Skocz do zawartości

Jakie Mp3 + słuchawki do E5/E6?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Poszukuję zestawu: lekkiej mp3'ki + słuchawek + ew. wzmacniacza słuchawkowego (np. E5, E6...)
MP3:
  • Zastosowanie: chodzenie/bieganie/rower/komunikacja miejska;
  • Jak noszone: kieszeń spodni/'za pazuchą'/ ew. rękaw;
  • Ciężar: możliwe najlżejsze (gdyby klips puścił, to fajnie by sprzęt się trzymał na samym kablu);
  • Muzyka: 80% = rock, metal, folk, ebm/ibm, industrial, alternative, progressive, OST;
  • Nie potrzebuję: video, wręcz nie chcę;
  • Potrzebuję: czytelnego wyświetlacza i szybkiego zmieniania utworów (na jednym źródle, playliście) i poz. głośności;
  • Myślę o: Sansa Clip+, Zip;
SŁUCHAWKI:
  • Do: powyższego sprzętu
  • Cechy: względnie ciche dla otoczenia przy powyższym repertuarze;
  • Co odpada:
    • - CAL - mają zbyt małe nauszniki i cisną w głowę;
    • - KPP - za głośne dla otoczenia;
    • - HD-661
    • - dokanałowe
WZMACNIACZ:
Pożądane cechy: lekki!!! (dobry i tani :)
W domu na kompie muzy słucham na HD-681 w zestawie z MAYA U5 i jestem bardzo zadowolony. Mam też K-514, ale odkąd pojawiły się HD-681 (z welurami), to AKG poszło w odstawkę, bo Superluxom do pięt nie dorastają. W pracy słucham tej samej muzy na iPod Classic 80GB na zamkniętych HD-660, Domyślam się, że na wyjściu trochę mało, ale i tak znacznie lepiej słychać, niż na K-514 v1; tu by się przydał wzmacniacz, którego chętnie przytulę przy 'lekkiej' mp3'ce (do podziału z iP classic).
Obecnie mam K-309 i ... no mam je, a poszukuję lepszych. Słuchawki dokanałowe odpadają. Wolę pchełki i myślę się przesiąść z K-309 na C500E. Tylko pytanie czy warto?
Obecnie jako punkt odniesienia stawiam sobie HD-681 na MAYA'i U5. Wiem, że na pchełkach nie osiągnę takiego efektu, a w rozsądnej cenie dostanę dobre dokanałowe, lecz tych 'nie zniesę'. Dlatego pytam czy warto (pchełki toleruję) przesiadać się na C500e, czy też lepiej szukać innych niedużych nausznych? Co do KPP, to obawiam się, że będą za głośne dla otoczenia. W tramwaju czasem widuję ludzi, co prawdopodobnie na max słuchają jednego bitu i dla mnie są zbyt głośne dla otoczenia.
Pracuję w otoczeniu kilkorga ludzi, którzy mi nie przeszkadzają i nie chciałbym im być dłużny i jak na np. na HD-681 rozkręciłem na 60%, to trącenie w ramie dopiero uświadomiło mi, że jestem za głośno. Mi taki poziom głośności odpowiada.
Wolałbym jakieś nauszne, ale byle w nich do ludzi dało się wyjść.
Kwoty za wszystko, której nie chciałbym przekroczyć to 500zł za słuchawki, mp3 i wzmacniacz, choć jak będzie tak dobre i tanie jak słuchawki SL, to chętnie złożę zestaw za mniej :)
Wzmacniacz, jeśli słuchawki i mp3'ka dadzą radę jest opcjonalny.
P.S. Czym od siebie się różnią Clip+ od Zip? lmgtfy nie pomaga :/

Mam nadzieję, że się nie rozpisałem za bardzo, ale chciałem być możliwie najbardziej precyzyjny.
Z góry dzięki za rzeczowe odpowiedzi.
Pozdrawiam,
Votnate
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności