Skocz do zawartości

Co zamiast FiiO E17 ?


porcupine

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję DAC/Amp w cenie do 600 zł do napędzania senek HD 380 pro z różnych źródeł.

Bardzo podoba mi się tytułowy produkt, ponieważ ma wszystko to, czego potrzebuję:

 

- wejście cyfrowe

- wejście liniowe

- potencjometr

- korekcję (wystarczyłaby korekcja basu)

- przenośny (ale może być i stacjonarny)

 

Przymierzałem się do kupna, ale powstrzymał mnie ten fragment recenzji:

 

"w sytuacji, gdy macie ze sobą słuchawki o lekko cofniętej średnicy i górnym basie, E10 będzie zgrywał się bardzo sprawnie, balansując się w naturalny sposób ze słuchawkami i swoimi naddatkami w brzmieniu wypełniać ich ubytki niczym gładzią szpachlową. Tymczasem po podpięciu tej samej pary pod E17 nadal będzie czuło się pewien niedosyt w tym względzie, DAC nie pokryje takich ubytków. Podnoszenie basu w DACu może częściowo sytuację poprawić, ale niestety jednocześnie wybity zostanie dolny zakres, który wcześniej był na poziomie jak najbardziej akceptowalnym i nie wymagał żadnych zmian."

 

E 10 mnie nie interesuje, bo nie ma wejścia cyfrowego. Za to karty zewnętrzne typu Maya U5 nie mają potencjometru ani korekcji, a wejście mikrofonowe mi niepotrzebne.

 

Czy jest coś o funkcjonalnosci E17 a innej charakterystyce brzmienia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy połączeniu USB rzeczywiście odczuwa się wycofanie średnicy, ale to tak naprawdę lekkie wyostrzenie góry, klarowność sygnatury powoduje takie odczucie. To właściwie taki wyczyszczony E10 - jest w rzeczywistości neutralny. Jeśli nie zależy Ci na analogowym brzmieniu to E17 sprawdzi się świetnie.

 

W sumie ten problem jest po części wyeliminowany przy połączeniu przez wejście cyfrowe - optykiem lub coaxialem. Brzmieniem zajmuje się wtedy Wolfson WM8805 (na USB jest WM8740). Jest równiej i naturalniej - cieplej i bardziej z klasą, ale różnice nie są kolosalne. Natomiast po podłączeniu cyfrowo i dołożeniu do zestawu E09k jest już rewelacja - jednak E09k kosztuje prawie drugie tyle co E17.

 

No i E17 nie ma potencjometru, ale chodzi zapewne o regulację głośności :)

 

Do HD380 nie polecałbym E17. Z drugiej strony, z tego co pamiętam to w przypadku tych Senków nie masz co się przejmować wycofaniem średnicy i wyższego basu. One mają to w standardzie i E17 nic tutaj nie popsuje :) Może przydałoby się wymienić słuchawki?

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Słuchawki mam od miesiąca i na razie wymiana odpada. Poza brakiem midbasu bardzo przyjemnie grają i odpowiadają mi ergonomią. Potrzebuję dość silnego nacisku, żeby odciązyć pałąk.

 

A czy włączenie E17 przed HD 380 pro poprawi dźwięk w układach:

- CD przez cyfrowe

- integra przez USB

- SGS III przez line-out ?

 

Nadzieje na poprawę midbasu wiążę z funkcją korekcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od układów. Przez USB będzie na pewno lepiej niż na integrze. Bardzo dobre brzmienie, sporo mocy i czysto - bez szaleństw w scenie, raczej bezpośrednio i konkretnie.

 

W przypadku podłączenia CD przez cyfrowe brzmieniem zajmie się w pełni DAC WM8805 w układzie E17. Brzmienie równiejsze (lepsze niż przez USB), jednak dalej skondensowane, ale bardziej naturalne.

 

Podobno SGS III gra bardzo dobrze. Nie wiem jaką ma sygnaturę brzmienia, jednak E17 jako AMP dodaje jakby analityczności wszystkiemu - poszerza scenę, poprawia separację, rozjaśnia nieznacznie (znów wrażenie wyciętej średnicy). Nie jest to umuzykalniacz - dodaje raczej rozdzielczości. Nie wiem jak sobie poradzi z SGS III.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do tematu wątku ...

Czy istnieje DAC/Amp o funkcjonalności E17 (wejścia, korekcja) ale odmiennej charakterystyce brzmienia?

Ideałem byłby Matrix-Mini Portable ale cena zawrotna :)

Może być nawet stacjonarny ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności