Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

F1


hibi

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem biernym (niestety) kibicem F1, nowy sezon jest ostatnim przed wielkimi zmianami w przyszłym roku.

 

Dziwi mnie fakt że od jakiegoś czasu organizatorzy przerywają ściganie przez opady deszczu - chociażby dzisiejsze kwalifikacje.

Dobrze pamiętam jak dawniej w dużo gorszych warunkach wyścigi się odbywały - może dlatego że mieli do dyspozycji dodatkowy bolid czego obecnie nie ma.

 

Sport w którym byłoby ciężko się obejść bez słuchawek, doki kierowcy i obszerne nauszniki stajnia.

Edytowane przez snuffdbko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bernie rządzi, wiesz jak to jest w deszczu, trzeba umieć jeździć i przy takiej pogodzie wyszło by kto jest dobry kierwcą wieć odwołali że dać teoretycznie wszystkim równe szanse, ale zobaczymy jaka będzie pogoda na wyscigu...ja osobiście mam nadzieje że sezon będzie obfity w takie niespodzianki pogodowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety :( Też przestaje mi się to podobać, ja rozumiem jakiś monsun czy huragan ale oni dawali radę jeździć (w większości). Chyba, że tak łatwo powiedzieć i prowadzenie bolidu w takich warunkach jest niesłychanie trudne, jednak kiedyś dawali radę :mellow:

W każdym razie, sezon zapowiada się fajnie :P Dziwi forma AMG. Oby nie było tak jak w zeszłym roku, początek w top 3 z przebłyskami na najlepszy bolid (patrz Chiny, Monaco) a koniec... na szarym końcu prawie (oczywiście przesadzam ale Sauber miał realne szanse ich pokonać, gdyby nie nagły spadek formy Pereza po podpisaniu kontraktu z McLarenem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F1 zacząłem oglądać jak Schumacher startował w Benettonie, potem przeszedł do Ferrari. Tak gdzieś do 2002 roku oglądałem każdy wyścig, cały czas kibicując Schumiemu. Potem miałem przerwę w oglądaniu do czasu Kubicomanii (chyba 2006 r.?). Teraz staram się oglądać w miarę regularnie. Kiedyś to były wyścigi kierowców, teraz decydują rozkminy taktyków, tankowanie, zmiana opon itd. Schumi w deszczu śmigał jak głupi, wygrywał co się dało, i nikomu nie przyszło do głowy przerywać wyścigu z powodu zwykłego deszczu...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś fan Lotusa tutaj jest? ;>

 

Jak inni jestem rozczarowany, że kwalifikacje zostały przerwane. Nie było takiej potrzeby, jak poradzili sobie w Q1, to i później pewnie by sobie poradzili. Myślę jednak, że głównym powodem odwołana qual była po prostu pora dnia, naprawdę, jeśli Q2 i Q3 odbyły by się bez opóźnień to zakończenie było by już przy słabej widoczności - a jak jeździć bolidem bez oświetlenia, po nie przystosowanym do tego torze?

 

Tak czy inaczej liczę na formę Lotusa, po testach i po wszystkich innych wydarzeniach widać, że mają spory potencjał (większy niż przed sezonem 2012) i powinni sporo namieszać. Spodziewam się w tym sezonie przynajmniej powtórzenia wyników z zeszłego sezonu.

 

Wstajemy jutro o 6 i zaczynamy ;)

 

A co myślicie o nowym, "POTĘŻNYM" komentatorze Polsatu? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej liczę na formę Lotusa, po testach i po wszystkich innych wydarzeniach widać, że mają spory potencjał (większy niż przed sezonem 2012)

Wstajemy jutro o 6 i zaczynamy ;)

 

Skąd taka wiedza, co masz na myśli bo jakoś nie widać na razie po Q1. Tia zaczynamy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej liczę na formę Lotusa, po testach i po wszystkich innych wydarzeniach widać, że mają spory potencjał (większy niż przed sezonem 2012)

Wstajemy jutro o 6 i zaczynamy ;)

 

Skąd taka wiedza, co masz na myśli bo jakoś nie widać na razie po Q1. Tia zaczynamy..

Widać po testach, widać po tym co mówią, widać również po qual, międzyczasach. Zobaczymy niebawem ale myślę, że są duże szanse na podium dla przynajmniej jednego z nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej liczę na formę Lotusa, po testach i po wszystkich innych wydarzeniach widać, że mają spory potencjał (większy niż przed sezonem 2012)

Wstajemy jutro o 6 i zaczynamy ;)

 

Skąd taka wiedza, co masz na myśli bo jakoś nie widać na razie po Q1. Tia zaczynamy..

Widać po testach, widać po tym co mówią, widać również po qual, międzyczasach. Zobaczymy niebawem ale myślę, że są duże szanse na podium dla przynajmniej jednego z nich.

 

Wykrakałeś byli na podium ;)

Wyścig ciekawy, wszystko wskazywało że o pierwsze powalczą znowu Vettel z Alonso ale na szczęście strategia Lotusa pokrzyżowała im plan.

Brava dla Kimiego.

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wykrakałem, a miałem przeczucie ;) Wygrały nie tyle umiejętności Kimiego (które niewątpliwie są najwyższe) a strategia i wytrzymałość opon (albo zarządzanie oponami przez bolid), z czołówki przecież obok Sutila przejechał na nich najwięcej okrążeń.

 

Bardzo emocjonujący wyścig, szczególnie dla mnie :) Cały czas się coś działo ciekawego. Ten nowy komentator gada czasem głupoty ale jak się wyrobi może być lepszy od Maurycego. Aczkolwiek jak już to lepszy był by Maurycy od Borowczyka :D

 

Oglądałem całość w Polsacie, ale kwalifikacje w live streaming na Sky Sport F1 z Anglii - maja specjalnie do tego stworzony kanał (tak jak u nas o piłce nożnej np.) i realizacja jest o niebo lepsza niż w Polsacie z ciągłymi reklamami i komerchą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wykrakałem, a miałem przeczucie ;) Wygrały nie tyle umiejętności Kimiego (które niewątpliwie są najwyższe) a strategia i wytrzymałość opon (albo zarządzanie oponami przez bolid), z czołówki przecież obok Sutila przejechał na nich najwięcej okrążeń.

 

Bardzo emocjonujący wyścig, szczególnie dla mnie :) Cały czas się coś działo ciekawego. Ten nowy komentator gada czasem głupoty ale jak się wyrobi może być lepszy od Maurycego. Aczkolwiek jak już to lepszy był by Maurycy od Borowczyka :D

 

Oglądałem całość w Polsacie, ale kwalifikacje w live streaming na Sky Sport F1 z Anglii - maja specjalnie do tego stworzony kanał (tak jak u nas o piłce nożnej np.) i realizacja jest o niebo lepsza niż w Polsacie z ciągłymi reklamami i komerchą...

faktycznie bardzo dobry wyścig, Massa też się obudził po dwóch sezonach, zapowiada się ładnie, mam nadzieje że Lotusy namieszają w stawce i utrą nosa RB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyścig był bardzo ciekawy :). Przez całą zimę kibicowałem Ferrari i chyba to pomogło :P, Przy Massie troszeczkę przy drugim pit-stopie namieszali ale i tak jego tempo na tle zeszłego roku jest bardzo krzepiące. Kimas idealnie z taktyką trafił i widać, że potrafi wykorzystać swojego Lotusa w sferze oszczędzania opon, jeżeli reszta z czołówki nie poprawi się pod tym względem to podobne wyścigi mogą się zdarzać. Lotusy za to muszą tempo w kwalifikacjach poprawić ^_^.

Ogólnie to cieszę się, że ten sezon puki co nie przypomina 2011.

Nie pamiętam czy w zeszłym roku było inaczej ale wydawało mi się, że wyjątkowo często kierowcy wyprzedzali się na całym torze, łatwiej im było dojechać rywala na te pół sekundy i opóźnić hamowanie. Taka sytuacja cieszy :D i wpływa na widowisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności