Skocz do zawartości

[Test] Głośniki Modecom MC-SHF56U, MC-SHF80U, MC-SHF120U


Rekomendowane odpowiedzi

Tym razem test nowych głośników od Modecom - z małymi przygodami :) Zapraszam do lektury.

 

Długo walczyliśmy o najnowsze głośniki Modecoma, ale w końcu udało się zdobyć trzy modele 2.0 z serii MC-SHF – 120U, 80U i 56 U oraz zestaw 2.1 MC-MHF60U, który będzie przedmiotem następnej recenzji. Czy było o co się bić?

Ostatnio testowane produkty Modecoma, czyli MC-HF10, MC-MSF15 i MC-MSF50 pokazały bardzo dobry stosunek jakości do ceny, oferując jednocześnie minimalizm konstrukcji. Polska firma już od kilku lat kojarzona jest z produkcji dobrze brzmiących głośników za nieduże pieniądze. Testowane modele to już jednak wyższa półka cenowa i większa moc, odpowiadająca cyfrom w nazwie: 56 (330 zł), 80 (400 zł) i 120 Watów (520 zł).

 

 

Całość dostępna pod adresem: http://zakupek.pl/test/glosniki/porownanie-modecom-mc-shf56u-mc-shf80u-mc-shf120u/

 

all2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się że wreszcie ktoś napisał porządne recenzje tych modeli, bo moim zdaniem na prawdę zasługują na uznanie. Ciekawe jak te kolumny SHF120U grają w porównaniu z Sven Royal 2. Zawsze wydawało mi się że to jest to samo. Jednak dziwi mnie twoje narzekanie na wyższe dźwięki. Fakt, wokale i niektóre wyższe tony są lekko schowane, wystarczy je trochę podbić w EQ i od razu jest zdecydowanie lepiej. Dźwięk jest przejrzysty i dość szczegółowy. Może wszystko zależy od gustu, ja w większości słucham elektroniki i to tej mocniejszej i jak dla mnie nie mam zastrzeżeń co do tych głośników, nawet bas mi wystarcza. Jak dla mnie one pięknie grają z bliska, nie każde głośniki to potrafią. Ogólnie dobra recenzja jak zawsze ;)

//Edit: Tak nawiasem mówiąc, wydaje mi się że konstruktorzy dali trochę za słaby wzmacniacz. Wydaje mi się że głośnik średnio-nisko tonowy mógłby trochę więcej, ale brakuje mu tych kilku Watów, przynajmniej mam takie odczucie.

Edytowane przez Avantu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

 

Zgadzam się, sam leciutko podkręcałem soprany w EQ i już było akurat. Podoba mi się takie matowe brzmienie średnicy, ta lekka sztywność (kojarzyło mi się to cały czas z przetwornikami armaturowymi. Chyba wolę SHF80/120U niż testowane jakiś czas temu Edifier R2600, które brzmiały bardziej "klasycznie" - miękko.

 

Chętnie je sobie kiedyś sprawię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kolumny w ogóle grają dosyć płasko, jedyne co się wybija to trochę zarysowany bas. Fakt wysokie nie brzmią najlepiej, ale lekkie ich podbicie na audiotraku hd2 uwypukla je i o wiele lepiej je słychać. Tak nawiasem mówiąc to te głośniki są dosyć mocno podatne na EQ, można je dostosować pod siebie a i tak przy tym nie tracą na jakości dźwięku.

//Edit: Moim zdaniem przy swojej cenie, biorąc pod uwagę że są to kolumny do komputera, na biurko, są świetnym wyborem. Na pewno za te 500 zł znajdziemy lepszy zestaw kolumny + wzmak. Ale w przypadku takiego zestawu, mamy wszystko co nam potrzeba, gwarancje oraz wbudowany wzmacniacz. Dla mnie one są na prawdę dobre i ani razu nie pomyślałem że te 500 zł wydałem na marne. Jeden z niewielu sprzętów, za który w ogóle nie żałuje.

Edytowane przez Avantu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co Ty chcesz znaleźć w cenie 500 zł aby złożyć głośniki plus amp. Rozumiem że wybieramy z jakiś padlin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, taki np. Muse M20 z zasilaczem wychodzi koło 150zł z shipem, a za 350zł myślę, że udałoby się znaleźć jakieś niezdziadowane, skuteczne kolumienki. Sam się zastanawiam nad takim rozwiązaniem, bo Solówki mi padły i nie wiem czy próbować T-Ampa z nimi, czy od razu próbować sprzedać i szukać jakichś tanich kolumn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Widząc obecne ceny to różnica w cenie pomiędzy 80tkami a 120tkami jest niewielka (najtaniej widzę 80tki za 329 i 120tki za 399). Skoro według recenzji 80tki wypadają lepiej od tych mocniejszych (a nawet ma być to lepszy zakup od Edifier R2600) to wydają się być bardzo dobrym wyborem. Jak to jest z tymi kolumienkami? Ktoś podziela zdanie ukazane w recenzji? Mają bass reflex z przodu, łatwo więc można je na biurku ustawić. Ktoś wie jak wypadają np. w stosunku do Solo 6c? Pozdrawiam

 

edit:

@maciux

Co do tego buczenia to wielka była różnica pomiędzy dwoma modelami? Bo w minusach widzę, że stopniowałeś to (a w małych w ogóle nie uwzględniłeś) więc logicznie rzecz biorąc im większa moc tym transformator bardziej słyszalny? Chodzi mi o to czy w 80tkach nadal to było łatwo usłyszeć czy już słabo? Pozdro

Edytowane przez balladyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
maciux

^

Chciałbym się jeszcze upewnić co do tej recenzji, wg niej 80u ma więcej lepszego basu niż 120u, z drugiej strony po necie czytam odwrotne opinie (choć nie mam pewności czy wypowiadający się dokonywali odsłuchu)

 

Po prostu obecnie słucham sobie Solo 6c zapożyczonych od brata i chcę dla siebie kupić głośniki które na pewno nie będą grały gorzej, a i basu im nie zabraknie.

80u wydają mi się najbardziej sensowne (potrzebuję tego pokrętnego pilota i b-reflexa z przodu)

Cena modelu 120u zgłupiała, natomiast 80u jeszcze trzymają cenowy poziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam odniesienia do Solo 6c.

 

Z tego co pamiętam 120u brzmiały równiej, bardziej płasko jeśli chodzi o tonalny charakter, ale przestrzenniej. 80u były bardziej bezpośrednie, bardziej dociążone, masywne i rozrywkowe - miały bardziej basowy charakter, ale chyba również podkreślone soprany. 120u mają jakby referencyjny charakter w porównaniu do 80u, wydają się być wierniejsze, mniej muzykalne, może bardziej analityczne. Różnice nie są jednak diametralne - to dalej bardzo podobny charakter.

 

Z testu rzeczywiście wyszło, że 80u to lepszy stosunek cena/jakość. Jeśli teraz 120u są droższe to 80tki to zapewne jeszcze lepszy wybór, szczególnie jeśli szukasz takiej konstrukcji i brzmienia.

 

Na forum jest kilku zadowolonych użytkowników 120u i 80u - może mieli porównanie do Solo 6c i coś dopowiedzą.

 

Zastanawia mnie też powtarzalność brzmieniowa tych modeli, bo jakość bywa różna. Może rzeczywiście w innych porównaniach wyszło, że to 120u mają mocniejszy bas. Ja miałem trochę pecha - trafiły się wadliwe egzemplarze (do testu zostały wymienione na sprawne), albo kurier zawinił - czego nie udało mi się wtedy ustalić. Chociaż jak widziałem jak je pakował z powrotem do ciężarówki, to przychylam się do tej drugiej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Właśnie kupiłem te głośniki i niestety na biurku mi się nie mieszczą bo są na nim dwa monitory, więc muszą być w innym miejscach i dalej od siebie. Niestety ten 2,5 metrowy 4-żyłowy kabel jest zdecydowanie za krótki. Można kupić do niego jakiś 4 metrowy albo najlepiej 5-6m na przykład?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej można, przecież to zwykły kabel głośnikowy. Od siebie polecam popróbować kilka ustawień kolumn w pokoju bo wiem że mogą one grać na prawdę różnie głównie pod względem basu w zależności od ustawienia. No i pamiętaj że kolumny powinny być na wysokości głowy skierowane głośnikami w stronę słuchacza :)

 

Wysłane z mojego LG-E610 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,
Sugerując się powyższym testem zdecydowałem się na zakup SHF80U - pominę, że mam wrażenie, że przyszły używane, ale to już tam pal licho (nawet jestem w stanie przeboleć lekko przytarty pilot u góry).
Brzmienie spoko, ale w niektórych utworach, np. http://www.youtube.com/watch?v=hT_nvWreIhg słyszę przekłamania (0:22-0:25 słyszę świst-jednorazowy, w okolicach 24 sekundy utworu). Aż z ciekawości sprawdziłem sobie FLAC, czy będzie to samo i faktycznie, to samo. Podłączyłem telefon - to samo. Z czego to wynika (wada)? W paru innych utworach również się zdarzy, że coś jest "przekłamane". Zupełnie przypadkowo zwróciłem na to uwagę. 10 dni mam na zwrot, także... O dziwo, buczenie transformatora jest znośne, bo nie słyszę go ;D

EDIT: Wszystko gra ;)

Edytowane przez Franeek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Modecomy 80u mam podpięte pod fiio e07k, głośniki grają dynamicznie i czuć ładnie schodzący bas. Średnica jest na bardzo dobrym poziomie, wysokie tony w niektórych utworach potrafią mocno zaskoczyć. Grają świetnie lecz fiio zawęża scenę co nie każdemu może przypaść do gustu. Osobiście to połączenie bardzo mi się podoba i sobie je chwalę.

 

Transformator : no cóż, trochę słychać ale to trzeba się wsłuchiwać i przystawiać uszy do głośników :) Jestem zadowolony, wg mnie warto bo dzwięk wydobywający się z tego zestawu 2.0 jest wręcz nieporównywalnie lepszy niż np takie z głośników 2.1 micrloab fc330, które sobie chwaliłem :)

 

Zachęcam do zakupu, bo sam się wahałem, a teraz dzięki mojej decyzji jestem mile zaskoczony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności