Skocz do zawartości

Modele OEM Superlux, Takstar i ISK


rhalf

Rekomendowane odpowiedzi

Nic nie mów, ślinka mi cieknie, ale po obecnym lursie dolara to 350 -400 zł jest :(. A cholera wie, czy to nie sporo tańsze HD990 z innymi padami nie są. Kruger&Matz z kolei wygląda z parametrów na HD580, ale zamknięte (15-25000Hz i 32 Ohm). Już do mnie jadą, więc porównam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te podróbki V-moda M100 co to kiedyć na aliexpress były, ktoś aktualnie widział? Jak tak to prosiłbym o linka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dostałem te Krugery KM885. To wytwór ISK o brzmieniu oczywiście analitycznym, nieco mniej ostrym niż HD662. Pierwszy raz mi się zdarzyło nie zdążyć zrobić porównania (święta, nowy rok) i 14 dni od otrzymania minęło, więc muszą zostać :P. Do uzupełnienia mojej masakrycznej kolekcji są ok, ale obawiam się, ze w porównaniu z pozostałymi ISK mogą się z którymiś zdublować. Za to wykonanie i brzmienie jak najbardziej na plus :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 lata później...

I tutaj nadrobię po bardzo długim czasie - Krugerów już nie mam, za to zakupiłem HD9999 jakiś czas temu :). A teraz będę chciał jeszcze pomęczyć Samsony SR850 i SR950 i porównać z odpowiednikami 681 i 662. Pytanie tylko, czy temat się nie przeterminował i czy ktoś się poza mna jeszcze tymi wynalazkami intersuje :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucę takie oto nowości w temacie:

Auna HR580 - prawdopodobnie ISK HP680, tylko trochę pasmo przenoszenia zaniżone - 20-20000 podają i 32Ohm

 

image.png

 

A tu szczególna ciekawostka. Co to u licha jest? Jakieś EVO z Superluxa w tak niskiej cenie po rebrandzie?! Pasmo podane jako 10-30000Hz i 32Ohm. Internety milczą. Zaryzykowałem i kupiłem, bo w razie czego mogę oddać bez strat (99 zł), a nie wytrzymał bym, gdybym nie spróbował :)

ALCTON HP280

 

image.png

 

 

Edytowane przez 1313
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszły moje nowe zakupy - SAMSON SR850 i 950. Już je kiedyś miałem, ale jakoś mi ta moja kolekcja bez nich jest niepełna i powtórzyłem zakup, tym bardziej, że trafiłem w bdb cenie :).

Doszły także ALCTRON HP280. Czy to 681 EVO? Jeszcze nie wiem. Budową się różnią, brzmieniowo na szybko - góra bez sybilantów, z delikatnym kocykiem, średnie wyższe lekko uwypuklone, niskie dość oszczędne, ale są i schodzą nisko. Ogólne wrażenie nie złe, nie bez mankamentów, ale jak porównam z EVO, to się okaże, czy się różnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

odkopię

zna ktoś jakiś rebrand Somic V2? nawet na ali ich nie można dostać

 

edit:

dobra, w czeluściach headfi znalazłem info. STATUS OB-1 oraz LYXPRO OEH-10

Edytowane przez Play
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Tym razem coś od ISK raczej. Uwagę zwraca obudowa muszli z drobną kratką na całości. Tego jeszcze nie widziałem - STELAR LABS HC-5980

 

https://pl.farnell.com/stellar-labs/hc-5980/full-size-monitor-dj-headphones/dp/2801939?scope=partnumberlookahead&ost=HC-5980&searchref=searchlookahead&exaMfpn=true

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy ISK 2010 będzie krokiem do przodu względem Philips shp5401 (usunięte papiery sprzed przetwornika)?
Chodzi mi głównie o wysokie, aby były czystsze, bo w filipsach są "chropowate". Te ISKi to nie jest jakieś ciemne granie? Ale 2011 są jaśniejsze, tak?
A może jest jeszcze coś lepszego z tych tanich chinoli, jeśli chodzi o górę i w miarę  jasne granie (wokółuszne/nausze)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.08.2020 o 11:10, bob2000 napisał:

Chodzi mi głównie o wysokie, aby były czystsze, bo w filipsach są "chropowate".

To może jest wina własnie tej usuniętej fizeliny, bo z tego co pamiętam SHP5401 miały całkiem niezłej jakości wysokie tony.

 

Wysokie w ISKach (tych których słuchałem) raczej do najlepszych nie należą, raczej takich przeciętnych. 

Z niezbyt drogich słuchawek najlepsze wysokie mają BossHiFi B8 (i w ogóle są bardzo fajne po modach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Perul napisał:

To może jest wina własnie tej usuniętej fizeliny, bo z tego co pamiętam SHP5401 miały całkiem niezłej jakości wysokie tony.

Jeśli mnie pamięć nie myli to tutaj na forum polecano wywalić najlepiej wszystko sprzed przetwornika. Początkowo usunąłem tylko część (a i tak włożyłem płatki kosmetyczne przed, bo nie byłem gotów na tego typu granie) i dopiero po latach, gdy materiał zaczął się kruszyć pousuwałem wszystko i wywaliłem płatki. Jak wrócę z urlopu to sprawdzę jak grają z czymś przed przetwornikiem.

 

12 godzin temu, Perul napisał:

Wysokie w ISKach (tych których słuchałem) raczej do najlepszych nie należą, raczej takich przeciętnych. 

Z niezbyt drogich słuchawek najlepsze wysokie mają BossHiFi B8 (i w ogóle są bardzo fajne po modach).

Zastanawiałem się m.in. nad tymi Bossami, ale ostatecznie doszedłem do wniosku, że potrzebuję czegoś rozmiarowo podobnego Philipsom. Ogólnie nausznego, aby nie zajmowały dużo miejsca w plecaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, bob2000 napisał:

Zastanawiałem się m.in. nad tymi Bossami, ale ostatecznie doszedłem do wniosku, że potrzebuję czegoś rozmiarowo podobnego Philipsom. Ogólnie nausznego, aby nie zajmowały dużo miejsca w plecaku.

No to B8 powinny się tu dobrze sprawdzić, bo muszle mają tylko trochę większe. Na stockowych padach to one nie są w pełni wokółuszne, dopiero jak się HM5 założy, ale widać wtedy, że pady są sporo większe od muszli.

Takie "do plecaka" to może pasowałyby Ci Meizu HD60, z tym, że bez zmodowania to one zdecydowanie zbyt mocno basowe są.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Perul napisał:

No to B8 powinny się tu dobrze sprawdzić, bo muszle mają tylko trochę większe.

A wiesz może czy Boss B7 i KEF M500 to poziom B8? Mam dokanałowe kefy m100 i są świetne, a widzę, że m500 też były/są chwalone. B8 chyba są już niedostępne, nówki z ali.
Meizu HD60 na zdjęciach wydają się spore w porównaniu do małych HD50 i raczej skłaniam się w stronę Boss, KEF i chyba też prędzej Musical Fidelity mf100 (używki) lub Takstary 750/720 niż Meizu. HD60 wydają się być dobrym wyborem do TV, ale to później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności