Skocz do zawartości

niezadowalająca poprawa dźwięku po podłączeniu karty muzycznej


Borcz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wczoraj, zachęcony opiniami przeczytanymi w sieci, kupiłem kartę dźwiękową Audiotrak Prodigy Cube, zewnętrzną. Używam słuchawek creative aurvana live, z racji krótkiego kabla w tych słuchawkach wybór padł na urządzenie zewnętrzne dla lepszego komfortu użytkowania. No i niestety muszę przyznać, że przeżyłem spory zawód, zmiana w odtwarzanym dźwięku faktycznie jest, ale jest to zmiana zaledwie kosmetyczna, nie warta wdania prawie 400zł :/

Zastanawia mnie teraz czy może to słuchawki, z których korzystam są poprostu słabe i powinienem zainwestować w nowe.
Planuje zakup takich, w tym sklepie są w podejrzanie niskiej cenie - nie wiem skąd wzięła się aż tak duża różnica cenowa względem innych sklepów:
http://www.alternate.pl/html/product/AKG/K_701_White/1055854/?

Czekam na jakieś uwagi, porady. Coś co pozwoli mi zrozumieć dlaczego urządzenie (jakby nie było) przyzwoitej klasy nie wpływa na poprawę dzięku w takim stopniu jakbym tego oczekiwał.

Pozdrawiam, poirytowany użytkownik tego forum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest kosmetyczna, czyli jaka? Wypstrykano z i9000

Wcześniej słuchałem na zintegrowanej teraz na tej zewnętrznej i różnica w brzmieniu jest prawie niezauważalna. Muszę naprawdę mocno skupić się na odtwarzanej muzyce, żeby coś wychwycić. Oczywiście przełączałem słuchawki z karty zew. do komputera w celu sprawdzania różnicy i żadnej nie słyszałem, a liczyłem na coś co odrazu rzuci się w uszy. Więc bardzo możliwe, że gdybym odtwarzał muzykę z zintegrowanej karty i ktoś by mi wmówił, że dźwięk, który słyszę wydobywa się za pośrednictwem prodigy cube to pewnie pod wpływem sugestii mógłbym uznać, że jakość (tak jak teraz ująłem to w temacie wyżej) jest minimalnie lepsza, a faktycznie byłaby taka sama.

 

Mam nadzieje, że nie napisałem tego zbyt chaotycznie ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dwa razy tańszym i słabszym Audiotraku maya u5 różnica jeat bardzo duża. Więc albo coś zmień w ustawieniach (użyj np. jetAudio, foobar) albo coś nie tak z Twoim słuchem.... :D

Katra powinna mieć też swój panel sterowania. Jeśli nie masz, to zainstaluj z płytki albo poszukaj z sieci.

A gdzie podłączyłeś słuchawki....?.( tak na wszelki wypadek pytam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1 - w zwykych plikach mp3 rca jest niezauwaalna. Uyj plikez kompresji. Po 2 - robie recabling CALi ? Po 3 - uyj do odtwarzania np AIMPa .

 

Wysyane z mojego HTC Sensation Z710e za pomoc Tapatalk 2

 

Edytowane przez erystr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dwa razy tańszym i słabszym Audiotraku maya u5 różnica jeat bardzo duża. Więc albo coś zmień w ustawieniach (użyj np. jetAudio, foobar) albo coś nie tak z Twoim słuchem.... :D

Katra powinna mieć też swój panel sterowania. Jeśli nie masz, to zainstaluj z płytki albo poszukaj z sieci.

A gdzie podłączyłeś słuchawki....?.( tak na wszelki wypadek pytam)

słuchawki siedzą w mini jacku 6,3 mm, nie instalowałem żadnych programów ani sterowników, bo do karty tak owe nie zostały dołączone, więc uznałem, że nie są potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę jak wrócę do mieszkania, teraz jestem w pracy ;)

Generalnie zastanawiam się czy powinienem np. odinstalować stare sterowniki te od zintegrowanej, może gryzą się z nowym urządzeniem przez co ograniczają jego możliwości.

Nie chcę również zbyt dużo mieszkać, w sensie instalować programy, które zmodyfikują mi brzmienie muzyki, chcę się cieszyć idealnie odwzorowanym dźwiękiem bez udziwnień.

Ale ok, wrócę do domu, wieczorem to na spokojnie potestuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama osobiście nie uważam Cube za coś genialnego, stanowczo wolę FiiO E10. Ale nawet ja potwierdzę że różnica między integrą a Cube jest duża. Musisz mieć coś źle ustawione.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, przyznam, że jest różnica :D nie wiem czy za sprawą foobar, ktorego zainstalowalem, czy może wcześniej z podniecenia nie zauważałem różnicy. tym razem sięgnąłem po pliki w formacie FLAC i faktycznie gra przyjemnie :)

odsłuchane utwory, które pozytywnie zaskoczyły mnie brzmieniem:

Bruce Springsteen - Streets of Philadelphia
Aerosmith - Janie's Got a Gun
Bon Jovi - In These Arms
Cranberries - Dreams
i ich liczba wciąż rośnie ;P

ale apetyt rośnie w miarę słuchania i coraz poważniej rozważam kupno nowych słuchawek. Myślalem nad k701, ale to niestety otwarte słuchawki, na które nie mogę sobie pozwolić. co myślicie o AKG 272HD??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo... nie. Sam twórca F2k temu zaprzecza, co najwyżej fakt, że jakiś plugin od outputu działa lepiej mogłoby teoretycznie mieć wpływ. Po prostu kolega musiał się chyba osłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wait, wait. Kochani, czy sama zmiana odtwarzacza z WMP na foobara może wpłynąć na dźwięk?

żeby nie wzbudzać niepotrzebnego zamieszania. mimo, że zainstalowalem foobar to i tak w dalszym ciągu odtwarzam w windows media playerze. najwidoczniej różnice sprawiły pliki w formacie flac. generalnie wczoraj niby też słuchałem coś we flac'ku (plytke gunsów mam). ale podejrzewam, że to jest mp3 przekonwertowane na flac - ludzie tak robią myślac, że odzyskają stracona jakość przed konwersja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz dobrą integrę, więc różnice nie były do wyłapania odrazu i zawsze nowy sprzęt też powinien nieco pograć dla "utarcia" się na wszelki wypadek.

 

Nie wiem jak w nowszych windowsach, ale w XP to po podłąćzeniu Cube głośność jest zredukowana w Głośność(panel sterowania) do 50% - należy ustawić na 100%, gdyż windows kompresuje i może to odbić się negatywnie na jakości dźwięku. Warto też sprawdzić w głębszych ustawieniach "Głośność", czy suwaki takie jak Wave nie są zredukowane, powinno być na 100% (czasem niektóre aplikacje przestawiają te suwaki samoczynnie, więc należy to sprawdzać).

 

Co do K701 to mogą kosztować taniej, gdyż np. mogli je kupić zanim ich ceny poszły nieco w górę i nie zeszły im wszystkie. Na pewno Cube nie wyciągnie wszystkich soków z tych słuchawek, ale ktoś z mp3s pisał kiedyś, że z Cube całkiem dobrze grają.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wait, wait. Kochani, czy sama zmiana odtwarzacza z WMP na foobara może wpłynąć na dźwięk?

żeby nie wzbudzać niepotrzebnego zamieszania. mimo, że zainstalowalem foobar to i tak w dalszym ciągu odtwarzam w windows media playerze. najwidoczniej różnice sprawiły pliki w formacie flac. generalnie wczoraj niby też słuchałem coś we flac'ku (plytke gunsów mam). ale podejrzewam, że to jest mp3 przekonwertowane na flac - ludzie tak robią myślac, że odzyskają stracona jakość przed konwersja...

 

 

 

jeśli tak myślisz, to porównaj plik mp3 320kbps z plikiem FLAC - tej samej piosenki, najlepiej sam zgraj, żeby była pewność, że to "zdrowy" FLAC + najlepiej w ślepym teście abx, bo szczerze mówiąc wątpię, żebyś słyszał tę różnicę

 

I skąd Twoje podejrzenia, że ten flac nie jest prawdziwym flac'iem, tylko jest z mp3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj, (choć nie zawsze), można szybko sprawdzić, czy jest to fałszywy lossless oglądając spectrum. Foobar jest znany nie z tego, że "lepiej odtwarza", tylko, że odtwarza dość wiernie nie dodając nic od siebie. Muzyka brzmi tak jak powinna. W dodatku posiadanie flaca wcale nie gwarantuje znakomitych wrażeń słuchowych, bo dużo zależy od realizacji płyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, przyznam, że jest różnica :D nie wiem czy za sprawą foobar, ktorego zainstalowalem, czy może wcześniej z podniecenia nie zauważałem różnicy. tym razem sięgnąłem po pliki w formacie FLAC i faktycznie gra przyjemnie :)

 

odsłuchane utwory, które pozytywnie zaskoczyły mnie brzmieniem:

 

Bruce Springsteen - Streets of Philadelphia

Aerosmith - Janie's Got a Gun

Bon Jovi - In These Arms

Cranberries - Dreams

i ich liczba wciąż rośnie ;P

 

ale apetyt rośnie w miarę słuchania i coraz poważniej rozważam kupno nowych słuchawek. Myślalem nad k701, ale to niestety otwarte słuchawki, na które nie mogę sobie pozwolić. co myślicie o AKG 272HD??

 

k701 mozesz byc zawiedziony - specyficzne brzmienie, glownie przez symboliczne niskie tony. akg 242hd juz predzej polecam - 272 to taki ich zamkniety odpowiednik. Graja bardzo naturalnie, z lekka muzykalnoscia i swietnym balansem wszystkich pasm - bardzo przyjemne sluchaweczki :)

 

W CAL tez sporo przyniesie wymiana przewodu.

Edytowane przez Mayster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, sporo tu się wiadomości namnożyło pod moją nieobecność, mam nadzieję, że nikt nie poczuję się obrażony jeśli na wasze posty odpowiem bardzo ogólnikowo (teraz słucham gorillaz clint eastwood i się rozpływam w fotelu :D)

Wymiana kabla w słuchawkach raczej odpada, wolę zainwestować w te AKG 272 HD. trochę czytałem o wymianie kabla i opinie są podzielone, jedni uważają, że ma to duży wpływ inni sądzą odwrotnie, że za wiele to nie wnosi :)

pisałem o "udawanym" FLAC'ku, przekonanie o tym wzięło się stąd, że ten sam utwór w formacie MP3 brzmiał identycznie jak tez we FLAC.



pewnie to chodziło o to co zostało na początku puszczone, bo słaba realizacja może obrzydzić każdy sprzęt.

bradzo możliwe, wróciłem do mieszkania późną porą odsłuchałem kilka przypadkowych mp3, a na drugi dzięń zrobiłem (może niepotrzebne) zamieszanie na tym forum :P

nie wiem czy jeszcze o czymś chciałem wspomnieć, słucham muzyki i nie mogę się skupić na pisaniu ;)

pozdrawiam i dziękuję każdej osobie, która poświęciła dla mnie czas :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wymianę kabla to wszystko zależy od słuchawek. W jednych dźwięk się zmieni kosmetycznie, na granicy percepcji, a w drugich zacznie tętnić nowe życie. Kable to nie jest żadne voo doo. Z tym że trzeba podchodzić do tego zdroworozsądkowo. Jak ktoś chce nam sprzedać kabel za 1000+zł to już zaczyna budzić moje wątpliwości :P Często te stockowe ograniczają sluchawki, wystarczy zamienić na porządny pasujący do nich samych przewód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności