Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Rozczarowania sprzętem audio


blueme

Rekomendowane odpowiedzi

Przykrość mnie spotkała gdy kupiłem bezpośrednio od producenta Hidizs ap200, mam w domu dwie sieci Wi-Fi i z żadną z nich odtwarzacz nie łapał połączenia. Odesłałem urządzenie, wysłałem ,,milion,, maili i po pół roku zwrócono mi pieniądze. Jeszcze dodam że potrącony mi nie całą stówę za to że zwróciłem im urządzenie + zapłaciłem za wysyłkę do Chin.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hidizs tak ma, ewidentnie w du...klienta. Widać to po ich nie rozwiązywaniu problemów z poprzednimi odtwarzaczami, a wypuszczaniem następnych. Ich dewiza to chyba - kup se pan nasz nowy, może teraz będzie śmigać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się rozczarowałem, gdy stwierdziłem, że mp3store usunęło z tego wątku (Fiio FH7 - Preorder) wpisy forumowiczów na temat prawa konsumentów do odstąpienia od umowy w przypadku zakupu sprzętu audio w preorderze i nie tylko (wpisy nie zostały przeniesione do innego wątku - szukałem). 🤐

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo szukałeś

Cytat

Dyskujsna na temat "Preorder Mp3Store"

https://forum.mp3store.pl/topic/162171-dyskujsna-na-temat-preorder-mp3store/page/4/?tab=comments#comment-1584739

 

Kolejny prowokacyjny offtop nagrodzę solidnie.

Edytowane przez KaszaWspraju
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, KaszaWspraju napisał:

Słabo szukałeś

A rzeczywiście, zwracam honor.

 

7 minut temu, KaszaWspraju napisał:

Kolejny prowokacyjny offtop nagrodzę solidnie. 

Moderacja tutejszego forum jest z lekka rozdygotana. Poza tym groźby moderacji nie robią na mnie najmniejszego wrażenia. 😛

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się jeszcze tak przypomniało że drzazgą w dvpie był swojego czasu Cowon D2 plus.

Tak kapryśnego grajka nie miałem nigdy, a na tamte czasy dużo dałem.

Znaleźć słuchawki do niego to istna parodia. Sporo podkolorowanego outputu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.06.2019 o 19:58, xar napisał:

Najbardziej osobiście rozczarowało mnie, jak przenośne audio zamieniło się w biznes i koszenie pieniędzy. Wartość pieniądza się oczywiście zmieniła, ale ceny flagowców typu Taczka, Sony X można było uważać za dość zdroworozsądkowe. I podkreślam, że nic nikomu nie bronię.

 

Przenosne audio, owszem zmienilo sie nie do poznania ale zeby byc fair to trzeba powiedziec ze nie tylko w kategoriach cenowych. Wspomniany przez Ciebie X1050 kosztujacy w swoim czasie o ile mnie pamiec nie myli ponad 1000zł mial przykladowo moc 10mW. Obecny Sony WM1A ma moc 500mW. Owszem jest tez drozszy i wiekszy ale sam przyznasz ze przyrost znaczacy tym bardziej ze sony to nadal slabeusz przy nowym Ibasso DX220 ktory podaje ponad 2 Waty czyli tyle ile nie jeden stacjonarny wzmacniacz sluchawkowy. Moc to oczywiscie nie wszystko i sama jakosc dzwieku nie wzrosla przez to kilkaset razy ale jednak wzrosla i to na tyle ze zaczyna sie kwestionowac posiadanie sprzetu stacjonarnego z wcale nie niskiej polki. Zeby nie bylo ze bronie drogich sprzetow to pragne zauwazyc ze nadal posiadam Cowona S9 i dzisiaj na porownywalnym poziomie graja urzadzenia nie tylko o wiele mniejsze ale i kilkukrotnie tansze a nawet niespecjalnie imponujaco grajace smartfony. Moje obserwacje sa takie ze dzisiaj dobry dzwiek jest tanszy oraz pojawily sie nowe klasy sprzetu przenosnego ktorych kiedys po prostu nie bylo. 

Edytowane przez Spawn
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świat idzie do przodu, miniaturyzacja cały czas również. Wiadomo, że urządzenia z pewnej kategorii za dwie przeciętne wypłaty dzisiaj to często przepaść porównując do urządzeń za dwie przeciętne wypłaty kiedyś i ja tego nie przeczę. Natomiast podtrzymuję, że zamieniło się to w koszenie pieniędzy. Zwiększenie mocy wyjściowej uzyskiwano dorzucając na plecki wzmacniacz kiedy moc była zbyt mała do napędzenia wymagających przetworników. Natomiast dzisiejsze ceny przy dzisiejszej technologii dla kategorii mniejszego audio są jednak często kosmiczne.

 

I może jeszcze dodam, że Note 9 którego posiadam również uważam za niezdrowo drogiego w stosunku do tego co oferuje dziś konkurencja, lub sprzęty z poprzednich lat. Mam go, gdyż jest to sprzęt firmowy, sam bym nie kupił.

Cały czas nie obracamy się jednak w kwotach wielu urządzeń przenośnego audio dziś.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, espe0 napisał:

Mnie się jeszcze tak przypomniało że drzazgą w dvpie był swojego czasu Cowon D2 plus.

Tak kapryśnego grajka nie miałem nigdy, a na tamte czasy dużo dałem.

Znaleźć słuchawki do niego to istna parodia. Sporo po dkolorowanego outputu.

Nie miałeś Nationite N2 to był rarytas 5x dziennie zwiecha :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rozczarowanie jakością materiałów użytych do produkcji słuchawek. Tzw. ekoskórą na padach i pałąkach.Zarówno w drogich Oppo jak i tanich Meizu skóra na pałąku łuszczy się. Po około 2-3 latach. Pady szlag trafia wcześniej.

 

Chiny czasem coś na to poradzą. Nie zawsze idealnie. Nakładki z wełny na pałąki Oppo są trochę za "ekstrawaganckie" na ulicę. 

Idzie do mnie za to nakładka na pałąk Meizu HD50. Na zamek błyskawiczny, chyba z jakiejś pianki. Zobaczymy czy się sprawdzi.

 

Rozczarowuje mnie ergonomia ostatnich doków Fiio - FH5 i FH7. Szkoda że nie poszli drogą FA7. Do ucha o wiele lepsze. Ewentualnie jak FH1.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Lord Rayden napisał:

Rozczarowanie jakością materiałów użytych do produkcji słuchawek. Tzw. ekoskórą na padach i pałąkach.Zarówno w drogich Oppo jak i tanich Meizu skóra na pałąku łuszczy się. Po około 2-3 latach. Pady szlag trafia wcześniej. 

 

Bardzo chciałem je sobie sprawić , ale wszędzie zaczęły się pojawiać  podobne do twojej opinie. Szkoda, bo te specyficzne, dość wyjątkowe słuchawki bardzo szybko skończą żywot na rynku wtórnym ze względu na wycofanie się Oppo z rynku i brak części. Może jak ceny spadną do jakiegoś śmiesznie niskiego poziomu to zaryzykuję, bo kupować słuchawki za 1/1,5k tylko po to żeby zaraz się bawić w jakieś wełniane opaski jakoś mnie nie bawi.

 

Czy rozpadanie się padów po dwóch latach to już planowe postarzanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, zdzichon napisał:

Czy rozpadanie się padów po dwóch latach to już planowe postarzanie.

To wytrzymałość materiału. Skóra wytrzymuje ok 5 lat intensywnego użytkowania. Oczywiście porządna, naturalna skóra. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pady to w sumie najbardziej zużywająca się część słuchawek. Bliski kontakt z uchem, pot, sól. Tu akurat Oppo stanęlo na wysokości zadania. Pady na wymianę kosztowały w Polsce 100 zł. Obecnie na AliEx dostępne są tańsze pady. Nie wiem czy dokładnie takie same.

Gorzej z pałąkiem. Tu za wymianę w sewisie wołali 950 zł. W Niemczech. Pośrednikiem jest oppodigital.

3 minuty temu, Jaro54 napisał:

To wytrzymałość materiału. Skóra wytrzymuje ok 5 lat intensywnego użytkowania. Oczywiście porządna, naturalna skóra. 

Ekoskóra krócej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Jaro54 napisał:

To wytrzymałość materiału. Skóra wytrzymuje ok 5 lat intensywnego użytkowania. Oczywiście porządna, naturalna skóra. 

 

Czyli skoro zdają sobie sprawę z wytrzymałości ekoskóry i stosują ja w miejscach w których cały czas jest narażona na tarcie i kontakt z potem, to odpowiedź na moje pytanie brzmi... tak? ;)

 

2 minuty temu, Lord Rayden napisał:

Tu za wymianę w sewisie wołali 950 zł. W Niemczech. Pośrednikiem jest oppodigital.

 

Trochę drogo jak na kawałek gąbki i ekoskóry.

 

W temacie - mnie zawsze rozczarowują słuchawki ze świetnym SQ a mające problemy z ergonomią. W ostatnich latach najgorsze przypadki to Listeny i D7200. W obu przypadkach bardzo pasował mi styl grania i nie mogłem w nich wysiedzieć dłużej niż godzinę. Smuteczek. Wiem, że to sprawa mocno indywidualna, ale patrząc na ilośc uwag na forum zarówno jeśli chodzi Focale jak i Denony, to cos jednak jest na rzeczy.

 

Edytowane przez zdzichon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Jaro54 napisał:

To wytrzymałość materiału. Skóra wytrzymuje ok 5 lat intensywnego użytkowania. Oczywiście porządna, naturalna skóra. 


Dobra, naturalna skóra to wytrzymuje i z 10-15 lat, jak jest grubsza niż ten ułamek milimetra, z których robią pady.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Karmazynowy napisał:

Dobra, naturalna skóra to wytrzymuje i z 10-15 lat, jak jest grubsza niż ten ułamek milimetra, z których robią pady.

Ale trudno pady zrobić z grubej skóry, ani wygodne,ani nie służyłyby dźwiękowi.Ja pisze na podstawie słuchawek Ferrari Cavalino T250, w których po 5 latach pękły nici na szwach i pad się rozleciał. Były bardzo intensywnie użytkowane, po 8-10 godzin dziennie 7 dni w tygodniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jaro54 napisał:

Ale trudno pady zrobić z grubej skóry, ani wygodne,ani nie służyłyby dźwiękowi.Ja pisze na podstawie słuchawek Ferrari Cavalino T250, w których po 5 latach pękły nici na szwach i pad się rozleciał. Były bardzo intensywnie użytkowane, po 8-10 godzin dziennie 7 dni w tygodniu

 

B&W morduje smukłe owce i robi pady z ich skóry, która jest jednocześnie cienka oraz naturalna. Dla chcącego nic trudnego. :D

Edytowane przez westberg
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Jaro54 napisał:

Ale trudno pady zrobić z grubej skóry (...)

To zależy o jakiej grubości mówimy. Są "grubsze" skóry (dla padów górna granica będzie pewnie w okolicach 0,8-1,0 mm), które można spokojnie wykorzystać, by uszyć sobie pady. Dużo zależy od pochodzenia i sposobu wyprawienia danej skóry. Jednak przy grubości 0,8-1,0 mm może ona być jeszcze wystarczająco miękka/delikatna, przyjemna w kontakcie i jednocześnie trwała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, greg_jg napisał:

To zależy o jakiej grubości mówimy. Są "grubsze" skóry (dla padów górna granica będzie pewnie w okolicach 0,8-1,0 mm), które można spokojnie wykorzystać, by uszyć sobie pady. Dużo zależy od pochodzenia i sposobu wyprawienia danej skóry. Jednak przy grubości 0,8-1,0 mm może ona być jeszcze wystarczająco miękka/delikatna, przyjemna w kontakcie i jednocześnie trwała.

Skóra w tych słuchawkach była przyzwoita, to nici nie wytrzymały potu i naprężeń. A mowa była o dużo grubszej skórze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.06.2019 o 09:36, zdzichon napisał:

 

Bardzo chciałem je sobie sprawić , ale wszędzie zaczęły się pojawiać  podobne do twojej opinie. Szkoda, bo te specyficzne, dość wyjątkowe słuchawki bardzo szybko skończą żywot na rynku wtórnym ze względu na wycofanie się Oppo z rynku i brak części. Może jak ceny spadną do jakiegoś śmiesznie niskiego poziomu to zaryzykuję, bo kupować słuchawki za 1/1,5k tylko po to żeby zaraz się bawić w jakieś wełniane opaski jakoś mnie nie bawi.

 

Czy rozpadanie się padów po dwóch latach to już planowe postarzanie.

Te słuchawki to w ogóle moje ulubione nauszne mobilno/domowe zamknięte. mam do nich fajne kabelki od Perula... Ciągle myślę o zakupie innego egzemplarza ale boję się ,że za 2 lata nastąpi powtórka z rozrywki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@xar Mam takie samo zdanie jak Ty i nie przekonują mnie żadne argumenty o "nowych klasach sprzętu". Nie kupuje tego argumentu, bo większość marketingu i rzekomych przewag technologicznych nie ma kompletnego znaczenia w kontekście odbiorcy końcowego odtwarzającego pliki audio, a część jest po prostu kłamstwem i kpieniem z ignorancji konsumentów. Po co komu 2 waty w przenośnym urządzeniu do odtwarzania muzyki? Chcemy słuchać muzyki, a może celem jest sprawdzenie czy wcześniej dobijemy progu bólu słuchowego lub zniszczymy słuchawki przenośne w trakcie procesu? Poza tym, odtwarzacz-cegła i kilka godzin pracy to jest postęp? To jest właśnie kupowanie marketingu. Nie będę wspominał nawet o Hi-Res, bo nawet w profesjonalnych pomieszczeniach testowych, na wielkogabarytowym sprzęcie jest problem z udowodnieniem, że ktokolwiek słyszy różnicę, a co dopiero portable audio... Nawet przyjmując, że mamy do czynienia z jakimiś nowymi klasami sprzętów, to jest sytuacja normalna w każdej dziedzinie technologii. Nie zauważyłem jednak nigdzie 10-krotnego skoku w cenie typowych flagowców. W audio nie ma żadnej rewolucji od czasu wspomnianych przez xara flagowców. Wszystkie te wyższe parametry to bezcelowy wyścig na nie mające żadnego istotnego znaczenia cyferki, jak choćby swego czasu pogoń za ilością pikseli w aparatach. Nie dość, że nie wnosi to realnej poprawy biorąc pod uwagę przeznaczenie i ograniczenia konstrukcyjne sprzętu, to jeszcze często może przynieść niekorzystne efekty uboczne.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Po co komu 2 waty w przenośnym urządzeniu do odtwarzania muzyki?

 

No nie wiem, spotkałeś się kiedyś np z Final Audio E5000?

One najlepiej grają na sprzęcie stacjonarnym, tzn np na 6-watowym Cayin`ie 

Więc bicie się o moc, nawet w sprzęcie przenośnym, ma jak najbardziej sens. 
A to są tak dobre doki, że warto to robić

  • Like 3
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 12.06.2019 o 12:28, Jankos napisał:

A rzeczywiście, zwracam honor.

 

Moderacja tutejszego forum jest z lekka rozdygotana. Poza tym groźby moderacji nie robią na mnie najmniejszego wrażenia. 😛

Oj jest.... Groźby w Twoim przypadku a w moim ostrzeżenia i jakieś punkty karne za omyłkowy wpis nie na pw a w ogłoszeniu sprzedam ... to coś jak nasza Policja "tu nie ma ostrzeżeń tylko mandat 500 zł i ciesz się że nie 1000" 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności