Skocz do zawartości

Creative Aurvana Live! - poszerzamy scenę


Perul

Rekomendowane odpowiedzi

Mod zrobiony + dodanie 3 otworka na wewnętrznym kółku. Rzeczywiście scena się poszerzyła, a bas pozostał mniej więcej taki sam. Może trochę więcej. Ale problem taki... Bas w niektórych utworach dudni. Np. http://grooveshark.com/s/Blurred+Lines+feat+T+I+And+Pharrell/5Cks8S?src=5 (przykład niereprezentatywny dla mojego gustu, dobrany ze względu na odpowiedni bas :D ). Czy zasłonięcie lub zmniejszenie 3 otworu usunie ten efekt?

cal.jpg

 

A i gdybyście szukali nowych śrubek do CALi to wymiar M2x10 pasuje idealnie :) dostępne w marketach budowlanych, jak kupiłem w Obi

Edytowane przez chilli
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i gdybyście szukali nowych śrubek do CALi to wymiar M2x10 pasuje idealnie :) dostępne w marketach budowlanych, jak kupiłem w Obi

Dzięki za to info :). Może sobie w końcu na torxy zamienię, bo te oryginalne śrubki strasznie łatwo zajechać...

Edit: @down: można tak, można inaczej, jak to mówią ;) . Ja tam krzyżykowych nie trawię, to już wolę zwykłe płaskie, dużo wytrzymalsze są.

Edytowane przez Piotrus1910
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaklej ten 3 otwór to bas się uspokoi. Watolinę w środku dałeś pomiędzy przetwornikiem a taśmą? Ona ma większy wpływ na bas.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dudnienie powinno się zmniejszyć, ale czy całkowicie to "wyjdzie w praniu". Trochę basu prawdopodobnie zabierze, ale niedużo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest mój fach tylko hobby ;) . Chociaż ostatnimi czasy trochę się zastanawiam, czy tego stanu nie zmienić...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Huh, od dosyc dawna zabierałem się za tego moda - ogólnie to czekałem, aż mocowanie oplotu w jednej ze słuchawek, w końcu się "zepsuje" (kiedys wymieniałem kabel i niefortunnie umocowałem oplot w muszli) i bede miał pretekst do rozbierania słuchawek :)

 

specjalnie przed modyfikacją przesłuchałem kilka utworów muzycznych, które dobrze znam, tak żeby zapamiętać ich brzmienie i móc potem jakoś dokładniej porównać efekt "przed i po". Scena oczywiście urosła i to bardzo, ale co mnie najbardziej zdziwiło, to mocniejszy bas (spodziewałem się nieznacznej redukcji basu). Innych, znaczących zmian raczej nie ma, a jak już to w bardzo małym stopniu.

 

Jeśli chodzi o użyte materiały, to nieco pozmieniałem. Zamiast pianki pod panele wsadziłem tam cieńsza piankę (2mm grubości), która używana jest do pakowania i zabezpieczenia przedmiotów w paczkach. Watolinę zamieniłem na materiał z zmielonych odpadów odzieżowych (meble miałem tym zabezpieczone i zostawiłem sobie kilka arkuszy/pasków).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej,

 

Jako, że ostatniego czasu oddałem swoje i znajomego CALe do naprawy do Perula, zdecydowałem się również na w/w moda.

Modowane była tylko jedna para słuchawek, tak, że porównanie było. Przerobione słuchawki charakteryzują się szerszą scena, oraz w moim wrażeniu lepiej kontrolowanym basem (czyt, mniej dudniącym). Tyle z odczuć laika, z dwójki wybieram te modowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Z padami od Fatality traci delikatnie na całym dolnym paśmie - w sumie dla niektórych lepiej :) zmienia się też odległość przetwornika od ucha bo są to twardsze pady. Jestem przyzwyczajony do grania w głowie i było to dla mnie dziwne odczucie.

 

Wysłane z mojego ZTE V975 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj moje reCAL! zmodowałem, po prostu z ciekawości, bo mam inne główne słuchawki które teraz są pod znakiem zapytania.

Na początek wygłuszenie. Nie miałem watoliny ani pianki to użyłem płatków kosmetycznych, nawaliłem ich sporo, bo aż 5.

WoW. Słuchawki nie wiem jak to nazwać, ale na prawdę dużo przyjemniej słucha się POPu, szczególnie bas nabrał impetu.

Zdaje mi się, że też szczegółowość się polepszyła i głos jest bliżej słuchacza, ale to pewnie moje wymysły.

Zmiana jest duża i warta poświęcenia 10 minut. Takiego Another day in paradise słucha się dużo lepiej.

 

Potem dodałem taśmę izolacyjną i faktycznie scena jest dużo większa.

 

Dzięki za mod. Jak dla mnie to ta modyfikacja daje zdecydowanie więcej niż zmiana kabla, przy której na pierwszy rzut ucha nie zauważyłem nic.

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zrobiłem mod V2, zamiast pianki użyłem maty bitumicznej, a watolinę zastąpiłem owatą. Zmiana jak najbardziej na +. Teraz jestem bez głównego komputera i niestety nie testowałem na lepszym źródle. Co do basu jeżeli jest go mniej to minimalnie, ale czuć że jest lepiej. Scena na pewno poszerzyła się konkretnie, jak nie słyszałem tego za bardzo na odtwarzaczu tak na CS:GO jest znacząca różnica. Nie mogę się doczekać aż podepnę je do swojej integry w Z97X Killer :)

 

cb9c1144b847e95ea91bba0574d958e0.jpgc7813fadc2bed37e3d67bef5d6498b78.jpg33ddea8fca3aa5a325bffb440bc5a663.jpgc7ac2cc7fdc3a563af98850c2eb2d202.jpg6aaecd0fe4deb8db773629e84be9feae.jpg

Edytowane przez shex
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Co do CAL, jeśli zależy ci na odizolowaniu komory za przetwornikiem od ucha, to jest ukryty otwór przepuszczający powietrze z muszli w stronę ucha. Jego zatkanie może przyniesie kolejną poprawę dźwięku. Dziurę przykrywa siwa pianka otaczająca przetwornik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się są tam otwory, ale nie ma bezpośredniej wymiany powietrza. Jakby usunąć tą piankę to pewnie bardzo wrzaskliwe by się CAL zrobiły. Z kolei zatkanie ich pewnie zmniejszy wpływ muszli na dźwięk - jeszcze nie testowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Z ciekawości, chciałbym zrobić sobie moda, pytanie czy warto to robić mając standardowy kabel. W sumie słuchawki, mają już swoje lata, kabla nie zamierzam wymieniać, ale pobawić się mogę bo już dawno po gwarancji są. Nowe pady dostały, a kabel jak nowy wygląda ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabel to inna sprawa a muszla/przetwornik/ogólnie bebechy to inna. Jeśli chcesz zrobić, to efekt na pewno będzie odczuwalny. O kabel zawsze jest ogromny spór ale jeśli działa to szkoda sensu na tą chwilę. Poza tym jedno nie wyklucza drugiego w przyszłości.
Co do kabla, ktoś pomysłowy na forum powiedział, że wystarczy kupić przewód stereo jack-chinch i masz gotowy przewód do słuchawek za mniej niż 10zł. Wystarczy zamiast końcówek chinch wlutować słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej napisał. Mod i rekabling to dwie osobne sprawy. Każda z nich poprawia brzmienie ale w inny sposób. Moim zdaniem mod poprawia bardziej, a przynajmniej bardziej słychać różnice.

Co do rekablingu kablem jack-rca to jest to niezła opcja jeśli chodzi o cenę, ale radziłbym jednak trochę droższy kabel niż za 10 zł, żeby już być pewnym co do grubości żył i trwałości takiego kabla.

 

Wystukane na parapecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności