Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Zamotałem się jak małpa na linie :/ Jaki format plików w drodze ?


MarsshalMajor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie forumowiczów <_<

Zmuszony jestem poprosić o pomoc w wyborze rodzaju formatu audio , który powstanie z moich audio cd umuzykalniając mojego smartfona ehmm temat śmieszny bo pewnie nie audiofilski i pewnie poruszany był wiele razy ale już jestem tak zamotany ,że mam prawię gorączkę :wacko:

 

Posiadam sporą kolekcję płyt CD ( jakość studyjna , bootlegi w bardzo dobrej jakości i te w nieco gorszej )

Muzyki słucham głównie w domu ale ostatnio jestem bardzo często w rozjazdach i pokusiłem się na słuchawki przenośne o bdb jakości dźwięku za średnią cenę powyżej 400 zł a konkretnie Marshall Major ,które spokojnie da się napędzić bez DACów itp. dla tych , którzy o nich nie słyszeli podam parametry :

 

Czułość: 121 ± 3dB / 1kHz 1mW (pojedyńczy głośnik) Impedancja: 32 Ohm ± 15% AT 1kHz Wtyczka przewodu: jack 3,5 mm/6,3 mm stereo, pozłacana Inne: moc znamionowa na wejściu: 15mW, maksymalna moc wejściowa: 20mW Pasmo przenoszenia: 20 Hz – 20 kHz Przetworniki: 40mm Głośnik typu MOVING COIL DYNAMIC

Dodam ,że słuchawki posiadają na kablu mikrofon.

 

Smartfon to Nokia N8 a więc Symbian ( niedawno posiadałem LG L3 na Androidzie i powiem szczerze ... Andek do muzyki się raczej nie nadaje )

 

Wracam do sedna sprawy :

 

Meczę się od paru dni z formatami muzyki bo wiadomo , że chce żeby jakość była jak najlepsza . Telefon obsługuje bezstratne Wav'y ale czy ten zestaw ze słuchawkami wyciśnie coś więcej niż mp3 320 kbps ? A może proponujecie AAC lub FLACi ?

 

P.S. Do zgrywania płyt używam iTunes'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99% nie usłyszysz różnicy pomiędzy 160-192 CBR a 320 KBPS/FLAC/LOSSLESS/WAV/AIFF ;] Najlepiej samemu sprawdzić w ślepym teście na ulubionych utworach. Jak już konwertujesz to polecam w enkoderze lame tryby VBR -V4 lub -V2.

Edytowane przez paatos
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wgraniu WAVów i mp3 320kb różnicy na tym smartfonie zbyt dużej nie ma. Myślę ,że chodzi raczej barierę sprzętową ... brak wzmacniacza i dobrego procesora dźwiękowego robią swoje . Pytam się was bo może już słuch straciłem .Od paru dni próbuję porównywać i wyszło z tego tyle, że zmęczyłem słuch i straciłem chwilowo zdolnosć wychwytywania detali ha <_<

 

Tak z czystej ciekawości czy podłączenie DACa np HiFiMAN HM101 lub FIIO E6 jakość takiego zestawu się polepszy czy to jedynie kosmetyczna ledwo słyszalna poprawa ?

Edytowane przez MarsshalMajor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz kupić sobie jakiegoś fajnego playerka do muzyki zamiast telefonu ? Wybór masz od Clipa Plus, Fuze Plus poprzez iPody z RockBoxem, różne Cowony, iRivery. A pliki ? Może jednak FLAC lub OGG 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego uwazasz, że Android się nie nadaje do muzyki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300px-Paris_Tuileries_Garden_Facepalm_st

 

Tematów temu zagadnieniu poświęconych jest na pęczki. Rusz tyłek i poczytaj.

 

Znajdź też posty Rolandsingiera który mówi jak skonfigurować symbiana pod audio.

 

Po za tym nie ma co się chwalić tymi słuchawkami ;)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300px-Paris_Tuileries_Garden_Facepalm_st

 

Tematów temu zagadnieniu poświęconych jest na pęczki. Rusz tyłek i poczytaj.

 

Znajdź też posty Rolandsingiera który mówi jak skonfigurować symbiana pod audio.

 

Po za tym nie ma co się chwalić tymi słuchawkami ;)

Wiem , że jest sporo ale większość nie prowadzi do sensownego wyjaśnienia . Jeden jest zwykłym słuchaczem , któremu wystarczy sprzęt za 400 zł a drugi audiofilem , który jeździ po tym wcześniejszym i twirdzi że nie ma słuchu bo nie ma zestawu za 5000 zł . Co do słuchawek nie chwalę się bo wiem ,że to nie są monitory ani hifi hi endowe a raczej słuchawki do sprzetu przenosnego typu telefon co sugeruje mikrofon na kablu . A tak nawiasem polecił mi je pracownik jednego z Łódzkich sklepów muzycznych jako słuchawki do koncertów LIVE i o wiele lepiej sprawdzają się właśnie w takiej roli niż Creative Aurvana Live! kolegi

 

A dlaczego uwazasz, że Android się nie nadaje do muzyki?

Może to moje prywatne odczucie bo nie miałem do czynienia z droższymi telefonami na tym oesie ale te tańsze do 400 zł nie grały za dobrze przynajmniej w porównaniu do symbianowych modeli nokii . Android 2.3 bo w takich wersjach na ogół było mi dane testować nie zachwycał . Nie wiem jak najnowszy ICS i np Samsungi Galaxy S ale sądząc po cenie jest chyba dobrze . Twój Samsung S8500 z tego co pamiętam jest chyba na Bada OS ale ma wbudowany procesor dźwięku więc ukłon :)

 

A nie możesz kupić sobie jakiegoś fajnego playerka do muzyki zamiast telefonu ? Wybór masz od Clipa Plus, Fuze Plus poprzez iPody z RockBoxem, różne Cowony, iRivery. A pliki ? Może jednak FLAC lub OGG 10.

 

Powiedz mi czy kupno playera za ok 300 zł będzie miało w takim razie sens ? Jeżeli tak to co proponujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I akurat twój wątek będzie prowadził do sensownego wyjaśnienia.... Człowieku, widać że nie korzystałeś z wyszukiwarki. Obecnie są na forum na tapecie, ciągle aktywne 2 tematy odnośnie formatów i jakości plików, gdzie jest wszystko dokładnie wyjaśnione. Miej trochę szacunku do ludzi i nie marnuj nikomu czasu.

 

Słuchawki akurat masz bardzo średnie, CAL są akurat lepsze tylko wymagają dobrego źródła. Jeśli masz namyśli te wszystkie słabo nagłośnione koncerty, to może i masz w tych marshallach LIVE. I nie rzucaj stereotypami, bo te monitory o których wspominasz mogą kosztować nawet 2-3x mniej niż te "piękne" marshalle. Ja bym nie wierzył we wszystko co sprzedawca mówi. Bo przeważnie zachwalają to co słabo schodzi, a jak ktoś nie ma doświadczenia to będzie te bzdury od sprzedawców powtarzał tu na forum.

 

IMO twój telefon całkowicie wystarczy do słuchania muzyki (jeśli nie przeraża Cię wizja ciągłego ładowania telefonu). Tylko go sobie skonfiguruj pod audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300px-Paris_Tuileries_Garden_Facepalm_st

A tak poza tym:

Twój Samsung S8500 z tego co pamiętam jest chyba na Bada OS ale ma wbudowany procesor dźwięku więc ukłon :)

Rozumiem, że kolega nowy i ma gdzieś kwestie budowy sprzętu i tak dalej, ale bez procesorów dźwiękowych nie ma w ogóle audio - to raczej ich jakość może się różnić. To aż boli.

Edytowane przez Filas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I akurat twój wątek będzie prowadził do sensownego wyjaśnienia.... Człowieku, widać że nie korzystałeś z wyszukiwarki. Obecnie są na forum na tapecie, ciągle aktywne 2 tematy odnośnie formatów i jakości plików, gdzie jest wszystko dokładnie wyjaśnione. Miej trochę szacunku do ludzi i nie marnuj nikomu czasu.

 

Słuchawki akurat masz bardzo średnie, CAL są akurat lepsze tylko wymagają dobrego źródła. Jeśli masz namyśli te wszystkie słabo nagłośnione koncerty, to może i masz w tych marshallach LIVE. I nie rzucaj stereotypami, bo te monitory o których wspominasz mogą kosztować nawet 2-3x mniej niż te "piękne" marshalle. Ja bym nie wierzył we wszystko co sprzedawca mówi. Bo przeważnie zachwalają to co słabo schodzi, a jak ktoś nie ma doświadczenia to będzie te bzdury od sprzedawców powtarzał tu na forum.

 

IMO twój telefon całkowicie wystarczy do słuchania muzyki (jeśli nie przeraża Cię wizja ciągłego ładowania telefonu). Tylko go sobie skonfiguruj pod audio.

Nie rozumiem dlaczego wszyscy twierdzą, że Marshalle grają płytko i plastikowo ... 99% osób ,które się tu wypowiadają na ich temat nigdy ich nie widziała na własne oczy a co tu mówić o słuchaniu. Jeżeli słucha się tylko Drumów czy Ona Miauczy dla Mnie no to panowie wybaczą :lol: żal i dno. Najpierw testujcie a potem się wypowiadajcie :P A co do CAL! to porównywalne ale na pewno nie lepsze kolego

 

Mam iRivera E100 praktycznie nie używanego na stanie ^_^ jak coś priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może napisz nam parę słów nt. Marshalli z zaznaczeniem źródła, punktu odniesienia itp - w końcu faktycznie możemy się mylić. Gratuluję 'argumentowania' w stylu 'słuchacie xyz to na pewno brzmi źle' - co to w ogóle za argument? Cóż, gdybyś skupił się na racjonalnej argumentacji to wyszłoby lepiej. Ja czekam na opis :) Inna sprawa że jak na dzisiejsze ceny patrzeć to Marshalle kosztują 100-150zł więcej - a skoro CAL! są porównywalne to rozumiem, że to naprawdę 'świetna okazja'...

Edytowane przez Filas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego wszyscy twierdzą, że Marshalle grają płytko i plastikowo ... 99% osób ,które się tu wypowiadają na ich temat nigdy ich nie widziała na własne oczy a co tu mówić o słuchaniu. Jeżeli słucha się tylko Drumów czy Ona Miauczy dla Mnie no to panowie wybaczą :lol: żal i dno. Najpierw testujcie a potem się wypowiadajcie :P A co do CAL! to porównywalne ale na pewno nie lepsze kolego
300px-Paris_Tuileries_Garden_Facepalm_st

300px-Paris_Tuileries_Garden_Facepalm_st

 

 

300px-Paris_Tuileries_Garden_Facepalm_st

 

 

Żalem i dnem można ewentualnie nazwać Twoją wypowiedź. Sporo ludzi na tym forum ma przesłuchaną większość rynku przenośnego audio i nie wiem, skąd zakładasz, że nikt ich nie slyszał. Ja również ich kiedyś słuchałem - niestety klapa. I niestety - CAL są lepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może napisz nam parę słów nt. Marshalli z zaznaczeniem źródła, punktu odniesienia itp - w końcu faktycznie możemy się mylić. Gratuluję 'argumentowania' w stylu 'słuchacie xyz to na pewno brzmi źle' - co to w ogóle za argument? Cóż, gdybyś skupił się na racjonalnej argumentacji to wyszłoby lepiej. Ja czekam na opis :) Inna sprawa że jak na dzisiejsze ceny patrzeć to Marshalle kosztują 100-150zł więcej - a skoro CAL! są porównywalne to rozumiem, że to naprawdę 'świetna okazja'...

Nie mówię , że słuchawki są najlepsze w przedziale cenowym i ogólnie na świecie ale nie są też takie złe . Postaram się na dniach wrzucić recenzje na podstawie porównania z Grado SR60 i CAL! na podstawie kilku źródeł smartfona , ipoda shuffle 2G , cowona C2 i DACów Fiio E17, E6 . Denerwuje mnie to ,że ludzi DOKŁADNIE ich nie wypróbują a jeżdżą po nich i po ludziach ich używających .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę nikogo flamować, ale faktycznie szpanujesz swoimi słuchawkami. A mówię to dlatego, że się obruszyłeś gdy ktoś powiedział, że dla nich nie ma sensu mieć plików w lepszej jakości. A przecież nie chodzi o to, że ktoś tu ma coś lepszego od kogoś, tylko o to, że każdy sprzęt ma swoje limity i Twój jest oceniany na okolice mp3 192, co jest normalne dla większości słuchawek portable, bez względu na cenę. Do martwienia się o bitraty jest sprzęt stacjonarny... A to dlatego, że jak jesteś w ruchu i hałąsie, to Cię średnio takie ******ły obchodzą. Także sorki, że nie mas powodu do zmartwień. Łączymy się w bólu ;)

Edytowane przez rhalf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności