące wysokie tony o świetnej rozdzielczości. Nowoczesne przetworniki w połączeniu z przemyślaną konstrukcją, sprawiają że C750H mogą konkurować z wyraźnie droższymi produktami konkurencji.
Wysoka skuteczność słuchawek sprawia że świetnie sprawdzi się z dowolnym odtwarzacz czy też smartfonem, zapewniając świetną jakość dźwięku bez konieczności korzystania ze wzmacniacza. Solidne wykonanie wraz z niebanalnym wyglądem i świetną jakością dźwięku to połączenie, które będzie cieszyć użytkownika przez długi czas.

 

 

5.jpg6.jpg8.jpg9.jpg11.jpg 7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Test Cresyn C750H

 

Użytkownik Duran pokusił się o napisanie pierwszego testu tych słuchawek. Oto fragment:

 

 

Cresyn systematycznie poszerza swoją ofertę o produkty kierowane do coraz to bardziej wymagającego klienta. I warto tutaj naznaczyć, że z modelu na model wychodzi mu to coraz lepiej. Dzięki uprzejmości firmy MiP miałem możliwość jako jeden z pierwszych przetestować nowe słuchawki nauszne C750H. Recenzja nie będzie przegadana. Chcę skupić się maksymalnie na konkretach, które mogą zachęcić was do zakupu tych słuchawek. Czy warto dokonać takiego zakupu? Napiszę wprost: Tak. To może być dla Was najlepiej wydane 300 zł w ostatnim czasie. Bluźnierstwo? A co mi tam. Wolność słowa niech zawita pod strzechy.

 

Pod tym adresem można przeczytać pełen tekst:

http://forum.mp3store.pl/topic/102696-cresyn-c750h-demon-w-owczej-skrze/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam je. Pierwsze wrażenia po kilku godzinach odsłuchu, nie będzie tak fantastycznie jak to w recenzji dane nam było przeczytać. Budowa generalnie dobra, nic nie trzeszczy i strzela, plastik dobrej jakości. Pady plastikowe, trochę się grzeją uszy, ale wygodne, leżą idealnie, docisk raczej umiarkowany, na tyle mocny żeby nie spadały, uszy nie bolą po godzinie słuchania. Kable w komplecie gumowane, zupełnie niepotrzebnie, ale sprawiają wrażenie solidnych, pilot obsługuje sterowanie muzyką, niestety bez możliwości sterowania głośnością (iPhone). Bardzo dobrze tłumią, zarówno w jedną jak i w drugą stronę. Jak brzmią? Raczej ciemno, basu jest dużo, sporo więcej niż w CAL i trochę więcej niż w K618, ale podbite pasmo to pogranicze średniego i wysokiego basu co skutkuje tym że słuchawki potrafią zadudnić. Brakuje mi za to nieco najniższego basu (AKG tutaj rządzą). Średnica jest trochę wycofana, lekko ocieplona, wokale pokryte są ciepłym, cienkim kocykiem. Góra pasma wypada wg mnie najlepiej, zdaje się być najbardziej naturalna i prawdziwa, jeśli jest podbita to bardzo delikatnie, ale zdecydowanie nie jest jej za mało. Blachy brzmią na nich najlepiej z trzech wymienionych. Liczę na to że się trochę wygrzeją i bas się uspokoi i nabierze ogłady. Mimo to byłyby to dobre słuchawki w cenie 250 pln (tyle za nie zapłaciłem), dizajnem nawiązujące do Beats, ale dźwiękowo będąc zdecydowanie lepszymi, gdyby nie jeden mankament. Wspomniane już kilka razy luźne gniazdo w lewej muszli. Wygląda na to że to wada produkcyjna i dla mnie jest nie do przyjęcia w słuchawkach za prawie 100 Euro. Powygrzewam i posłucham kilka dni, potem idą na gwarancję. W razie pytań jestem do dyspozycji...

 

Słuchane na razie tylko na iPhone 5

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś konkretnie przetestowane w miejskiej dżungli. Świetne tłumienie, dobrze trzymają się na głowie, pilot działa bez zarzutu, mikrofon też, rozmówcy twierdzili że słyszą mnie bardzo dobrze, mimo że trochę wiało. Poziom głośności na iPhone 5 wystarczający, z lekkim zapasem przy na prawdę głośnym słuchaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

@CamilleNoble - wątpię. Podpinałem je dziś do mojego interfejsu (Scarlett 18i20) poprzez różne kable i nie wyczuwam jakiejkolwiek różnicy. Ale ja jestem tylko szeregowym producentem muzycznym i nie słyszę tyle co audiofil :D

Moje sztuki dziś do mnie przyszły kurierem (biały kolor) i powiem Wam jedno: genialnie wykonane słuchawy i bardzo wygodne. O dźwięku się jeszcze nie wypowiem, bo za wcześnie, ale już wiem, że nie będą mi uszy krwawiły w nich jak w K518 DJ (nie jestem szczególnym basolubem) ;) co nie znaczy, że nie ma w nich basu. Oj jest, ale jest dużo lepszej jakości niż w DJkach i Cresyny to zdecydowanie bardziej zrównoważone portable. Do neutralnych i zimnych źródeł jak znalazł. Łapcie je póki są tak tanio w mp3store (niecałe 225 zł z kodem z forum, ale tylko do 20.08.2013)!

Jedno Wam powiem: będę rozwijał swoje różne wersje torów przenośnych (na dokach, otwarte do domu, do analizy miksu itd.) i tak jak K518 DJ kupiłem tylko w celu sprawdzenia brzmienia pewnego materiału na tak popularnych basowych słuchawkach, tak teraz mogę już stwierdzić, że C750H + iPod Video z CF Modem [ze wzmakiem (iMod) czy bez] będzie moim zestawem "w podróży" ze względu na ich wyjątkową wygodę połączoną z nieprzesadzonym dźwiękiem. :D

P. S.
Ma ktoś pomysł (tak na przyszłość) jak w tych słuchawkach zmienić pady? Bo wydaje mi się, że są na trwałe przytwierdzone. :/ Wiem, są wygodne, ale skoro mają służyć dłużej to wolę się ew. zabezpieczyć na taką okoliczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chciałbym się podzielić swoim zdaniem na temat powyższych słuchawek. Może kogoś to zniechęci do zakupu tego produktu.

 

Pod względem muzycznym słuchawki są rewelacyjne i od tej strony jestem z nich bardzo zadowolony.

 

Niestety ich budowa, jakość użytych materiałów pozostawia wiele do życzenia :(
Słuchawki zakupiłem w dniu 6 czerwca 2013, czyli stosunkowo niedawno. Oczywiście posiadam luźne gniazdo - wiele osób mówi, że to nie przeszkadza, ale właśnie przeszkadza! Luz jest na tyle duży, że podczas chodzenia itp po prostu słychać jak całe gniazdo pracuje i luz w gnieździe przenosi się na słuchawki.

 

Kolejną irytującą rzeczą jest trzeszczenie plastiku w ruchomych muszlach! Tutaj podobnie, jak w przypadku luźnego gniazda, także te trzaski przenoszą się i pogarszają jakość odsłuchu :(

 

Na koniec, coś co zauważyłem dzisiaj, to poprzeczne pęknięcia na pałąku. Niestety, ale wskazuje to tylko i wyłącznie na bardzo kiepską jakość użytego plastiku, mimo że wydaje się on bardzo dobrej jakości.

Obawiam się, że długo te słuchawki nie popracują, bo pęknięcia będą postępować aż produkt stanie się bezużyteczny! Przypominam, że słuchawek używam dopiero 3 miesiąć!

 

Próbowałem kontaktować się z firmą Cresyn mailowo. Wysłałem im opis mojego problemu i poprosiłem o wskazanie serwisu, gdzie mógłbym słuchawki zareklamować. Niestety moje maile pozostały bez odpowiedzi.

 

Jeśli ktoś chciałby zdjęcia tych pęknięć to oczywiście mogę udostępnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku a gdzie kupiłeś swoje słuchawki? Pomyśl trochę to nie boli. Czy jak zepsują mi się słuchawki Sony pisze do Japończyków gdzie mam je reklamować? Reklamujesz tam gdzie kupiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi bardziej przeszkadza szuranie ciuchów o kabel niż sama praca gniazda, ale jak kto woli. Co więcej, słychać to tylko jak muzyka jest wyłączona. Wiecie co jest najlepsze? Że ludzie kupują takie coś jak słuchawki (zwłaszcza z pułapu >200 zł) bez uprzedniego sprawdzenia, bazując tylko na opiniach :) dlatego często w dziale "Co kupić?" pojawiają się opinię "idź i przesłuchaj w sklepie".

Poprosiłbym też zdjęcia tego pałąka, bo aż nie wierzę. Sam mam tendencję do orania sprzętu stricte "outdoor", a na moich białych C750H nawet ryski nie uświadczysz. Może jakiś wadliwy egzemplarz akurat się trafił? :huh:

I ogólnie podbijam WojtkaC: reklamuj tam, gdzie kupiłeś, a nie do producenta piszesz. Jak są na gwarancji to spokojnie powinni Ci to ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt mikrofonowy to norma w każdych słuchawkach to słychać w większym lub mniejszym stopniu. Czasem jest to na przewodzie, czasem na obudowie...

Co do samej budowy tego modelu jest raczej chwalona oprócz jacka, ale moje sklepowe katowane są dość mocno - często nawet sam zabieram je w miasto - nie zaobserwowałem w nich żadnych problemów. Nawet tych z jackiem - luz jest ale nie przeszkadza. Jedyne do czego mogę się przyczepić to trochę za małe pady i brak dłuższego przewodu jako drugiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam przewody pasują, mam 3m mini-jack <=> mini-jack w domu to nie narzekam ;)
A efekt mikrofonowy jest spory, trzeba przyznać, aczkolwiek to przeszkadza tylko jak absolutnie nic nie leci z DAPa. Jak dla mnie są to wzorowe słuchawki na miasto. Luz na gnieździe jest max 1mm od wychylenia do wychylenia i jakoś mnie nie irytuje, póki co.

Czuję, że chyba nigdy ich nie sprzedam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprosiłbym też zdjęcia tego pałąka, bo aż nie wierzę. Sam mam tendencję do orania sprzętu stricte "outdoor", a na moich białych C750H nawet ryski nie uświadczysz. Może jakiś wadliwy egzemplarz akurat się trafił? :huh:

 

Raczej nie jest to wina wadliwego egzemplarza ani spowodowane "oraniem" sprzętu. Występuje to po obu stronach, dokładnie w tych samych miejscach, na wysokości tego plastiku przykręconego śrubkami - najwyraźniej w tym miejscu kończy się ten metalowy pałąk, który w momencie rozciągnięcia słuchawek na bok (aby je założyć na głowę), zbyt mocno uciska na plastik, co powoduje jego pękanie :(

 

PS. Słuchawki kupowałem w merlin.pl. Pytałem przez polską stronę Cresyn o listę serwisów, po prostu, bo wcześniej tu na forum czytałem o tym, że ktoś luźne gniazdo reklamował w serwisie i wymienili mu słuchawki od ręki. Po prostu nie chciałem reklamować w merlinie, bo będę musiał rozstać się ze słuchawkami na 14 dni, i na czym ja będę słuchać? :)

DSC_0337.JPG

DSC_0336.JPG

DSC_0335.JPG

Edytowane przez jacek00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia, o której piszesz w zakresie reklamacji to dotyczyła jak dobrze pamiętam reklamacji w sklepie vs reklamacji w HQ Cresyna; oczywiście o wiele szybciej załatwisz przez merlin (i zajmie to raczej więcej niż 14 dni) - w przypadku innych słuchawek u mnie trwało to ok 3-4 tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurde, rzeczywiście są! Jak u mnie się takie zrobią to reklamuję od razu, nie ma bata! Ale póki co, wszystko ok - nic nie trzeszczy, tylko ten luz w gniazdach słychać przy wyłączonej muzyce, no ale byłem tego świadom przed zakupem, bo miałem czarny egzemplarz na uszach ;)

Pisz do merlina - niech załatwiają. Tego raczej Ci nie naprawią, a wymienią na nówki. Chyba, że stwierdzą, iż za mocno je rozciągałeś i nie uznają gwarancji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę jeszcze reklamować bezpośrednio w stacjonarnym sklepie mp3store :)

Ktoś ma jakieś doświadczenia z reklamacjami u nich?

jak kupiłeś w merlnie to masz niezgodność towaru z umową. a jak korzystasz z gwarancji producenta to idziesz do serwisu Cresyna w Polsce. więc samo mp3store nie będzie ze sprawą miało nic do czynienia (oczywiście mam świadomość że właściciel mp3store to też serwis Cresyna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam niezgodności, bo kupowałem na firmę, więc tylko rękojmia mi zostaję.

A informację o możliowści reklamowania w mp3store dostałem bezpośrednio od Cresyn Polska, stąd moje pytanie.

Edytowane przez jacek00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, znalazłem wadę Cresynów.

Biały kabel bardzo łatwo się odbarwia. Tzn. trzymam DAPa w spodniach i kabel mi lekko od nich pofarbował. Piszę o tym, ponieważ posiadam AKG K317, które też mają przewód w takim kolorze, a jednak nie odbarwiają się w ten sposób ;)

Ale co to za "wada" w sumie? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Ja zareklamowałem swoje słuchawki w MIP Serwis i dziś pojechałem je tam zawieźć. Wymienili mi je od ręki, tak więc mam nowiutkie słuchawki, te już podobno poprawione :)

 

Co do pęknięć, to podobno już mieli dwa takie przypadki (mój jest trzeci) i przekazywali je do firmy. Zobaczymy jak się będą te sprawować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak po twoim sygnale przekazałem sprawę do cresyna. Oczywiście nie tylko z twojego powodu. Tak jak pisałes pojawiły sie dwa kolejne przypadki. Oba to modele białe. Jak widzicie reagujemy w miarę szybko. Mip to my:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności