Skocz do zawartości

Grado Cups - zamówienie


Anarchist

Rekomendowane odpowiedzi

Co do drewna, myślę, że dąb, lub akacja będzą dobrym rozwiązaniem. Twarde, wiec trwałe, jasne, więc imo ładne.

 

Co do ilości, jak już poznasz cenę, to może załóż temat w zamówieniach zbiorowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolorów to może być jeszcze :

Delikatny żółty, prawie biały - topola (to będzie najtańsze, bo jest miękkie)

Pastelowy żółty z nutą szarości - akacja (bardzo twarde, cena powinna oscylować przy górnej granicy)

Żółty przechodzący w delikatny brąz - dąb (podobnie jak z akacją)

Delikatny rudy z nutą żółtego i brązu - wiśnia (drewno dość mocne)

Rudobrązowy - olcha (średnio twarde)

Z ciemnych na teraz przychodzi mi tylko mahoń :P za chwile pogadam z tatą (stolarz z zamiłowania) i coś więcej napisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciemnych krajowych to jeszcze śliwka i jabłoń

Natomiast z zagranicznych

Palisander , wenge , orzech amerykański ,amazakoe ,heban ( królewski najlepiej ale chyba taniej by wyszło kupić nowe słuchawki ) , klon ( jaśniutkie drzewo z jaśniutkim brzmieniem przynajmniej w gitarach nie wiem jak to się odbija na słuchawki :P ) należy pamiętać żeby drzewo było dobrze wysezonowane minimum 3 lata ale zaleca się więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to moim zdaniem trzeba spytać o cene przy użyciu mocnego drewna (akacji, czy dębu bo krajowe tańsze chyba będą) i spytać gościa, czy może to ciemnym lakierem przejechać lub nawet samemu zainwestować w ciemny lakier do drewna i to odjechać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie polecił bym wam orzech to pierwszorzędne drewno o dobrych właściwościach akustycznych i przede wszystkim jest twarde. A co do lakieru lepiej będzie najpierw pobejcować cubsy dobrą bejcą ( nitro itp .) a potem wszystko ładnie wykończyć woskiem lub lakierem półmatem / matem jak kto woli . Drewna wtarto poszukać u stolarzy wykonujących schody często mają egzotyki na stanie a z ceną nie powinni za dużo polecieć z jednej kantówki wydze paręnaście cubsów a cena takiej kantówki to może ze 30 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na właściwościach akustycznych się nie znam, ale co do twardości się zgodzę, choć z doświadczenia wiem, że akacja jest twardsza. Po słuchawkach nikt jednak skakał nie będzie, więc orzech w zupełności wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 10 miesięcy temu...

Może wydruk w 3d?

Dałoby się zrobić. ;)

 

Już są fajne materiały imitujące drewno?

Są (a raczej "jest" - o ile mi wiadomo, jest tylko jeden taki produkt na rynku). Tyle że drewna tam jest 40%, pozostałe 60% to jakiś polimer (producent się chyba nie dzieli informacją jaki konkretnie). Nie mam pojęcia, jak by to brzmiało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oho, konkurencja xD

 

Ja takie muszle robię, ale dużemu zamówieniu raczej nie podołam, za niedługo postaram się wrzucić jakieś gotowe muszle. Jakoś w ciągu 2 tyg.


Edit: Popatrzyłem na rysunek z wymiarami, 2mm grubości drewna to troche za mało, i to się rozpadnie, popatrzcie sobie na martin custom audio, vibrocups, albo oryginalne grado gs/rs, tam wszędzie są grubsze.

Edytowane przez michauczok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności