Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Słuchawki zamknięte do 1000 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Do słuchania muzyki posiadam Nokię Lumię 920.

Aktualnie posiadam słuchawki Creative Aurvana Live! (wysłużone :P ).

Chcę kupić słuchawki, które:

- będą miały zamkniętą konstrukcję

- zależy mi na dobrej izolacji od dźwięków z otoczenia

- by byłe jakościowo lepsze pod względem dźwięku i wykonania od CAL!-i

- by byłe głośniejsze od CAL!-i - to jest mój priorytet - szukam bardzo głośnych i jakościowo dobrych słuchawek.

Lubię solidny i głęboki bas ale chcę mieć dobrą górę i wyrównany środek.

Możecie mi jakieś polecić ?

Czy do moich kryteriów pasują np. AKG K550 lub Philips Fidelio L1 ?

Z góry dziękuję za odpowiedź .

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o co Ci chodzi.

Ale ja chcę po prostu głośniejsze słuchawki.

Wiem, że to możliwe - kiedyś słuchałem słuchawek różnych na tym samym odtwarzaczu i głośność, który była ustawiona na tym samym poziomie to testowane słuchawki miały inną głośność.

Dlatego szukam słuchawek GŁOŚNYCH, dobrych jakościowo (dźwięk i wykonanie) do 1000 zł, które zastąpią mi CAL!-e :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jeżeli CAL!-e mają 102 db a AKG k550 (np.) mają 114 db to przy tym samym źródle dźwięku AKG będą głośniejsze ?

Acha... jeszcze jedno.

Mam dosyć spore muszle uszne, więc muszę mieć słuchawki z dosyć sporymi "bębnami" :)

Edytowane przez Slaviola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi polecić jakieś dobre (bardzo dobre) słuchawki na większe uszy do przenośnych źródeł dźwięku ?

 

 

all999 - to jakie wybrałeś dla Siebie ?

Widzę, że miałeś porównanie AKG550 do CAL!-i.

Jak możesz je porównać przy tym samym źródle dźwięku ?

(głośność, jakość, głębia itd.)

Edytowane przez Slaviola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beyerdynamic Custom One Pro, świetnie wykonane, bardzo wygodne, wielkie pady, izolują bardzo dobrze i grają z czegokolwiek. Bas regulujesz sam przełącznikami w muszlach ;) A ten jest bardzo dobry. Wycofana lekko średnica, no tu zależy od słuchu, z czasem wygrzewając się bardzo dużo zyskały na jakości i bezpośredniości. Wysokie nie błyszczą, ale są ok. Mają sporą scenę i dużo funu. Porównanie z CALmi to jakby Audi i Dacia :) no Cale są niby fajne ale i do COP I K550 startu nie mają, dźwięk CALi w bezpośrednim porównaniu wydał mi się sztuczny i plastikowy, fajnie, że mocno bezpośredni i wyraźny ale średniej jakości. K550 są rewelacyjne, ale jak słuchasz hiphopu czy np. jakichś mocno przesterowanych gitar to raczej nie będą dla ciebie. Beyery są dość uniwersalne w tej kwestii.

Po paru dniach zachwytu miałem ich dość i chciałem sprzedawać jeszcze tydzień temu i wymienić na Akg K550 lub ath-M50, ale poczekałem, dalej wygrzałem i zrobiłem powtórne testy i dziś tylko Sony Mdr-1R wchodzą w grę, tylko muszę znaleźć je na odsłuchy. Beyery to bardzo dobre słuchawki.

Edytowane przez loop_digga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc.

a jak z głośnością ?

Z danych wynika ze ma nominalne 96 db a maksymalne 116 db... Od czego to zależy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fidelio L1 są półotwarte, więc możesz je wykreślić.

 

Miej na uwadze, że K550 są znacznie większe od CALi, więc jeśli używasz na mieście miej to na względzie. Warto byłoby sprawdzić jak dane słuchawki leżą na głowie i zgrywają się z telefonem. Jeśli słuchasz w domu to warto kupić jakiś dac/amp i w takim wypadku polecałbym K550 bardziej, choć basu może Ci na nich nieco brakować.

 

Beyery są nieco mniejsze i mają kabel 1,5m, a AKG ~3metry.

Oprócz efektywności istotna jest impedentacja, a z tego co widzę, to custom one mają 16ohm tylko, a im mniej tym możliwe, że zagrają głośniej.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczyłem, że ktoś chce wydać 1000zł na "głośne słuchawki" to się przestraszyłem... Ludzie, co się dzieje z tym forum O.o

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fidelio L1 są półotwarte, ale zachowują się jak zamknięte. ;]

Możesz w takim razie napisać od jakich modeli półotwartych/zamkniętych są gorsze/lepsze pod kątem izolacji i wycieku.

 

Bo skoro pisał, że wymaga dobrą izolację i zamkniętą konstrukcję, to warto byłoby czymś to potwierdzić.

Jak zobaczyłem, że ktoś chce wydać 1000zł na "głośne słuchawki" to się przestraszyłem... Ludzie, co się dzieje z tym forum O.o

Ludziom nie wytłumaczysz.. zresztą się zrobiła sytuacja, że wiele osób kupuje telefon i nie chce mieć grajka, tylko mieć 1 urządzenie do wszystkiego i chcą mieć dobry dźwięk i myślą, że drogie słuchawki dadzą go z czymkolwiek. W szkole nie uczą o synergii sprzętu audio poza tym itp. ;)

 

Co raz więcej ciekawych pytań się pojawia, w związku z co raz większą popularnością beatsów itp., jeszcze trochę i nie długo będą pytania jaki tor za 2 tysiaki do beatsów :)

 

Zresztą dział Co kupić, jest jakby poza forum, bo piszą osoby nie obeznane z audio, więc nie ma co biadolić na poziom ;)

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzies kiedys byl temat wrq lub piotrusia gdzie bylo wytlumaczone jakie gowno robi duza glosnosc ze sluchawek. Niestety nie moge teraz tego znalezc.

 

Ja na telefonie na cal nie przekraczam 75% bo jest juz dosyc glosno.

 

Edytowane przez minicomp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra... jakimś tam super-extra audiofilem nie jestem ale nie traktujcie mnie jako kompletnego laika.

Coś tam na temat dobrego brzmienia mniemam - posiadam HK3390 + Sennheiser HD650 i dla mnie gra to bardzo ładnie (jak dla mnie). Jeżeli chodzi o tą GŁOŚNOŚĆ - zależy mi na głośniejszych słuchawkach ponieważ mam telefon Nokia Lumia 920, który posiada b.dobrą jakość dźwięku (jak na telefon) lecz ma nie za głośne wyjście 3.5 mm jack. Dlatego chcę głośniejsze słuchawki.

Dlaczego telefon ? Wolę mieć jedno urządzenie przenośne - lepszy dźwięk mam w domu (stacjonarnie :D).

Powiedzcie jak mam rozumieć to, że słuchawki Beyerdynamics Custom One Pro nominalnie mają 96 db a max. 116 db.

Przy pewnej konfiguracji tych słuchawek otrzymuję te 116 db czy co ? Bo z tego co wiem są konfigurowalne - można je bardzioej "otwierać" co powoduje inną jakość dźwięku - głównie basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem...

Wzmacniacz rozwiązałby wszelkie wątpliwości...

Ale ja nie chcę nosić przy sobie dwóch urządzeń - telefonu i wzmacniacza - to już nie jest mobilność :wacko:

A jak widzę - te Bayerdynamicsy będą w sam raz - mają impedencję 16 ohm - więc w sam raz do przenośnego źródła dźwięku - i w testach też mają niezłe recenzje.

Czas je "obmacać" i się zdecydować.

Czytałem dużo również o K550 - lecz te mają dosyć "słaby" bas, a Customy mają go aż nad to :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności