Skocz do zawartości

Loudness War


hibi

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ten sam metal, ale ogółem jako gatunek hołubiony przez gimbusów i bandy ograniczonych brudasów jest baaaaaardzo popularny. Reszta słuchaczy to, dajmy tak na oko - 40%.

Edytowane przez Filas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat sprawę znam z trochę innej strony - pracuję w segmencie pro - ale związany z emisją video. Ostatnio wprowadzono normę EBU 128, która reguluję sprawę głośności całkowitej programu, a nie poziomów dźwięku. Dla ludzi znających się na robocie to miało wyłącznie pozytywny wpływ na jakość ich pracy. Nie musieli cyzelować dźwięku co do dB, jeśli pamiętają o kilku drobnych zasadach. I kilka firm tylko na tym zyskało. Jednak zdecydowana większość wciąż dowala kompresor i dynamika jest w zasadzie zerowa. Zresztą nawet będąc w domu na badziewnych głośnikach z TV jestem w stanie określić nie patrząć w credits powiedzieć, która firma zrealizowała produkcję.

Mama też przyjaciółkę, któa realizowała kilka znanych pełnoetrażówek kinowych. I dziwią ją intencje polskich reżyserów. Osoba znająca się na rzeczy nie tylko nie może pracować zgodnie z zasadami sztuki tylko ciąć kompresorem. Inna sprawa jak słyszałem co wychodzi z planu to może rzeczywiście lepiej, że cięto dynamikę, bo to było jednak średnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wina jest też po stronie korzystających z usług. Dzięki za informację, ja tam jestem skłonny bić realizatorów, teraz może mi przejdzie :D

Edytowane przez Filas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nawet nie chodzi o postprodukcję, ale na produkcji już masz podbity dźwięk, że dochodzi do przesterów. A co ma zrobić na postprodukcji.

Tu już nie chodzi o brak chęci, ale bardzo często o brak podstawowej wiedzy z zakresu akustyki oraz elektroakustyki. Czasami jak rozmawiam z ludźmi się tym zajmującymi zastanawiam jakim cudem wzięli się za tą robote.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w technikum informatycznym przeżywam ciężkie chwile z ludźmi z tej samej klasy, którzy nie mają nawet podstaw :P

Wow, to nieźle, jeżeli nagranie już od początku jest spierniczone. Sukces. Grunt to profesjonaliści.

Edytowane przez Filas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, nie czuję się profesjonalistą, nie mam też słuchu absolutnego ( co najwyżej trochę lepszy niż przeciętny, a może mniej zniszczony przez różne dziwne rzeczy ). Problemem jest to, że nawet duże uznane wytwórnie opuszcza materiał niesłuchalny.

Inną sprawą jest to, że nawet programy muzyczne często mają DR na poziomie 4-5dB. Choć jaki materiał wejściowy taki wyjściowy.

 

Dodam jeszcze coś co wymyśla KRRiT. Obecnie możliwe jest odchylenie o jedną jednostkę LU. Jednak wkrótce planuje zaostrzenie tego. Pal licho w wypadku materiałów przechodzącą postpordukcję. Tu możliwa jest w miarę prosta normalizacja i nawet brak tolerancji nie będzie bolał tak bardzo. Ale w wypadku żywców ma to być zaledwie 0,1 jednostki. Przy sporcie kompresory nie będą tak bolały, ale żywce z koncertów będą albo cholernie płaskie, albo firma się postawi i będzie płacić sporą kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista najlepiej nagranych płyt za HD-Opinie

01. Norah Jones: Little Broken Hearts (Analogue Productions Hybrid SACD) (DR11)

02. Jack White: Blunderbuss (DR11)

03. The Staves: Dead & Born & Grown (DR11)

04. Michael Kiwanuka: Home Again (CD – Studio Master) (DR10)

05. Hooverphonic: With Orchestra Live (DR10)

06. Band of Horses: Mirage Rock (DR11)

07. The Beach Boys: That’s Why God Made the Radio (CD – Studio Master) (DR10)

08. The Bony King of Nowhere: The Bony King of Nowhere (DR10)

09. Calexico: Algiers (CD – Studio Master) (DR10)

10. Green Day: Uno-Dos-Tré (Studio Master - !avoid cd!) (DR09)

11. Crybaby: Crybaby (DR09)

12. The Lumineers: The Lumineers (CD – Studio Master) (DR09)

13. Muse: The 2nd Law (Studio Master - !avoid CD!) (DR09)

14. Jonathan Jeremiah: Gold Dust (DR09)

15. Edward Sharpe & the Magnetic Zeros: Here (DR09)

16. Chromatics: Kill for Love (DR09)

17. The XX: Coexist (DR09)

18. Angus Stone: Broken Brights (DR09)

19. Scala & Kolacny Brothers: December (DR09)

20. Sherman: Rise (DR09)

21. Internationals: Mousetrap (DR09)

22. Julia Stone: By the Horns (DR09)

23. Bob Dylan: Tempest (DR09)

24. Lianne La Havas: Is Your Love Bigh Enough? (CD – Studio Master) (DR08)

25. First Aid Kit: The Lion’s Roar (Original CD – HDCD decoded)(DR08)

26. Grimes: Visions (DR08)

27. Isbells: Stoalin’ (DR08)

28. Rumer: Boys Don’t Cry (CD – Studio Master) (DR08)

29. Regina Spektor: What we Saw from the Cheap Seats (CD – Studio Master) (DR08)

30. Melody Gardot: The Absence (CD – Studio Master) (DR08)

31. Sukilove: Drunkeleidoscope (DR08)

32. Joss Stone: The Soul Sessions vol. 2 (CD – Studio Master) (DR08)

33. Hooverphonic: With Orchestra (DR08)

34. Balthazar: Rats (DR08)

35. Blackie & the Oohoos: Song for Two sisters (DR08)

36. Flying Horseman: Twist (DR08)

37. SX: Arche (DR08)

38. Tommigun: Pretenders (DR08)

39. Maya’s Moving Castle: Maya’s Moving Castle (DR08)

40. Susanne Sundfør: The Silicone Veil (DR08)

41. Ren Harvieu: Through the Night (DR08)

42. The Me in You: Forgotten Clothes (DR08)

43. Divine Fits: A Thing Called Divine Fits (DR08)

44. Mumford & Sons: Babel (CD – Studio Master) (DR08)

45. Father John Misty: Fear Fun (DR07)

46. Bat for Lashes: The Haunted Man (DR07)

47. Rufus Wainwright: Out of the Game (DR07)

48. Allah-Las: Allah-Las (DR07)

49. Taylor Swift: Red (DR07)

50. Alabama Shakes: Boys & Girls (DR07)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Interesuje mnie fakt, czy zespół który wydał kiepsko zrealizowaną płytę pod względem dynamiki, to czy jeśli wydaje również swój krążek na winylu to normą jest że będzie on brzmiał lepiej ? Jeśli ktoś posiada doświadczenie w tej kwestii porównywania nagrań z CD a LP niech się podzieli wiedzą :D

Swoją drogą zadziwia mnie fakt że niektóre utwory mają dobrą dynamikę do pewnego momentu. Jeśli pojawia się jakiś "gęstszy" fragment to wszystko idzie w górę, a wcześniej kiedy było tylko kilka instrumentów dynamika była na wysokim poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista najlepiej nagranych płyt za HD-Opinie

01. Norah Jones: Little Broken Hearts (Analogue Productions Hybrid SACD) (DR11)

02. Jack White: Blunderbuss (DR11)

03. The Staves: Dead & Born & Grown (DR11)

04. Michael Kiwanuka: Home Again (CD – Studio Master) (DR10)

05. Hooverphonic: With Orchestra Live (DR10)

06. Band of Horses: Mirage Rock (DR11)

07. The Beach Boys: That’s Why God Made the Radio (CD – Studio Master) (DR10)

08. The Bony King of Nowhere: The Bony King of Nowhere (DR10)

09. Calexico: Algiers (CD – Studio Master) (DR10)

10. Green Day: Uno-Dos-Tré (Studio Master - !avoid cd!) (DR09)

11. Crybaby: Crybaby (DR09)

12. The Lumineers: The Lumineers (CD – Studio Master) (DR09)

13. Muse: The 2nd Law (Studio Master - !avoid CD!) (DR09)

14. Jonathan Jeremiah: Gold Dust (DR09)

15. Edward Sharpe & the Magnetic Zeros: Here (DR09)

16. Chromatics: Kill for Love (DR09)

17. The XX: Coexist (DR09)

18. Angus Stone: Broken Brights (DR09)

19. Scala & Kolacny Brothers: December (DR09)

20. Sherman: Rise (DR09)

21. Internationals: Mousetrap (DR09)

22. Julia Stone: By the Horns (DR09)

23. Bob Dylan: Tempest (DR09)

24. Lianne La Havas: Is Your Love Bigh Enough? (CD – Studio Master) (DR08)

25. First Aid Kit: The Lion’s Roar (Original CD – HDCD decoded)(DR08)

26. Grimes: Visions (DR08)

27. Isbells: Stoalin’ (DR08)

28. Rumer: Boys Don’t Cry (CD – Studio Master) (DR08)

29. Regina Spektor: What we Saw from the Cheap Seats (CD – Studio Master) (DR08)

30. Melody Gardot: The Absence (CD – Studio Master) (DR08)

31. Sukilove: Drunkeleidoscope (DR08)

32. Joss Stone: The Soul Sessions vol. 2 (CD – Studio Master) (DR08)

33. Hooverphonic: With Orchestra (DR08)

34. Balthazar: Rats (DR08)

35. Blackie & the Oohoos: Song for Two sisters (DR08)

36. Flying Horseman: Twist (DR08)

37. SX: Arche (DR08)

38. Tommigun: Pretenders (DR08)

39. Maya’s Moving Castle: Maya’s Moving Castle (DR08)

40. Susanne Sundfør: The Silicone Veil (DR08)

41. Ren Harvieu: Through the Night (DR08)

42. The Me in You: Forgotten Clothes (DR08)

43. Divine Fits: A Thing Called Divine Fits (DR08)

44. Mumford & Sons: Babel (CD – Studio Master) (DR08)

45. Father John Misty: Fear Fun (DR07)

46. Bat for Lashes: The Haunted Man (DR07)

47. Rufus Wainwright: Out of the Game (DR07)

48. Allah-Las: Allah-Las (DR07)

49. Taylor Swift: Red (DR07)

50. Alabama Shakes: Boys & Girls (DR07)

 

Wysoki DR nie świadczy o tym że album jest dobrze nagrany. Mam wrażenie że autor zestawienia wielu z tych albumów nie słyszał a po prostu zrobił listę albumów z dr.loudness z dobrym DR z zeszłego roku...

Edytowane przez all999
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jestem w szoku i to jest zwykła wersja nie jakieś HDTracks ,

To znaczy, że na HDTracks wszystko jest w dobrej jakości czy też się może zdarzyć coś w kiepskiej ?

Jeszcze jedno pytanie mi się nasunęło. Wczoraj przeglądałem jaki DR mają albumy Prodigy np. no i wyszło, że jeden album wydany na płycie winylowej ma super DR a ten sam na cd już kiepską. Gramofonu kupował nie będę specjalnie po to :) ale jak bym ściągnął wersję zripowaną z winyla to uzyskam taką samą jakość ? Żeby nie było to kraść muzyki z netu nie lubię ale płytkę mam kupioną oryginalną i nie jest ok to, że jest tam taka marna jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam chyba jeden album Santany tak ukradziony z netu ( wstyd się przyznać ) i faktycznie dźwięk nie jest taki "czysty". To pozostaje jeszcze pytanie jak z serwisami jak HDTracks właśnie. Raz na jakiś czas bym coś mógł zakupić. Tylko czy to jest tak, że przed zakupem płytki sprawdzacie DR czy po zakupie żeby zobaczyć czy zakup jest mega udany czy tylko udany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jestem w szoku i to jest zwykła wersja nie jakieś HDTracks ,

To znaczy, że na HDTracks wszystko jest w dobrej jakości czy też się może zdarzyć coś w kiepskiej ?

Jeszcze jedno pytanie mi się nasunęło. Wczoraj przeglądałem jaki DR mają albumy Prodigy np. no i wyszło, że jeden album wydany na płycie winylowej ma super DR a ten sam na cd już kiepską. Gramofonu kupował nie będę specjalnie po to :) ale jak bym ściągnął wersję zripowaną z winyla to uzyskam taką samą jakość ? Żeby nie było to kraść muzyki z netu nie lubię ale płytkę mam kupioną oryginalną i nie jest ok to, że jest tam taka marna jakość.

 

nie wszystko jest lepszej jakości i tutaj zaczynają pojawiać się słabe wydania

 

rip z płyta będzie brzmiał bardzo dobrze

 

z gramofonem to jesteś w błędzie ;) sam jeszcze nie mam

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam chyba jeden album Santany tak ukradziony z netu ( wstyd się przyznać ) i faktycznie dźwięk nie jest taki "czysty". To pozostaje jeszcze pytanie jak z serwisami jak HDTracks właśnie. Raz na jakiś czas bym coś mógł zakupić. Tylko czy to jest tak, że przed zakupem płytki sprawdzacie DR czy po zakupie żeby zobaczyć czy zakup jest mega udany czy tylko udany ?

Za bardzo się przejmujesz DR moim zdaniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No mam chyba jeden album Santany tak ukradziony z netu ( wstyd się przyznać ) i faktycznie dźwięk nie jest taki "czysty". To pozostaje jeszcze pytanie jak z serwisami jak HDTracks właśnie. Raz na jakiś czas bym coś mógł zakupić. Tylko czy to jest tak, że przed zakupem płytki sprawdzacie DR czy po zakupie żeby zobaczyć czy zakup jest mega udany czy tylko udany ?

Za bardzo się przejmujesz DR moim zdaniem.

 

Dopóki tu nie trafiłem to się nie przejmowałem w ogóle - niewiedza jest błogosławieństwem jednak :).

Edytowane przez superbart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

No mam chyba jeden album Santany tak ukradziony z netu ( wstyd się przyznać ) i faktycznie dźwięk nie jest taki "czysty". To pozostaje jeszcze pytanie jak z serwisami jak HDTracks właśnie. Raz na jakiś czas bym coś mógł zakupić. Tylko czy to jest tak, że przed zakupem płytki sprawdzacie DR czy po zakupie żeby zobaczyć czy zakup jest mega udany czy tylko udany ?

Za bardzo się przejmujesz DR moim zdaniem.

 

Dopóki tu nie trafiłem to się nie przejmowałem w ogóle - niewiedza jest błogosławieństwem jednak :).

 

 

tak, wydając ciężko zarobione pieniądze na albumy takie jak "Surrender" Hurts

zawsze sprawdzam wydanie przed zakupem - świadomy wybór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jestem w szoku i to jest zwykła wersja nie jakieś HDTracks ,

To znaczy, że na HDTracks wszystko jest w dobrej jakości czy też się może zdarzyć coś w kiepskiej ?

Jeszcze jedno pytanie mi się nasunęło. Wczoraj przeglądałem jaki DR mają albumy Prodigy np. no i wyszło, że jeden album wydany na płycie winylowej ma super DR a ten sam na cd już kiepską. Gramofonu kupował nie będę specjalnie po to :) ale jak bym ściągnął wersję zripowaną z winyla to uzyskam taką samą jakość ? Żeby nie było to kraść muzyki z netu nie lubię ale płytkę mam kupioną oryginalną i nie jest ok to, że jest tam taka marna jakość.

 

Na HD Tracks trafia sie że album ma taki sam DR jak Cd tylko że ma 24 bity , czyli takie naciąganie jeleni :) ,

Oczywiście są i marne zagrywki wydawców na cd loudness war na HD 24 bit o znakomitym DR , podobne akcje były z nowym Godsmack , Deftones , Muse,a nawet ostatnio Florence + the Machine, dla mnie to chamstwo wyciąganie kasy od ludzi przez wydawców ,mają jak widać zrobiony dobry mastering , mimo to walą na Cd kwas a na HD dobre wersje .

http://dr.loudness-war.info/album/view/90007

http://dr.loudness-war.info/album/view/90333

jest różnica , jest .

Edytowane przez Robert73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No różnica jest. Przepraszam za zaśmiecanie wątku ale jeszcze tylko spytam bo nie wiem czy dobrze rozumiem ten DR. Według tego co wyczytałem i zrozumiałem to jest różnica między najcichszym i najgłośniejszym dźwiękiem w danym utworze tak ? Czyli jak jest duży zakres DR to jest większe zróżnicowanie w głośności i usłyszę więcej różnych instrumentów / elementów w danym utworze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności