Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Słuchawki do laptopa SUPERLUX HD668B


enchantment

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Chciałem kupić KOSS UR40, jednak dowiedziałem się, że ich wykonanie jest jednak bardziej wątpliwe, niż wcześniej się tego spodziewałem. Znalazłem chyba dobry zamiennik, mianowicie SUPERLUX HD668B. Dowiedziałem się też, że potrzebują one dobrej karty dźwiękowej i właśnie tego chciałbym się dowiedzieć.

Będę ich używał przy laptopie HP Pavilion g6-2245sw amd a10-4600m, a w "audio", kiedy sprawdzam przez HWiNFO64 mam:
-ATI/AMD TRINITY - High Definition Audio Controller
-AMD Hudson-2/3/4 - High Definition Audio Controller

Czy jest to wystarczający sprzęt, żeby był sens kupowania tych słuchawek, zamiast KOSS UR40? Jak w ogóle wygląda zestawienie ich i KOSS UR40? Pisałem we wcześniejszym temacie, że szukam słuchawek do FPSów, a jeśli chodzi o muzykę to rock, metal. Nie mam szczególnych wymagań. Pytam o te dwie pary.

Pozdrawiam, z góry dziękuję za pomoc!wesoly.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze bardzo dobry wybór, acz miej na uwadze, że SL mają dużo mniej basu od Kossów. Jeśli chodziło Ci o dźwięk taki, jaki dają kosssy, to będziesz musiał się pobawić trochę w EQ. 668b są bardzo dobre, acz do metalu mają za dużo góry i za płytki bas. To pierwsze bardzo łatwo jest poprawić, to ostatnie niekoniecznie.

Po drugie masz zwykłą integrę, inymi słowy zintegrowany sterownik dźwięku a jeszcze innymi słowy procesor Twojego laptopa zajmuje się dźwiękiem w tym momencie.

Sprzęt jest to najgorszy z możliwych, acz i tak powinno to grać lepiej z SL niż z Kossami, bo po prostu te pierwsze są wyraźnie lepsze. Warto natomiast zainwestować w kartę dźwiękową, np zewnętrzną kartę zwaną także DAC, np. Fiio E10, lub coś tańszego z Chin. Do grania, moim zdaniem, najważniejsze jest przede wszystkim posiadanie jakiejkolwiek karty dźwiękowej, a dopiero potem słuchawki. Do muzyki niekoniecznie.

Edytowane przez rhalf
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi jednak konkretnie o to, czy z moją kartą musyczną jest sens kupować takie słuchawki. Jeżeli mają grać jak jakieś tańsze, a mam zapłacić daną kwotę więcej, to nie ma sensu, a nie wiem kiedy będę mógł się zaopatrzyć w zewnętrzną kartę muzyczną. Jak wygląda sytuacja? Będzie źle? Czytałem, że te słuchawki (SL.) mogą grać bardzo słabo, jeżeli karta muzyczna jest słaba. Jak wygląda sytuacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy Ci spokojnie to co masz - Sl-ki mimo, ze są faktycznie niełatwe do napedzenia, to odwdźięczają się zwiewnym, detalicznym graniem, przy którym każde inne słuchawki będa Ci się wydawać zamulone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności