Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Blues


Chill3r

Rekomendowane odpowiedzi

Kasa Chorych była już wspominana , ale dorzucę jeszcze to:

Cała płyta "Rhythm & Puls" mało bluesowa i trochę krytykowana , ale ja ją lubię i często do niej wracam.

 

No i jeszcze tu klimat bluesowy :

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niech tam .Wrzucę sobie takie coś.

Wykonawcy nie bluesowi , ale utwory chyba w temacie.

 

I to też blues. Jeśli nie, to niech mnie ktoś wyprowadzi z błędu:

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Piotriks napisał:

To ja zaproponuję powrót do korzeni,ale w nowych aranżacjach :Larkin Poe

 

 

26 marca będą w Hybrydach. Chyba się wybiorę posłuchać "na żywo".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, deadman42 napisał:

26 marca będą w Hybrydach. Chyba się wybiorę posłuchać "na żywo".

 

Daj znać, jak wrażenia. 😁 Tylko jedno ale: mamy już 2020, a wybierasz się do 2019 - https://hybrydy.pl/events/larkin-poe/ 

16 godzin temu, deadman42 napisał:

I to też blues. Jeśli nie, to niech mnie ktoś wyprowadzi z błędu:

 

Ja cię wyprowadzam. Ani artykulacja, ani emocje, ani wokal, ani puls, ani groove... No nic bluesowego, może poza metrum i skalą. Ale i tak tak za Bona i Angusa dałem lika. :)

I F jak Robben Ford, dla odmiany z ubiegłorocznego koncertu w Polsce. Chciałem jechać... :( 

 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rotgut napisał:

Daj znać, jak wrażenia. 😁 Tylko jedno ale: mamy już 2020, a wybierasz się do 2019

😂😁😜 Niezły przypał. Mój błąd. Chyba przesadziłem wczoraj z "elektrolitami ".

Sorry za zamieszanie. 

2 godziny temu, Rotgut napisał:

 

Ja cię wyprowadzam. Ani artykulacja, ani emocje, ani wokal, ani puls, ani groove... No nic bluesowego, może poza metrum i skalą. Ale i tak tak za Bona i Angusa dałem lika. :)

No i OK. Dzięki za uświadomienie. Wychodzi na to , że średnio "czuję bluesa"🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.01.2020 o 11:45, deadman42 napisał:

No i OK. Dzięki za uświadomienie. Wychodzi na to , że średnio "czuję bluesa"

Oj tam, oj tam. Zresztą solówka (Jackowski?) wnosi rzeczywiście sporo bluesowego feela.

Dziś G jak Eric Gales

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@deadman42 Oczywiście, dlatego napisałem z przymrużeniem oka. Zarazem dla tych czarnoskórych mistrzów ci młodzi Brytyjczycy to były dzieciaki, również muzycznie, w porównaniu z ich własnymi muzykami. Sesje organizowali producenci, czasami na wariata, muzycy widzieli się pierwszy raz w życiu. Z kolei biali muzycy byli zestresowani spotkaniem z legendą, często niezbyt miłym w obejściu, mówiącym tak, że nie mogli go zrozumieć. Spośród kilku różnych sesji typu "spotkanie młodych białych z czarnymi mistrzami" moim zdaniem jedynie Fathers & Sons dorównuje nagraniom oryginalnym, ale tam była czarna chicagowska sekcja rytmiczna.

 

Zresztą porównaj sobie na spokojnie wersje Who's Been Talking, którą zamieściłem wyżej, z tą z London Session:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności