Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Słuchawki nauszne ~200zl i douszne 50-100zl do rocka.


Rekomendowane odpowiedzi

EDIT: Ludzie, to tylko wydaje sie dlugie, ze wzgledu na przykladowa muzyke, ktora wrzucilem, i ona zajmuje sporo miejsca :P

Czesc. Potrzebuje 2 par sluchawek, nausznych, do okolo 200 zl, i dousznych z przedzialu 50-100 zl (nie wiem za ile warto) ktorych bede uzywal w lato. Bardziej mi zalezy na nausznych, bo lata jak na razie niestety nie ma ;d A wiec.
Do tej pory mialem koss ur40, niestety sie troche rozsypaly, pekly w taki sposob, ze juz raczej nic sie z tym nie zrobi. Ogolem sluchawki swietne (w porownaniu do moich poprzednich srednio dobrze wybranych), ale nie na warunki, w ktorych ich uzywalem. Jakosc, i barwa dzwieku bardzo mi sie podobaly, byly cieple, i bardzo fajnie sluchalo mi sie jakichs gitarek itd. Mialem jednak zamiar uzywac ich w domu, a skonczylo sie na tym, ze bralem je ze soba codziennie do szkoly, a z racji tego, ze sa otwarte, srednio sie sprawdzaly, do tego przechowywanie ich w torbie pod kilogramami rzeczy na trening skonczylo sie licznymi uszczerbkami na ich zdrowiu, choc i tak zdaje mi sie, ze wytrzymaly o wiele wiecej, niz powinny :P Tych sluchawek nausznych bede uzywal zarowno w domu na komputerze, plyta glowna asrock p67 pro3, dzwiek jest chyba dobry, jak na normalnej integrze, i na zewnatrz z odtwarzaczem iriver e30 (btw tu mi go poleciliscie, i swietnie sie sprawdza - dziekuje :P). W lato tak jak mowilem, bede uzywal dousznych, bo sa bardziej mobilne, i nie grzeja tak uszu :) Mysle, ze potrzebuje sluchawek polotwartych, bo z tego co sie orientuje, to zamkniete maja dosc slaba przestrzennosc, a ja lubie tez pograc w takie gry jak CS czy BF3, choc nie potrzebuje tam jakiegos ultra pozycjonowania, po prostu, zeby nie bylo tragedii. Raczej lepiej sie znacie na sluchawkach, a moze nie ma zadnych ciekawych egzemplarzy poltowartych w tym przedziale cenowym - nie wiem, zdaje sie na was.
Muzyka jakiej slucham to glownie rock i jego odmiany, zarowno te ciezsze, jak i lzejsze. Jako, ze moim zdaniem same poslugiwanie sie gatunkami muzyki srednio moze ukazac moje potrzeby, dam linki do przykladowych rzeczy jakich slucham.

"Mocniejszy" rock:

 

Na ur40 bardzo podobalo mi sie jak brzmia gitary, wlasnie o takie cieplo mi chodzi.

Indie rock.

 

 

Normalny (?) rock


 

Lubie tez czasem posluchac jakiegos amerykanskiego rapu, i czegos z mocniejszym basem, ale zdaje sobie sprawe z tego, ze nie ma sluchawek, ktore sa doskonale we wszystkim, a juz na pewno nie w tej cenie, a wiec zalezy mi najbardziej na rocku i tych jego odmianach ktore podalem, poza tym mysle, ze rock jest najbardziej wymagajacy muzycznie.

To chyba wszystko jesli chodzi o nauszne, jestem z Wroclawia jak cos. Aha, i jeszcze dobrze by bylo, jakby byly solidnie wykonane, bo opisywalem juz warunki w jakich zyly moje kossy ur40 ;D

Moga byc linki do allegro.



Jak chodzi o douszne - muzyki bede sluchal takiej samej, i glownie z tego odtwarzaca iriver e30, nie oczekuje od nich takiej jakosci, jak od nausznych, ale tez gdybym chcial kupic jakis shit, to bym tutaj nie pisal ;d A wiec mysle, ze cena 50-100 zl, raczej ku tej dolnej granicy, chyba, ze warto doplacic. Nie wiem czym sie roznia te wszystkie dokanalowe, pchelki itp. Jako, ze bede ich uzywal, jak bedzie cieplo, to chcialbym ,zeby nie grzaly zbyt mocno, byly wygodne, albo zeby chociaz nie byly niewygodne, i oczywiscie, zeby jakos w miare zadowalajaco graly.

Mam nadzieje, ze nie wyskakuje z jakimis niesamowitymi wymaganiami jak na budzet, ktory podalem, pozdrawiam i licze na pomoc :P

Aha, i daloby rade jeszcze jakos wykorzystac te moje zepsute kossy? Jedynie palak jest popsuty, i czasem cos przerywa jak sie pozgina kabel, mimo jego wymiany (-.-). Slyszalem, ze mozna chyba uzywac sluchawek jako mikrofonu, jakosc takiego wynalazku jest dobra? Mic z jakiego korzystam to zalman zm-mic1 czy cos takiego.

 

 

up

Edytowane przez antomy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko wydaje sie dlugie, przez wideo, ktore wrzucilem, i odstepy jakie robilem, zeby bylo choc troche czytelniej, serio, ja to przeczytam w 2 minuty chyba.
Nie bardzo tez moge to skrocic (mimo ze tak jak mowie, to tylko wydaje sie dlugie), poza tym nie mam teraz czasu, i wyjezdzam na weekend. Po prostu podalem wszystkie potrzebne informacje, nie chce, zeby potem mial problem, bo pominalem cos co uznalem za mniej wazne, i ktos polecil cos innego, niz to, co by bylo dla mnie dobre.
Pozdrawiam, i dalej licze na pomoc :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak, przeczytałem to o nausznych i stwierdzam, że do rocka moim zdaniem najlepsze są shure srh 240. Słychać każdą gitare, bas jest dynamiczny, więc nie zalewa innych pasm a jednocześnie (w rocku) go nie brakuje. Co do basowych kawałków, hmmm... (Mi się np dbstep bardziej podoba na nich niż na k518) jest go nie dużo(jednak i tak zdaża się, że słuchawki jeżdżą po głowie), ale za to jest swietnej jakości. Dobrze by było, gdybyś je sam przesłuchał

 

O dokach nie czytam, bo doki to noe moja bajka

 

*nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duze dzieki za pomoc :) Jesli chodzi o basowe kawalki, to nie slucham ich zbyt duzo, chodzilo mi bardziej o to, ze to nie jest tak, ze slucham rocka, i niczego innego, bo tak jak wiekszosc ludzi slucham wszystkiego, tylko w wiekszosci rocka, a wydaje mi sie, ze poza rockiem, to jeszcze "bassiaki" i rap moze byc wymagajacy. Troszeczke ponad 200 zl, ale to nie szkodzi. Ladnie wygladaja, spora regulacja na +, nie wygladaja jakby sie mialy zaraz zlamac. Wiem, ze w wielu sluchawkach jest to problem, wiesz moze, czy i w tych jest problem z kablem, a konkretnie z wtykiem? (po jakims czasie zaczyna przerywac dzwiek przy zginaniu kabla, a potem w ogole przestaje dzialac)
Hmm... Ciekaw jestem, gdzie moglbym posluchac na zywo tych sluchawek we Wroclawiu...

Edytowane przez antomy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony ZX600. Shure do na tyle nie ciepłego grajka to kiepski pomysł.Chyba, ze może być bez gwarancji: http://forum.mp3store.pl/topic/101938-shure-srh240-bas-mod/#entry917808

Ze słuchawek to może awei es500 np. na eforchina. Trzeba czekać prawie miesiąc na paczkę, to się akurat ciepło zrobi ;)

Edytowane przez rhalf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladnie wygladaja, spora regulacja na +, nie wygladaja jakby sie mialy zaraz zlamac. Wiem, ze w wielu sluchawkach jest to problem, wiesz moze, czy i w tych jest problem z kablem, a konkretnie z wtykiem? (po jakims czasie zaczyna przerywac dzwiek przy zginaniu kabla, a potem w ogole przestaje dzialac)

 

Są porządnie wykonane, wytrzymują nawet podróże pod moimi książkami

 

Co do kabla, to nie wiem, bo kupiłem z zepsutym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie czytalem, ze shure troche zimne sa. Z kolei do zx600 o ktorych mowisz, raczej nie zmiesci sie ucho, i raczej kiepsko z wygoda by bylo, szczegolnie przy dluzszym uzytkowaniu, co?
A co z JVC HA-M750? Beda ok do tego typu muzyki jaki podalem z moim e30?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukalem po polecanych, i tam byly te jvc. Jestem przyzwyczajony do takiej budowy sluchawek, jakie one prezentuja, wiec o nie spytalem. Na kabel tez zwrocilem uwage. Bede sie musial zastanowic nad tymi sony zx600. Dziwi mnie, ze nikt nie poleca zadnych akg, zdawalo mi sie, ze muzycznie przoduja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o dokanałowe to polecam Awei ES-800M. Świetna izolacja, sprawdzają się podczas słuchania Rocka i Metalu, do tego płaski kabelek, którego nie da się zaplątać. Swoje kupiłem na Allegro za bodajże 39 + przesylka. Oprócz tego sprawdzone Epki 630, chociaż bez eq troszkę mulą. Scena jest za to "bliżej" słuchacza niż w tych Awei i potrzebują mniej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej dzieki za porade odnosnie douszniakow C:

A moglby ktos potwierdzic? Nie zebym Ci nie ufal, ale w koncu 1 post na forum... :D Nie zeby 5 dych to zaraz byl jakis ultra wydatek, ale rozumiesz :P

Edytowane przez antomy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie nausznych sprawdź sonie jeszcze Audio-Technica ATH Sj-55. Basowe granie ale trepanacji czaszki nie uświadczysz. W miarę wygodne i znakomicie tłumią (z czasem pałąk po dostosowaniu się do głowy zmniejsza docisk i trochę tracą na tłumieniu ale nieznacznie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności