Skocz do zawartości

Ktoś Tu Oszukuje...


Forza Lazio

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem kto ale sytuacja przedstawia się następująco :"

 

Obecnie w domu mam zatrzęsienie playerów - X5 ,2xU2 ,T10 ,T20. Z ciekawości sprawdziłem jak się ma ich realna głośność. Mimo swoich 20mW na kanał X5 i 15mW T10/T20 ten pierwszy gra ciszej :o Dla przykładu:

 

Podobne poziomy głośności:

 

PX100+player:

 

X5: 16

T10/T20: 12

 

Dlatego pytam się : WTF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe pomiary :

 

ER6i

 

X5: 9

T10/T20: 4

 

Począwszy od firmware 1.51 (chyba) glosnosc w iRiver Txx zrobila sie taka "nieliniowa"

 

Ja mialem to samo wrazenie z T20 i U3

 

Tak naprawde to musialbys porownac na max. volume -> ale jak Cię znam to tego nie wytrzymasz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe pomiary :

 

ER6i

 

X5: 9

T10/T20: 4

Tak naprawde to musialbys porownac na max. volume -> ale jak Cię znam to tego nie wytrzymasz :D

 

Te głoności które podawałem są dla mnie optymalne więc na max mi czachę rozsadzi :D

 

Nfsu ,dobry pomysł :) ale...może to głupio zabrzmi ,ale twórca Cmoy'i nie ma w domu działającego Cmoy'a :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

ponieważ te odtwarzacze mają zupełnie inną skalę głośności? :) już od roku mówię, że na iAUDIO (oględnie mówiąc):

- do 20 nie ma różnic głośności

- do 30 są różnice głośności

- powyżej 32 są aż przesadne różnice głośności

 

dla mnie skala głośności iAUDIO jest po prostu głupia i nie jestem w stanie dobrać sobie głośności optymalnej...

 

starając się ustawić "optymalną" (oczywiście za każdym razem jednakową) głośność wcale nie ukazujesz faktycznej głośności czy skali odtwarzacza, któą potem wystarczy porównać "po cyferkach" -_-' (chyba że jest to Karma i -2dB na 1 stopień głośności, czy Rockbox -1dB)

 

 

 

innymi słowy, wszelkie porównania głośności mają jakikolwiek sens jedynie przy maksymalnej głośności... wiesz jak? podłączając regulator głośności :)

 

wtedy patrzysz o ile trzeba było ściszyć żeby uzyskać "optymalną" głośność - na głośnym odtwarzaczu ściszysz bardziej niż na cichym... (można np. liczyć karby, jeżeli regulator ma karbowane pokrętło głośności)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziło się :) Jednak X5 jest głośniejszy :)

 

BTW. Sposób skalowania głośności jest IMO lepszy - na T10 na niskich poziomach dzwiek narasta tak szybko ,że czasami chciałbym żeby było ustawienie 5,5 :) W X5 takiego czegoś nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziło się :) Jednak X5 jest głośniejszy :)

 

BTW. Sposób skalowania głośności jest IMO lepszy - na T10 na niskich poziomach dzwiek narasta tak szybko ,że czasami chciałbym żeby było ustawienie 5,5 :) W X5 takiego czegoś nie ma...

Zygmunt to juz dokładnie zbadał : w Iriverze T series to się zmienia całkowicie w zależności czy masz

włączony EQ , czy też nie.

 

Jezeli masz EQ flat - to w przedziale 0- 20 głosność narasta wolno , a miedzy 20- 40 skokowo

Jezeli masz EQ podbity - to w przedziale 0-20 głośność narasta wyraznie , a w przedziale 20-40

ledwo, albo wręcz wcale .

 

Jak z tego widać prawo Zygmunta nie uwzglednia wszystkich mozliwych kombinacji

- mianowicie - zupełnie nie wiemy co się dzieje z głosnością kiedy EQ nie jest podbity tylko ograniczony

( np (- 15) we wszystkich pasmach )

 

Ja mam pewne hipotezy ale nie wyszłe one jeszcze poza modelowanie teoretyczne

i wymagają eksperymentalnych potwierdzeń ;):lol:

 

Otóz wydaje mi się że przy ograniczonym EQ - moze tak byc że

1) w przedziale 0-10 nic nie rosnie 10- 30 rośnie gwałtownie , 30- 40 znowu nie rośnie

2) w przedziale 0- 10 rośnie gwałtownie 10- 30 narasta powoli , 30-40 zwiększa się szybko

3) w trzecim wariancie zakładam że przy ograniczonym EQ nic nie rosnie i w ogóle nic nie słychać :D

 

(jak któras z moich hipotez się potwierdzi to może mam szansę żeby z prawa Zygmunta zrobiło się prawo Zygmunta -Getza ? :rolleyes::lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myslalem i doszedłem do wnisku ,że słuchanie UE 5Pro na T10 byłoby nie do zniesienia - jak na X5 optymalna glosnoscia dla mnie jest 6-7 to w T10 byłoby to pewnie z 2-3. Tylko że wtedy skoki głośnoci są bardzo duże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności