Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

[ROZWIĄZANE] Słuchawki nauszne/wokółuszne | Do 180 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam i proszę o pomoc.

Opis przygotowałem obszerny, ale mam nadzieję, że to bardziej pomoże, niż zaszkodzi.

 

Mam do wydania: 180 zł, w skrajnej ostateczności do 200 zł(jeżeli będzie faktycznie warto). Myślę o całkowitym koszcie, czyli razem z ew. wysyłką, jeżeli będzie konieczna.

 

Szukam słuchawek: nausznych, wokółusznych (wygoda)

 

Budowa: bez większego znaczenia, chociaż może dla wygody podczas dłuższego słuchania lepsze byłyby jednak otwarte/półotwarte

 

Miejsce użytkowania: w domu i zapewne nigdzie indziej.

 

Źródło dźwięku:

Muzyki słucham zazwyczaj z komputera ze zintegrowaną kartą nForce (w dalszej przyszłości może zdecyduję się na komputer z lepszą kartą), z którego sygnał idzie przez staruteńką Unitrę Brandt A 4024 (część napisów na obudowie po francusku ;p). Słuchawki podłączam oczywiście do standardowego gniazda słuchawkowego wzmacniacza przez przejściówkę minijack-jack.

 

Większość odsłuchiwanych plików to mp3 o bitrate 192 i wyższym, staram się by większość z nich miała jednak te 320, mam też trochę muzyki zgranej z krążków CD-Audio do formatu ACC.

 

Słuchawki chciałbym też czasem podłączyć do iPoda nano 3g oraz piecyka od gitary basowej, nie jest to jednak żaden priorytet.

 

Słucham: wszystkiego, ale przede wszystkim metalu z elementami elektroniki, progresywnego, ogólnie cięższych i czasem bardzo ostrych, ale bogatych brzmień, a także zwykłego rocka czy funk rocka. Potrzebuję więc czegoś w miarę uniwersalnego, ale gitary są dla mnie dość istotne. Jako amator gitary basowej chciałbym też w miarę dobrze słyszeć jej ścieżkę, tak, by niskie dźwięki nie zlewały się ze stopą, ani same ze sobą – wychodzi więc na to, że oczekuję jakiejś tam przejrzystości(szczególnie w basach). Nie wiem tylko oczywiście, na jak wiele za tę cenę i przy takim źródle mogę liczyć.

 

Zależy mi też dosyć na wygodzie - potrafię siedzieć w słuchawkach po kilka ładnych godzin. Mam chyba niezbyt wielką/przeciętną głowę.

 

Moje dotychczasowe doświadczenia:

-Creative EP-630 – kupione do iPoda i z nim używane, lubię nawet ten ich bas, wiem i słyszę, że pozostawiają trochę do życzenia, ale używam ich w zasadzie tylko podczas podróży i poza domem, dosyć zresztą rzadko i przy takim użytkowaniu są dla mnie jak najbardziej akceptowalne jako takie umilacze spędzania czasu w miejscach, gdzie i tak jest dużo zakłóceń.

-Media-Tech MT356 – bardzo ciekawa sprawa, to moje obecne codzienne słuchawki, których używam już przez lata, teoretycznie to tylko zwykłe, dość tanie słuchawki komputerowe do skype'a i grania w sieciowe FPSy, jednakże żadne inne z tej półki, które miałem na uszach nie dawały tak dobrego dźwięku, na moje amatorskie ucho brzmienie może nie powala, ale w zasadzie głębię swoją ma i po lekkim podbiciu basów i wysokich na wzmacniaczu nie brakuje tu w sumie żadnego z pasm. Nie wykluczam jednak, że moje pochwały mogą wynikać z braku obycia z lepszym muzycznie sprzętem. Wykonanie ich jest jednak dosyć szajskie, polubiłem je jednak (a raczej ich głośniki) na tyle, że tragiczny kabel już dwa razy naprawiałem/wymieniałem kombinując przy tym niemało, a mikrofon upierdzieliłem, bo przeszkadzał, i używam ich do dzisiaj i jak do tej pory były dla mnie zadowalające pod względem brzmienia. Przy dłuższym siedzeniu w nich są jednak strasznie niewygodne, naciskają w końcu cały czas na małżowiny, albo dokucza ich pałąk. Mam już tego serdecznie dosyć. Przez tą niewygodę właśnie zacząłem w ogóle rozważać zakup nowych.

-Sennheiser HD 202 – dorwałem je dawno temu na godzinkę, podłączyłem do iPoda i byłem nawet początkowo bardzo zadowolony z jakości dźwięku względem moich EP-630, ale po godzinnym słuchaniu gęstego metalu jednak miałem pewne uczucie zmęczenia i dyskomfortu(prawdopodobnie przez to ich przebasowanie)

 

Do tej pory zastanawiałem się nad(chociaż nie wiem, czy słusznie):
-Sennheiser HD 201 – podobno bardzo selektywne, ale ucinają trochę niektórych częstotliwości, nie wiem co o tym myśleć

-Sennheiser HD 203

-Sennheiser HD 205

-Koss UR-40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew. Poczytałem sobie trochę o nich i ostatecznie HI2050 przekonały mnie swoim welurem, solidnym wykonaniem, a i bas powinien mi przypaść do gustu. Postanowiłem je nabyć. Zastanawiam się teraz jak będzie je najlepiej kupić. Ali? Ebay? gdzieś jeszcze się da?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kupiłem w końcu na aliexpress. Trochę się zdziwiłem, że nie można płacić przez PayPal, ale poradziłem sobie już jakoś płacąc kartą. Faktycznie trochę musiałem poczekać, paczka przyszła po 3-4 tygodniach, po drodze sprawdzili ją celnicy, przy okazji trochę drąc pudełko, no ale zawartość była nienaruszona na szczęście.

Słuchawki spełniły moje oczekiwania, mam tylko wrażenie, że na dużej głowie mogłyby się nie zmieścić, wysunięte są u mnie prawie do maksimum. Mają bardzo solidną budowę, swoje ważą, ale są dosyć wygodne. Jeżeli chodzi o brzmienie, to wszystko tak jak chciałem jest w sumie, do mojego sprzętu są już trochę za czułe, przy braku dźwięków słychać lekkie buczenie z mojego starego wzmacniacza. No i na początku, zgodnie z tym co piszą ludzie rzuca się w uszy lekko sycząca góra, ale albo się przyzwyczaiłem już, albo musiały się wygrzać, stawiam, że to drugie. Jedyne co zmieniałem w EQ to delikatne skręcenie basów dla równowagi, bo rzeczywiście basy są mocne. Jestem z nich w pełni zadowolony i nie żałuję, że je kupiłem, za taką cenę lepszych bym pewnie nie znalazł(zapłaciłem łącznie 160-170zł).

 

Jeszcze raz dzięki za radę, temat uważam za zamknięty.

Edytowane przez lim4o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności