Skocz do zawartości

F1


hibi

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 4.07.2022 o 19:45, Palpatine napisał:

Tak krytykowany początkowo system Halo uratował życie już kilku kierowcom.

Nie ma już co wspominać krytyki, wszyscy którzy byli przeciw biją się w pierś, nikt nie ma wątpliwości, że bywa przydatny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kiedyś Kapica był największym głupkiem w ekipie Eleven F1, ale to co teraz odpierdziela Gąsiorowski, to jednak przebija wszystko. On ogląda inny wyścig i tworzy własną rzeczywistość. Po starcie przełączyłem się na F1TV i na koniec wyścigu wróciłem do Eleven. No nie jestem w stanie ich słuchać.

Ferrari to faktycznie jest zespół mem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za rok będziemy się raczyć  realizacją od Viaplay...


W 720p i 5Mb/s, nadal wolę F1TV. Coś czuję, że tam szefem redakcji będzie Jermakow.


F1 nigdy nie była tak emocjonująca jak dzisiaj.


Eee no nie, nawet 15-10 lat temu było ciekawiej. Jest najlepiej od początku ery hybrydowej, ale nadal jest duuużo do zrobienia…
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, all999 napisał:

W 720p i 5Mb/s, nadal wolę F1TV. Coś czuję, że tam szefem redakcji będzie Jermakow.

 

Ostatnio wybrane mecze zaczęli transmitować w 1080p. Jest jakaś nadzieja ;)

Ściągnięcie Jermakowa i Sokoła to byłby świetny ruch.

30 minut temu, all999 napisał:

Eee no nie, nawet 15-10 lat temu było ciekawiej. Jest najlepiej od początku ery hybrydowej, ale nadal jest duuużo do zrobienia…

 

Oglądam F1 i MotoGP od trzech dekad i wydaje mi się, że teraz nadszedł czas złotej ery w F1. Ostatnimi laty MotoGP zapewniało znacznie ciekawszą rozrywkę niż F1 teraz to się wyrównuje. Ze starej F1 to brakuje mi tylko dźwięku silników w układzie V

Lubimy idealizować, 10 lat temu to Vettel sobie jeździł w Redbullu i zrobił 4 mistrzostwa bez wysiłku, a zanim nic wielkiego się nie działo. 

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Spawn napisał:

Nie, to są hybrydowe v6 1.6L - około 1000+ koni. W strone biopaliwa idą bardziej niż w elektryke.

aaa indycar vel cart 😕 jeździ od dawna na mieszance 85% etanolu + biopaliwo, a był okres (mogę sie mylić?), że jeździli na czystym alko, ale zaprzestali ze względów bezpieczeństwa... Kurcze w F1 mogli by wzorować się na serii za oceanem. Zrównałoby to stawkę, 2-3 dostawców nadwozia, 2-3 dostawców silników - reszta to umiejętności mechaników, i kierowców. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lub imy idealizować, 10 lat temu to Vettel sobie jeździł w Redbullu i zrobił 4 mistrzostwa bez wysiłku, a zanim nic wielkiego się nie działo. 


Bo teraz pokazuje się głównie walkę w ścisłej czołówce. Musiałem sięgnąć do statystyk, bo dla mnie ciekawe widowisko jest wtedy, gdy jest walka w całej stawce. Popatrz co się stało z liczbą wyprzedzeń w ciągu ostatnich 10 lat. Polecam też blog, który linkuję. Chyba najlepsze miejsce w polskim internecie z różnymi analizami F1.

W ciągu ostatnich 10 lat najwięcej złego dla widowiska zrobił Mercedes.


Aaa i po tylu latach nadal nie mogę się przyzwyczaić do DRS. Jakoś mi się to cały czas kłóci z ideą czystego ścigania…

https://www.cyrkf1.pl/liczba-wyprzedzen-nie-wzrosla-na-poczatku-sezonu-2022/

d97cdeab11f864401f508c430fd77ee5.jpg
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, all999 napisał:

W ciągu ostatnich 10 lat najwięcej złego dla widowiska zrobił Mercedes

 

Zgadza się, a jeszcze wcześnie Brawn z Buttonem jako pilotem obok Barrichello.

Zobaczymy jak te statystyki wypadną względem 2022 r. Zresztą o ile wyznacznikiem może być liczba wyprzedzeń, to na pewno w samej atrakcyjności jest też walka koło w koło, możliwość podróżowania za poprzedzającym samochodem. Więcej spodziewałem się po Sprincie, ale może trzeba jeszcze ten format dopieścić. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Palpatine napisał:

Więcej spodziewałem się po Sprincie, ale może trzeba jeszcze ten format dopieścić. 

 

 

Ze sprintem jest ten problem że czołówka ma za mało do zyskania a za dużo do stracenia. Za mało punktów dostają, poprawić się mogą co najwyzej o 1-2 miejsca przed GP a ryzykują rozbicie bolidu i start z końca. Środek stawki też tak średnio ma o co walczyć bo punkty tylko do 8 miejsca i mało więc jedynie o poprawę miejsca przed GP i też można stracić przed GP to co sie uzyskało w kwalifikacjach Taktyki też nie ma bo za krótki wyścig. Moim zdaniem musiały by wyniki ze sprintu nie mieć wpływu na kolejność startu do GP to może by bardziej walczyli bo mieli by mniej do stracenia. 

 

Dobrze że testują nowe rzeczy i sprint nie jest moim zdaniem porażką ale imho nic nie wnosi pozatym że jest coś więcej do oglądania.

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, vonBaron napisał:

Nie zdziwię się w ogóle jak znowu na koniec sezonu Sainz będzie przed Eklerkiem, lubię go strasznie ale to nie jest ta jakość co Veerstapen czy Hamilton.

No niewiem. Jakby co wyścig redbull i merc robili takie błędy jak ferrari to Verstappen byłby już wielokrotnym mordercą a Hamilton by się zamknął w sobie :D

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest ich znak rozpoznawczy, szkoda byłoby to zmieniać na sile, zreszta czy da się wymazać ich DNA? 😉 Leclerc jest w topie kierowców, czas zacząć to udowadniać. Błąd z niedzieli czy ten z kwalifikacji rok temu w Monaco tylko potwierdza z jaka presja chłopaki walczą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności