Jump to content
Sign in to follow this  
lim4o

[ROZWIĄZANE] Słuchawki nauszne/wokółuszne | Do 180 zł

Recommended Posts

Witam i proszę o pomoc.

Opis przygotowałem obszerny, ale mam nadzieję, że to bardziej pomoże, niż zaszkodzi.

Mam do wydania: 180 zł, w skrajnej ostateczności do 200 zł(jeżeli będzie faktycznie warto). Myślę o całkowitym koszcie, czyli razem z ew. wysyłką, jeżeli będzie konieczna.

Szukam słuchawek: nausznych, wokółusznych (wygoda)

Budowa: bez większego znaczenia, chociaż może dla wygody podczas dłuższego słuchania lepsze byłyby jednak otwarte/półotwarte

Miejsce użytkowania: w domu i zapewne nigdzie indziej.

Źródło dźwięku:

Muzyki słucham zazwyczaj z komputera ze zintegrowaną kartą nForce (w dalszej przyszłości może zdecyduję się na komputer z lepszą kartą), z którego sygnał idzie przez staruteńką Unitrę Brandt A 4024 (część napisów na obudowie po francusku ;p). Słuchawki podłączam oczywiście do standardowego gniazda słuchawkowego wzmacniacza przez przejściówkę minijack-jack.

Większość odsłuchiwanych plików to mp3 o bitrate 192 i wyższym, staram się by większość z nich miała jednak te 320, mam też trochę muzyki zgranej z krążków CD-Audio do formatu ACC.

Słuchawki chciałbym też czasem podłączyć do iPoda nano 3g oraz piecyka od gitary basowej, nie jest to jednak żaden priorytet.

Słucham: wszystkiego, ale przede wszystkim metalu z elementami elektroniki, progresywnego, ogólnie cięższych i czasem bardzo ostrych, ale bogatych brzmień, a także zwykłego rocka czy funk rocka. Potrzebuję więc czegoś w miarę uniwersalnego, ale gitary są dla mnie dość istotne. Jako amator gitary basowej chciałbym też w miarę dobrze słyszeć jej ścieżkę, tak, by niskie dźwięki nie zlewały się ze stopą, ani same ze sobą – wychodzi więc na to, że oczekuję jakiejś tam przejrzystości(szczególnie w basach). Nie wiem tylko oczywiście, na jak wiele za tę cenę i przy takim źródle mogę liczyć.

Zależy mi też dosyć na wygodzie - potrafię siedzieć w słuchawkach po kilka ładnych godzin. Mam chyba niezbyt wielką/przeciętną głowę.

Moje dotychczasowe doświadczenia:

-Creative EP-630 – kupione do iPoda i z nim używane, lubię nawet ten ich bas, wiem i słyszę, że pozostawiają trochę do życzenia, ale używam ich w zasadzie tylko podczas podróży i poza domem, dosyć zresztą rzadko i przy takim użytkowaniu są dla mnie jak najbardziej akceptowalne jako takie umilacze spędzania czasu w miejscach, gdzie i tak jest dużo zakłóceń.

-Media-Tech MT356 – bardzo ciekawa sprawa, to moje obecne codzienne słuchawki, których używam już przez lata, teoretycznie to tylko zwykłe, dość tanie słuchawki komputerowe do skype'a i grania w sieciowe FPSy, jednakże żadne inne z tej półki, które miałem na uszach nie dawały tak dobrego dźwięku, na moje amatorskie ucho brzmienie może nie powala, ale w zasadzie głębię swoją ma i po lekkim podbiciu basów i wysokich na wzmacniaczu nie brakuje tu w sumie żadnego z pasm. Nie wykluczam jednak, że moje pochwały mogą wynikać z braku obycia z lepszym muzycznie sprzętem. Wykonanie ich jest jednak dosyć szajskie, polubiłem je jednak (a raczej ich głośniki) na tyle, że tragiczny kabel już dwa razy naprawiałem/wymieniałem kombinując przy tym niemało, a mikrofon upierdzieliłem, bo przeszkadzał, i używam ich do dzisiaj i jak do tej pory były dla mnie zadowalające pod względem brzmienia. Przy dłuższym siedzeniu w nich są jednak strasznie niewygodne, naciskają w końcu cały czas na małżowiny, albo dokucza ich pałąk. Mam już tego serdecznie dosyć. Przez tą niewygodę właśnie zacząłem w ogóle rozważać zakup nowych.

-Sennheiser HD 202 – dorwałem je dawno temu na godzinkę, podłączyłem do iPoda i byłem nawet początkowo bardzo zadowolony z jakości dźwięku względem moich EP-630, ale po godzinnym słuchaniu gęstego metalu jednak miałem pewne uczucie zmęczenia i dyskomfortu(prawdopodobnie przez to ich przebasowanie)

Do tej pory zastanawiałem się nad(chociaż nie wiem, czy słusznie):
-Sennheiser HD 201 – podobno bardzo selektywne, ale ucinają trochę niektórych częstotliwości, nie wiem co o tym myśleć

-Sennheiser HD 203

-Sennheiser HD 205

-Koss UR-40

hd668b równiej grają

lub

hi2050 bas jest podbity

Dzięki za odzew. Poczytałem sobie trochę o nich i ostatecznie HI2050 przekonały mnie swoim welurem, solidnym wykonaniem, a i bas powinien mi przypaść do gustu. Postanowiłem je nabyć. Zastanawiam się teraz jak będzie je najlepiej kupić. Ali? Ebay? gdzieś jeszcze się da?

Nie wiem czy ktos brał z ebaya.

Póki ci przyjdzie minie pewnie troche czasu.

Kupiłem w końcu na aliexpress. Trochę się zdziwiłem, że nie można płacić przez PayPal, ale poradziłem sobie już jakoś płacąc kartą. Faktycznie trochę musiałem poczekać, paczka przyszła po 3-4 tygodniach, po drodze sprawdzili ją celnicy, przy okazji trochę drąc pudełko, no ale zawartość była nienaruszona na szczęście.

Słuchawki spełniły moje oczekiwania, mam tylko wrażenie, że na dużej głowie mogłyby się nie zmieścić, wysunięte są u mnie prawie do maksimum. Mają bardzo solidną budowę, swoje ważą, ale są dosyć wygodne. Jeżeli chodzi o brzmienie, to wszystko tak jak chciałem jest w sumie, do mojego sprzętu są już trochę za czułe, przy braku dźwięków słychać lekkie buczenie z mojego starego wzmacniacza. No i na początku, zgodnie z tym co piszą ludzie rzuca się w uszy lekko sycząca góra, ale albo się przyzwyczaiłem już, albo musiały się wygrzać, stawiam, że to drugie. Jedyne co zmieniałem w EQ to delikatne skręcenie basów dla równowagi, bo rzeczywiście basy są mocne. Jestem z nich w pełni zadowolony i nie żałuję, że je kupiłem, za taką cenę lepszych bym pewnie nie znalazł(zapłaciłem łącznie 160-170zł).

Jeszcze raz dzięki za radę, temat uważam za zamknięty.

Edited by lim4o

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Similar Content

• By jpawlowski412
      Witajcie,
      Szukam nowych słuchawek nausznych/wokółusznych zamkniętych, głównie do słuchania wymienionych wyżej gatunków. Zależy mi na dźwięku, wygodzie i jakości wykonania, nie przejmuję się izolacją. Miłym dodatkiem byłby Bluetooth 5.0 i obsługa najnowszych kodeków, natomiast rozważę też coś starszego, jeżeli jakość dźwięku jest tego warta. Obecnie posiadam bezprzewodowe House of Marley Positive Vibration 2 na zewnątrz i Audio Technica M50X do odsłuchu w domu. Te pierwsze są już niestety dość zużyte i ich wygoda pozostawia wiele do życzenia i to właśnie je chciałbym wymienić.
      Z powodu, że dość odpowiada mi ich sygnatura dźwiękowa (w Audio Technice trochę zbyt analityczne brzmienie) głównie rozważam nowy model od Marleya, Positive Vibration XL, wydaje się spełniać wszystkie moje wymagania, chciałbym jednak to jeszcze potwierdzić. Oprócz tego myślałem o Marshall Major III lub Mid ANC (w recenzjach martwią mnie wyeksponowane wysokie dźwięki) oraz Sennheiser HD 4.50 BTNC (troszkę już leciwe).
      Co moglibyście mi w tej sprawie doradzić? :)
    • By joker718
      Witam,
      nie widzę tu na forum zbyt dużo podobnych tematów więc postanowiłem założyć nowy. Chcę przesiąść się z Voombox Outdoor na coś z wyższej półki, przez dość długi czas myślałem o Harman Kardon Go+Play, ale w sumie poczytałem więcej i nie wiem czy nie będzie zbyt przebasowiony, słuchane będzie głównie w różnej wielkości pomieszczeniach, w 90% metal i rock a więc bas ma być dynamiczny i mocny, ale nie przesadzony. Poczytałem za to dużo o Creative iRoar i wszystkie recenzje zdają się być bardzo pozytywne, brałbym go za 800zł, dodatkowe funkcje których ma mnóstwo jak najbardziej na plus ale głównie chodzi mi o jakość dźwięku. Jedno co zauważyłem to że nie widuję go ostatnio w zestawieniach, na forach i.t.p., przewijają się Marshalle, Ultimate Earsy, Sonosy i tym podobne, ciekawi mnie jak ma się iRoar do tych marek? Jeśli ktoś ma jakieś porównanie to proszę o opinie, ewentualnie co moglibyście do 1000zł polecić do metalu i rocka, skupiając się na jak najlepszej jakości dźwięku (odpadają głośniki które muszą być na kablu czyli np. z tego co wiem niektóre polecane Marshalle).
      Z góry dzięki za pomoc.
    • By czlowiek_ludzki
      Witam Państwa
      Szukam:
      max +-150zł, wokółuszne zamknięte, do laptopa (+ ew. smartfona w mniejszym stopniu), do nauki z kursami wideo . Zależy mi na wygodzie oraz izolacji od otoczenia zewnętrznego. Nie zależy mi na jakości dźwięku.
      Co do wygody: słuchawki będą używane pewnie kilka h dziennie, ale z częstymi kilkuminutowymi przerwami.
      Co do izolacji: chciałbym w miarę możliwości nie słyszeć reszty domowników, którzy np. coś robią/rozmawiają w innym pomieszczeniu lub oglądają telewizję w tym samym pomieszczeniu.
      Po długich śledztwach stwierdziłem:
      ISK HP2011 vs. JVC HA-RX700 vs. AKG K-72
      AKG K-72 kuszą niższą wagą, ale najmniej o nich opinii, recenzji oraz porównań a co do ich poziomu izolacji - podzielone zdania.
      Które słuchawki z ww. najlepiej by się sprawdziły w moim przypadku?
    • By Defir
      Witam,
      Szukam słuchawek wokółusznych które wykorzystywane będą głównie do grania, najbardziej mi zależy na wygodzie gdyż na obecnych creativach (modelu nie pamiętam) po ok 1,5h zaczyna mnie boleć małżowina. Granica cenowa to 120zł ale jeśli trzeba to budżet może zostać zwiększony. Wolałbym aby były to słuchawki zamknięte/półotwarte przystosowane do długiego czasu noszenia(aby nawetpo 5/6h nie było czuć bulu małżowiny. Z góry dzięki za odpowiedzi
    • By azael
      Słuchawki pod metal: trash/black/death/viking.

Zastosowanie w biurze, niekonieczna jest izolacja od otoczenia, niestety nie mogę używać nausznych. Do tej pory korzystałem ze starych Senków (jakiś NX jeśli dobrze pamiętam) ale wyzionęły "muzykę" .

Napędzane będzie najczęściej SMSL M2 lub E-Mu Tracker Pre
      Próbowałem KOSS Porta Pro, ale gra tylko dół, średnica wycofana, a góra schowana. Na M2 jeszcze jako tako, ale na E-MU kompletnie mi to nie siedzi.

Usłyszeć chcę:
      - stopa ma chodzić selektywnie a nie burczeć;
      - średnice też chciałbym mieć czytelną, tam się również dużo dzieje;
      - góra również czytelna ale nie lubię zbyt świdrującej.

Z lektury forum wyłowiłem takie sprzęty:
      1. Aune E1
      2. Ostry kc06a
      3. TIN Audio T3
      4. Final Audio E3000

Co sądzicie o nich przy moich oczekiwaniach? Co wybrać?
  • Create New...

Important Information

Register to have access to community resources. Forum rules Terms of Use and privacy anc cookies policy Privacy Policy