Jump to content
Sign in to follow this  
guthec

[ROZWIĄZANE] Słuchawki nauszne do 300-500zł

Recommended Posts

Witam.
Od jakiegoś czasu staram się ogarniać troche ten temat, ale skoro trafiłem na to forum to uznałem, ze warto się popytać, a może coś się podsunie nowego.
Otóż szukam słuchawek, tak jak w temacie nausznych, cenowo do 500 zł. Słuchawki typowo wyjściowe, w domu nie mam potrzeby ich używania.

Typ słuchawek: nauszne,

Zastosowanie: wyjściowe

Gatunki muzyki: rock, alternatywa, blues, jazz, pewnie czasem troche klasyki.

Kwota: mniej więcej 500zł

Źródło: Wzmacniacz Rotel w domu, wyjściowo Ipod albo xperia.

Sklep: Obojętnie, pewnie kupie tam gdzie taniej :)

Słuchałem Marshall Major, Yamaha hph-200.
Tak naprawdę zastanawiam się też nad B&W P3, ale to troche przewyższa mój aktualny budżet.
Macie coś godnego polecenia ? Co myślicie o Grado np. SR60 lub SR80?

Edited by guthec

Co do słuchawek to z tych przez ciebie wybranych polecam Grado SR60 albo Marshalle Majory. Dlaczego ? Zarówno jedne jak i drugie mają dosyć specyficzne brzmienie co jednym odpowiada a drugim nie ale pewne jest to, że jako słuchawki do rocka , alternatywy i bluesa nadają się idealnie. O Grado nie będę się rozpisywał bo miałem 2 razy na uszach i pomimo tego ,że mam fajne wrażenia to sercem jestem przy moich Marshallach ^_^ Pod Ipoda czy smartfon będą doskonałym rozwiązaniem. Łatwo się je napędza przez co dają z siebie sporo nawet na sprzęcie przenośnym. W domu na wzmaku pokażą dodatkowo pazur wypełniajac dźwiękiem wszystkie płaszczyzny. Bass nie dudni jak w niektórych DJskich Senkach. O wykonaniu nie będę się rozpisywać bo wiadomo ,że jest na wysokim poziomie.

Wybacz myszor, ale jak jeszcze raz przeczytam, że Marshall Major to super słuchawki, genialne wykonane i super grające, to chyba ochaftam klawiaturę, i prześle Ci rachunek za czyszczenie. Polecanie komus kału, żeby dołączył w nieszczęściu jest conajmniej sadystycznym sposobem ulżenia własnemu losowi.

Please STOP!

Naprawde myslisz, ze jak skasowales sobie z profilu, ze jestes z łodzi, to admini nie podadza informacji z jakiego adresu piszesz ?

Módl się chłopie, żebym Cie kiedys nie dorwał. A trudno nie bedzie, bo pewnie bedziesz jedynym pryszczatym małolatem na piotrkowskiej w Marshallach...

proszę o nie kasowanie postów kolegi.

Grado się nie nadają na zewnątrz. Masz sporo tematów o portablach. Nie będę powtarzał treści które się już pojawiły. Poszukaj trochę.

Jak nie przeszkadza Ci rozmiar to dopłać i poszukaj używek K550, a potem rekabluj lub rejackuj (z przycięciem kabla) sobie

Jeszcze używki Fidelio L1 by pasowały o ile nie przeszkadza Ci wyciek dźwięku i lubisz bardziej funowy charakter

A jak chcesz coś stricte portable to w komisie są chyba jeszcze pro DJ100 powinny się wpisać w twoje gusta i zostanie Ci trochę hajsu.

Oczywiście zawsze polecam odsłuch przed zakupem ;)

Edited by MrBrainwash

Guest

Jak Ci się uda znaleźć w tej cenie, to warto poszukać Shure SRH750DJ.
HD380 są całkiem dobre, choć spor nauszniki nie każdemu przypasują na zewnątrz.

A tak to to co poleca Pan Prawnie Mózgu - zwłaszcza K550 z tej listy, ale nówek nie znajdziesz w tej cenie.

Witam wszystkich , mam pytanie dotyczące iriver s100 i słuchawek.Obecnie posiadam Soundmagic P30 i jestem zadowolony ale pojawiasię nieodparta chęc poprawy jakosci dzwięku...słucham w formacie flac ,chciałbym wydać około 500-600 pln na słuchawki nauszne przenośnie zamknięte ,odtwrzające dobrze wokale , z dobra przestrzenią ,nie wiem czy jestem na dobrym tropie myśląc o Audio-Technica ATH-ES7 .proszę o pomoc , wiem że najlepszy jest odsłuch pragnę przy waszej pomocy wytypować 2-3 typy i odsłuchać przed kupnem.

ps.dziękuję za odpwiedzi, pozdrawiam sztein

Guest

Hmmm... nie wiem jak z tym źródłem będzie, ale pokusiłbym się o ATH-M50, genialne monitorki, a podobno dodatkowy atut taki, ze potrafią świetnie zagrać i z przenośnymi odtwarzaczami, chociaż ja je miałem na głowie podłączone do wzmacniacza, więc nie mogę potwierdzić.

dz. za odpowiedź bachankas

,czy ktoś ma jakiś przemyślenia lub sugestie co do iriver s100 i przenośnych słuchawek ok 500pln

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Similar Content

• By KichawaJablonska
      Szukam słuchawek nausznych z bluetooth do 600zł. Słucham ambientu, klasycznej, ogólnie dużo elektronicznej i od czasu do czasu jakiegoś popu,rocka. Lubię jak jest wyraźny bass i jak dobrze słychać przestrzeń. Nie lubię jak słuchawki za mocno dociskają uszy. Słucham tak pół na pół w domu i w terenie. Teraz mam Creative arvana life i Marshall majory 2 ale w majorach ucho mi niewygodnie. Myślałem o Sennheiser HD 4.50 BTNC. Będzie to grało lepiej niż Creative Arvana Life ?
      VID_20200605_130553.mp4
    • By jpawlowski412
      Witajcie,
      Szukam nowych słuchawek nausznych/wokółusznych zamkniętych, głównie do słuchania wymienionych wyżej gatunków. Zależy mi na dźwięku, wygodzie i jakości wykonania, nie przejmuję się izolacją. Miłym dodatkiem byłby Bluetooth 5.0 i obsługa najnowszych kodeków, natomiast rozważę też coś starszego, jeżeli jakość dźwięku jest tego warta. Obecnie posiadam bezprzewodowe House of Marley Positive Vibration 2 na zewnątrz i Audio Technica M50X do odsłuchu w domu. Te pierwsze są już niestety dość zużyte i ich wygoda pozostawia wiele do życzenia i to właśnie je chciałbym wymienić.
      Z powodu, że dość odpowiada mi ich sygnatura dźwiękowa (w Audio Technice trochę zbyt analityczne brzmienie) głównie rozważam nowy model od Marleya, Positive Vibration XL, wydaje się spełniać wszystkie moje wymagania, chciałbym jednak to jeszcze potwierdzić. Oprócz tego myślałem o Marshall Major III lub Mid ANC (w recenzjach martwią mnie wyeksponowane wysokie dźwięki) oraz Sennheiser HD 4.50 BTNC (troszkę już leciwe).
      Co moglibyście mi w tej sprawie doradzić? :)
    • By joker718
      Witam,
      nie widzę tu na forum zbyt dużo podobnych tematów więc postanowiłem założyć nowy. Chcę przesiąść się z Voombox Outdoor na coś z wyższej półki, przez dość długi czas myślałem o Harman Kardon Go+Play, ale w sumie poczytałem więcej i nie wiem czy nie będzie zbyt przebasowiony, słuchane będzie głównie w różnej wielkości pomieszczeniach, w 90% metal i rock a więc bas ma być dynamiczny i mocny, ale nie przesadzony. Poczytałem za to dużo o Creative iRoar i wszystkie recenzje zdają się być bardzo pozytywne, brałbym go za 800zł, dodatkowe funkcje których ma mnóstwo jak najbardziej na plus ale głównie chodzi mi o jakość dźwięku. Jedno co zauważyłem to że nie widuję go ostatnio w zestawieniach, na forach i.t.p., przewijają się Marshalle, Ultimate Earsy, Sonosy i tym podobne, ciekawi mnie jak ma się iRoar do tych marek? Jeśli ktoś ma jakieś porównanie to proszę o opinie, ewentualnie co moglibyście do 1000zł polecić do metalu i rocka, skupiając się na jak najlepszej jakości dźwięku (odpadają głośniki które muszą być na kablu czyli np. z tego co wiem niektóre polecane Marshalle).
      Z góry dzięki za pomoc.
    • By zOrg
      Cześć,

szukam słuchawek, które spełniają poniższe warunki:

- nauszne,
      - bluetooth
      - brzmienie naturalno-ocieplone (wysokie nie mogą być kłujące, a średnica nie może być schowana za dudniącym basem)
      - bedę słuchał tylko w domu, więc izolacja nie jest kluczowa
      - fajnie jakby były lekkie i wygodne

miał ktoś może styczność z ew. takimi słuchawkami / możecie coś polecić w tym budżecie (ewentualnie lekkie zwiększenie jest możliwe)?

z góry dziękuję za propozycje!
    • By Zuberix
      Witam, poszukuję słuchawek jak w temacie. Preferuję raczej zamknięte konstrukcje, ale jestem gotów spróbować otwartych. Zależy mi na czymś co będzie fajnie współpracować z Dragonfly Black(planuję go kupić z racji bardzo niskiej ceny, mobilności i sporych możliwości). Aktualnie używam Shure SRH440 i nie jestem z nich zadowolony. Zdecydowanie preferuję rozrywkowe brzmienie Sony Mdr 100abn(zarówno po kablu jak i BT) a nawet moich wyjściowych Galaxy Budsów. Miałem okazję posłuchać jeszcze jak brzmią Sennheisery Momentum over ear pierwszej generacji i przyznam, że byłem pod wrażeniem. Oczekuję dźwięku, który będzie dawał satysfakcję z słuchania a nie analitycznego, studyjnego. Dodam, że słucham głównie rapu, ale również sporadycznie rocka czy muzyki elektronicznej. 
  • Create New...

Important Information

Register to have access to community resources. Forum rules Terms of Use and privacy anc cookies policy Privacy Policy