Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

[ROZWIĄZANE] 800 zł duże otwarte , pod mocne źródło do domu


Rekomendowane odpowiedzi

@up Charakterystyka to jedno, a sposób grania to drugie. Monitoring nie równa się od razu "mixing". Słuchawki monitorowe to ogólna nazwa, a zastosowania mogą być różne. Zresztą może używam złego określenia? Może ten zestaw cech inaczej powinien zostać określany? Mi tak się kojarzy właśnie dźwięk beyerów, ale nie mówię, że używamy takiego samego nazewnictwa. Chodzi o takie cechy jak rozdzielczość, ale kosztem dynamiczności i szybkości dźwięku. Jest szczegółowość, ale też matowość (a nie połysk). W dobrze napędzonych beyerach mam wszystko wyłożone na tacy (takie skojarzenie spokojnego cichego studia, co jest trochę nudne), a w X1 mam wybuchową mieszankę w której cały czas coś się dzieje (co przywołuje skojarzenia słuchania muzyki na żywo, bycia na koncercie, chociaż jak dla mnie góra jest raczej konsumencka niż audiofilska, brakuje jej pełnego wybrzmiewania, ale dla mnie to akurat szczegół, z drugiej strony nie męczą i nie kują co też ma swoje zalety)

 

@Siara ja COP nie słuchałem, ale jestem w stanie sobie wyobrazić jak grają. Zresztą różnice będą wynikać z samych konstrukcji Filipy w pełni otwarte COP zamknięte - półzamknięte. Preferencje mają ogromne znaczenie. Ja chyba jednak wolę zamknięte konstrukcje lub półotwarte, ale myślę by sobie zostawić X1 by mieć jedną parę słuchawek otwartych. Trochę sam się sobie dziwie, bo właściwie prócz średnicy (tej średniej i wyższej) to X1 mają wszystkie cechy jakie chciałem mieć, lecz to co chciałem mieć a to co mi się podoba jednak nie poszło w parze. HD668B to świetne słuchawki i zamierzam do nich wrócić, za tą kasę będą jako słuchawki do ściśle określonych gatunków. Nie potrzebuje jakiś wynalazków za tysiąc złotych by się cieszyć muzą. Wiem, że jak się poda dobre źródło SLkom to wymiatają dużo droższe konstrukcje. No ale jakość dźwięku w X1 jednak jest lepsza, ale czy się spodobają czy nie to trzeba ocenić na własne ucho, jak ze wszystkimi słuchawkami z tego pułapu. Nie wiem jak reszta ale ja nie mam kasy by trzymać "dodatkowo" słuchawki za 1kzł. Superluxów mogę mieć 5 par i będzie połowa tej kwoty więc zupełnie inaczej się na nie patrzy. Ogólnie HD668B audiofilskie nie są, właśnie też mają w sobie coś z monitorów, jednak z odpowiednim źródłem mogą być audiofislkie przynajmniej IMO w większym stopniu niż DT.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MrB, ja wiem co to audiofilskie, życie zmusiło mnie przejść z stacjonarki na słuchawki, nigdy nie miałem słuchawek, to moje pierwsze doświadczenia i ni jak nie da się tego porównać na zasadzie Avantgarde Acoustic Uno vs Beyerdynamic Custom One Pro....w każdym bądź razie X1 pojawiły się na liście dzięki twojemu opisowi...szukam ich do odsłuchu a na razie będę katował COP w sklepie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X1 są świetne - zupełnie inny typ brzmienia niż 990pro. Nie sugeruj się tym, że ktoś sprzedaje jakieś słuchawki. Wielu rzuca się na nowość i nie każdemu dźwięk podchodzi co nie mówi nic o samych słuchawkach. Są też ludzie którzy ich nie sprzedadzą.

 

X1 są bardzo wrażliwe na źródło i nagrania, jak ktoś słucha na byle czym i z byle czego to trudno żeby podeszły. :)

Według mnie nie musisz tutaj tak zachwalać tych X1 :) - być może są dla Ciebie Świetne i być może miałeś okazje porównywać te dwie pary łeb w łeb,tego nie wiem - ale wiem że kupując słuchawki kierowałem się impedancją. X1 podobnie jak L1 które początkowo też rozważałem odpadły właśnie ze względu na niskie wartości. Piszesz o źródle ... nie słucham muzyki z żadnego odtwarzacza mp3 czy innych pitu pitu na bateryjki . do PCta mam SLe hd631 40 omów , 51 mm przetworniki - full zamknięte - sprawdzają się ;) tyle mogę napisać , pisząc o graniu przez mój Komputer. ale to nie temat o komputerze , tylko o Moim źródle , a właściwie o dwóch dziurkach - mocnych dziurkach na których słuchawki 50 - 60 - 100 omowe dostają przesterów po 50 - 60 - 75 % głośności.

Ja Muzyki słucham z AUDIO-CD , cd-player ma już jakiś tam wzmacniaczyk słuchawkowy niby nie mocny ale liche słuchawki dostają świra , Bravo - jeszcze inaczej traktuje słuchawki o niskiej impedancji.

Sory - ale ja słuchawki 40 omów używam do telefonu komórkowego . Potrzebowałem coś z wyższej półki :)

 

 

Beyery też są wymagające, lecz jak już zagrają to czuć że to monitory, a X1 nie mają w sobie nic z monitoringu, brzmienie jest żywe, szybkie, dynamiczne, z masą powietrza. Jak czytałeś opinie o nich to pewnie czytałeś też, że niektórzy uważają że są lepsze od HE-300 i porównywalne do HE-400. Wszystko zależy od gustów i toru zapewne.

 

No, ale skoro kupiłeś już DT to życzę Ci wysterowania i by Cię nie pocięły po uszach ;)

Tak czytałem - jednak nie biorę na serio tych opini ,każdy wie że Hifimen to słuchawy magnetoelektryczne, zwane także ortodynamicznymi - nie uważam za mądre porównywać ich z X1 (dynamicznymi o uniwersalnym zastosowaniu dedykowanym chyba jako portable ? )

 

Super Luxy miałem i hd631 w porządku słuchawki nie miały wielkich braków , dlatego też z czystej ciekawości jestem łakomy porównać hd330 z dt990pro .

 

Tu nie chodzi o cene czy paragon ( bo x1 są droższe od dt tak btw ) jednak o właściwości techniczne , typ itp. Nawet powiem szczerze że zrezygnowałem z priorytetu wyglądu właśnie dla brzmienia . X1 może i są śliczne ale w Końcu Słuchawki się nie ogląda ... a Słucha ! ;)

Edytowane przez Sojek_88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat to co pisałem nie miało na celu w żaden sposób zachwiać twojej decyzji.(DT990pro to dobre słuchawki) :) Było bardziej odpowiedzią na argument, że wiele osób X1 sprzedaje co o niczym w ogóle nie świadczy. Jeśli masz jeden z tych starych amplitunerów co mają mocarną dziurkę słuchawkową to z beyerami pewnie nie będzie problemu, jednak raczej zwykły CD ich nie wysteruje dobrze i nie chodzi tutaj o głośność, ale o wypełnienie dźwięku.

 

Jeśli chodzi o napędzalność słuchawek to ilość omów niewiele mówi, chyba że mamy doczynienia już z pokaźną liczbą om, 250 to jeszcze nie jest tak dużo, inaczej byśmy rozmawiali jakbyśmy mieli do czynienia z 600om . Liczy się ich skuteczność słuchawek i indywidualne cechy słuchawek, a mianowicie ich podatność na rodzaj źródła. X1 zagrają już ładnie z komórki, co nie znaczy, że z lepszego źródła nie zagrają lepiej.

 

Ogólnie najpierw wystawiłeś opinie o słuchawkach na podstawie tego, że ktoś je sprzedaje, a teraz wystawiasz opinię na bazie ilości om. Nie tędy droga ;) Posłuchaj jednych i drugich, podziel się wrażeniami - sam chętnie poczytam :]

 

Mój SMK-II do słabych nie należy ma: 150 mW/300 Ohms, 380 mW/60 Ohms. X1 na telefonie muszę słuchać muszę słuchać na prawie max aby mieć zadowalającą głośność a na Hlly na połowie 40% skali (co jest bardzo dużo na takiej głośności słuchałemm DT-150 250om) i żadnych przesterów nie łapię, ale mam wrażenie że dla X1 to dalej za słaby wzmak, tak jak na pewno za słaby był dla DT-150.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MrB - jak chcesz poprawić średnie w X1 to radze użyć mega audifilskiego ;) prolinka (w temacie o X1 dałem link) zamiast fabrycznego kabelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Perul odpisałem w drugim temacie dzięki ;)

 

@Siara jak na otwarte słuchawki grają bardzo dobrze. Dla mnie zamknięte sluchawki grają bardziej efektownie, otwarte grają za to natutalniej. Jak teraz sobie pomyślę nad ich dźwiękiem to grają podobnie do HD598 tylko z zwyższą jakością, no i lepiej są wykonane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD598 też były w kręgu zainteresowań moich

MrB- zgadzasz się z tym opisem:

 

Sennheiser HD558/HD598 – HiFi - Warm sound signature with full midrange and bass
These new mid-level headphones from Sennheiser offer a step up in sound quality from the previous HD555/595 models. Very good refinement level with a generally laid back and smooth sound signature, a typical Sennheiser sound signature. Although their sound quality tend to e overshadowed by the higher end HD600/HD650 models, the HD558/HD598 are more popular for people who’s not willing to make heavy investment on a headphone amplifier and a high quality source.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka cech by się zgadzało, właśnie w przypadku HD598 to niektóre określenia to przesadzona gadka marketingowa, a akurat do X1 bardziej pasuje. Brzmienie bardzo podobne nie pamiętam już HD598 tak aby dokładnie przyrównywać niuanse sygnatury, ale to podobny sposób grania. Tylko HD598 będą mniej szczegółowe, mniej niuansów przekazują. W X1 idzie to bardziej w audiofislką stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Panowie :)

 

Ogólnie ja chętnie bym posłuchał X-1 i porównał łeb w łeb z beyerami , teraz mam okazje - dziś przed chwilą mi przyszły.

Emocje wiadomo koloryzują więc napiszę o nich jak je lepiej poznam. Narazie zimno o nich - na pewno są to najlepiej wykonane słuchawki jakie miałem, lekkość , sposób w jaki otulają czaszkę i same uszy - to dla mnie luxusik , znikają po chwili na głowie . Co mnie najbardziej w pierwszej chwili zaskoczyło ? To że w ręce nie wyglądają na takie ogromne potwory jak na zdjęciach - wyglądają spoko , nawet nieco zabawnie rzekłbym.

Dźwięk ? - świerzynki bez grzania , podłączyłem do bravo na fabrycznej lampie - puściłem Shpongle płyte którą znam od lat i katuje niemal że co dziennie . Play > kilka sekund z rozdziabioną miną i stwierdziłem że to jest Mój ideał dźwięku . Sposób w jaki dźwięki krążą w okół głowy w okół uszu mnie osobiście rozbroił ... wielka lekkość i łatwość oddawania przestrzeni . Coś Pięknego ...

Bravo napędza je z łatwością , jak dla mnie rzadko kiedy będzie się słuchać głośniej niż 50 % :)
Zaryzykuję i obstawię że Bravo po modzie zasilacza napędziło by również 600 omówki .

Ale na to jeszcze przyjdzie czas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja coś czuje że jeszcze raz muszę posłuchać DT990pro. I potestować na różnych wzmakach. Mocy by napędzić bravo z pewnością ma wystarczająco dużo, charakterystyką też powinien pasować. Co zrobiłeś z zasilaniem bravo? Co jest źródłem?



Nie wiem czemu wiele osób ma parcie na to by określać "co jest lepsze". Nie uważam aby X1 były lepsze od 990pro i na odwrót, są po prostu inne.

 

Dla mnie X1 to takie połączenie MS1i z 990pro + wygładzenie góry. Jest muzykalnie tak jak to lubiłem w alessandro a zarazem scena jest lepsza, a bas bardziej zbity z większym powerem tak jak w 990pro. Jeśli chodzi o samo "śledzenie" dźwięków na scenie, to beyery pewnie wypadają lepiej, mają tą scenę lepszą w tym aspekcie. Natomiast w niektórych albumach na X1 ma się takie uczucie jakby się się stało tuż przy wokaliście na scenie i razem z nim się bawiło na scenie. Przy takich albumach nie chce się siedzieć na krześle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr.Bi - Ja w sumie też nie mam zamiaru nikogo Kolwiek przekonywać , kupiłem 990 bo są tańsze , a i trochę posiłkowałem się InnerFidelity odnośnie impedancji (

)

Ale muszę przyznać że trafiłem w 10-tkę w końcu :) są to moje 4rte słuchawki od listopada - i czuję że mogę spokojnie na nich poprzestać .

Dźwiękowo - moja Bajka - krystaliczne detale , mięsisty nisko schodzący przy tym szybki bass, niczego Mi w nich nie brakuje - w żadnej muzyce . <3

Chętnie sam Bym posłuchał też innych słuchawek X1 , L1 :) i innych , ale nie mam już spięcia i pogoni za czymś.

Dzięki Wszystkim z tego forum za porady !

Edytowane przez Sojek_88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MrB jeszcze jedno pytanie bo mam mętlik już, niestety w pobliżu nie mam możliwości odsłuchu X1,uda mi się odsłuchać DT860, COP, HD598, czy X1 podejdą pod X1050 bo na razie to źródło zostaje na jeszcze trochę? Oczywiście Bravo również zostaje, ewentualnie pozmieniam lampy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MrB jeszcze jedno pytanie bo mam mętlik już, niestety w pobliżu nie mam możliwości odsłuchu X1,uda mi się odsłuchać DT860, COP, HD598, czy X1 podejdą pod X1050 bo na razie to źródło zostaje na jeszcze trochę? Oczywiście Bravo również zostaje, ewentualnie pozmieniam lampy.

DT860 masz teraz na allegro.

Kup przesłuchaj przetestuj i będziesz je znał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupię słuchawki to pewnie coś szkrobnę, o głośność sie nie martwię w 80% słucham i tak w torze z Bravo z ustawieniami 2/3 na X i 1/2 na Bravo, natomiast z lampą Sylvanii nie da sie sluchać bluesa i rocka, bas praktycznie znikł, zobaczymy jak zagra z Amperex-em Bugle Boy

 

Retter6-mam możliwość posłuchania ich w sklepie oraz HD598, nie mam gdzie w pobliżu posłuchanai X1....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to co ci z tych nie wygrzanych ?? Jeśli to w miarę profesjonalny sklep poproś o wygrzanie słuchawek, jeśli odmówią wyśmiej.

RMS przed odsłuchami wygrzewa 100h (dobre i to), choć tak naprawdę optymalny czas dla większości to 300h.

 

Właśnie dlatego lepiej upatrzyć sobie model wygrzać po swojemu przesłuchać po kilka razy i mieć jakiś tam obraz sprzętu.

Nasze odbieranie dźwięków każdego dnia może być inne, dlatego ja poznaje słuchawki po miesiącu a nie po 10min odsłuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam jakie masz punkty pracy lamp w tym wzmacniaczu - wiem z autopsji , że w zależności od punktu pracy lampa potrafi różnie zagrać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Retter6- sklep ma Customy od dwoch dni wiec będą pewnie nie wygrzane, dlatego posiłkuje sie waszymi opiniami a jest ich dosyć troszkę na temat X1 o COP raczej mało jest na forum tak samo jak oDT860 ale o nich czytałem na audio.pl

Kubasz, no to mi zadałeś pytanie, nie jesten elektronikiem i nie potrafie ci odpowiedzieć na to pytanie, to są pewnie zależności napięcia i prądu....punkt chyba powinien być obliczony przez konstruktora danego układu i stały dla danego typu lampy użytej w danym układzie, ale pewnie się mylę, wiec proszę wyjaśnij mi to, podmieniłem w bravo lampę RFT na Sylvanie i słychać wyraźną ròżnicę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności