Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tani odtwarzacz MP3 - B172 czy Clip+?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przymierzam się do zakupu nowego odtwarzacza, ponieważ stara MP3ka "no name" mi nie wystarcza.

Słucham głównie Metalu i wszystkich jego odmian na słuchawkach Superlux HD681 i Philips SHE3590BK (głownie na Philipsach).

Chcę na to przeznaczyć ok. 100 złotych.

Zastanawiam się nad Sony NWZ B172 (2gb) i Sansą Clip+.

Znajdę w tym pułapie cenowym jeszcze jakiś model warty uwagi? Który z podanych modeli jest lepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rzecz biorąc lepsza jest Sansa Clip+ ponieważ ma wejście microSD i mozliwość zainstalowania oprogramowania ROCKbox coznacząco zwiększają jej mozliwości. Natomiast Sony NWZ B172 ta i tak dobry odtwarzacz w tej cenie.
Jesli nie będziesz słuchał muzyki z plików FLAC, a 2GB pamięci ci wystarcza to musisz poprostu posłuchać który ci dźwiekowo bardziej pasuje. Clip jest płastki jak stół co mi sie osobiście średnio podoba ale swoimi mozliwościami i kompaktową wielkoscią przebija wszystko w tej cenie a reszte poprawia EQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam 1gb pamieci i mysle, ze 2gb zaspokoilyby moje potrzeby.

Bardzo podoba mi sie design B172 oraz to, ze nigdy sie na Sony nie zawiodem, ale mam obawy, czy nie bedzie dla mnie zbyt cicho grala. Z kolei do Clipa+ przyciaga mnie RockBox.

Slyszalem, ze NWZ B172 ma blokade glosnosci - to prawda?

 

(przepraszam za brak polskich znakow - cos sie posypalo w Tapatalku)

 

Edytowane przez TheWitcher_PL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się krzaczy twoja wypowiedź ale jeśli mówisz o blokadzie głośności narzuconej prez naszą wilkomyślną unie to chyba da się ją obejść bo kumpel w jakimś starszym sonym poprzez serwisowe menu wyłączał ją jak w tym jest nie wiem.
Clip też nie bedzie miał jakoś super dużo mocy do słuchawek nausznych ale takie K414p to mi napędzał bez problemu.
Co do dokanalówek to o glośność bym sie nie martwil chyba że chcesz celowo ogłuchnąć lub uszkodzić słuch. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności