Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] 800 zł duże otwarte , pod mocne źródło do domu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przymierzam się do zakupu głównych porządnych domowych słuchawek . Mają to być duże wygodne , bardzo dobrze , starannie wykonane słuchawki - Otwarte .

Z dużym Szybkim bassem , Słodką Realną średnicą sklejoną po środku oraz czystą Górą ( na tym mi najmniej zależy - byle by miała godną rozdzielczość )

Upatrzyłem Sobie Philipsy X1 - ale być może coś jeszcze jest godne uwagi w tej cenie - Coś o czym nawet nigdy nie słyszałem ?

Co byście polecili ?

Źródło mam dobre :) Wzmak również napędzi co popadnie

Słucham od Klasyki po hard-tekno , przepuszczam wszystko przez Ecc82 philipsa.
pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grado napewno odpadają , nie zakrywają całego ucha .

Bayery - ciekawa propozycja jeśli się zaakceptuje ich design - myślałem też trochę o custom one pro , lecz jednak nie będę ukrywał że Szukam tylko brzmienia - wygląd też dla mnie na duże znaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobne gabarytowo k142hd :P - nie narzekam też na to że się opierają o uszko - bassem kuleją i jakieś takie nie kompletne dla mnie rozmiarem scenki, tak btw jak Grado wypadają przy elektronice , jakieś elektro , house , goa-trance ??



szukam czegoś co gra z gracją słuchawek otwartych a zarazem ciekawym bassem :) głębokim szybkim , niekoniecznie zamkniętym , może jakaś konstrukcja pół-otwarta ?

philips L1 ? chociaż malutkie przetworniki 40 mm , wolałbym 50 -tki :D ale ten design - mmm to jest To co Tygryski lubią najbardziej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzisz mam kilka klas nizsze grado - SR60 i az z ciekawosci puscilem sobie. Z racji ze pałak sie wyrobil z biegiem lat (bo maja z 6/7 lat) i nie dociskaja uszu to tak słabo basem jedzie no i gąbki jakies liche, ale wciaz daja rade. Wg mnie Grado SR225 beda bardzo dobre do kazdego typu muzyki ^^

Co do innych propozycji - Denon AH-D1001 tyle ze tez zamkniete ^^ i Audio Technica ATH-Pro700MKII

Chociaz te co sam wybrales sobie tez nie beda najgorsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzisz mam kilka klas nizsze grado - SR60 i az z ciekawosci puscilem sobie. Z racji ze pałak sie wyrobil z biegiem lat (bo maja z 6/7 lat) i nie dociskaja uszu to tak słabo basem jedzie no i gąbki jakies liche, ale wciaz daja rade. Wg mnie Grado SR225 beda bardzo dobre do kazdego typu muzyki ^^

Ale nie dobre dla mojego portfela ^^ :P

 

 

DT990 Pro

i Wiem że One trafią pod mój opis idealnie , otwarte , wielkie , spora impedancja , podobno grają piekielnie szybkim głębokim bassem - jedyny minus jaki dostają to u mnie wygląd .

 

retter6 - dzięki , jakbyś porównał DT990 np. z philipsami ? L-X1 ?? nie ukrywam że ten design fidelio philipsa trafia do mych odczuć estetycznych w pełni

 

BamboszeK a można też jakieś słówko o 990 ? to mój najpoważniejszy kandydat póki co obok X1 , mógłbyś ewentualnie przesłuchać jakiś kawałków na nich ?

 

ogólnie krotka piłka Porównanie X1 z DT990 - które wygrywają ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DT990 powinny mieć wiekszą lepiej zaznaczoną scene od X1 a tym bardziej L1.

Co ci sie nie podoba w DT990 ?

 

Owszem X1 sa ciekawe wizualnie ale mają one 32ohm, jak bedziesz miał bayery 250, 600 ohm przestaniesz mysleć o ich wygladzie, a o X1 zapomnijsz ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się :) dzięki Panowie za dobre porady, impedancja to podstawa , Okazuje się że mogę kupić słuchawki dopasowane technicznie pod moje gusta .
Postaram się poinformować jak zakup .

retter6 - no właśnie to mnie ściągnęło na Ziemie 32 omy to jakby słuchawki pod mp3 playera.

 

BamboszeK - To podeśle Ci na pw parę kawałków .flac jestem Ciekaw Twoich relacji ;>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 ohmy też sa wymagające prądowo, no i pod lampe troche tak nie bardzo. Choć bynajmniej nie sa złe.

 

Jednak radze posłuchac 250, 600 tylko musisz wiedziec że nie bedą tak wulgarnie walic basem co 32ohmowe

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak radze posłuchac 250, 600 tylko musisz wiedziec że nie bedą tak wulgarnie walic basem co 32ohmowe

 

Ja mam 32 ohmowe DT860, które godnie konkurują z K601 i HD600 - słuchawkami, które mają więcej ohm... a mogę sobie posłuchać w łóżku, z playera. Chciałem się odnieść do walenia basem - takiego efektu nie zaobserwowałem. Bas jest zwarty, konkretny, a jak trzeba to mocny. W tym modelu i tak nie ma go za dużo. Jest to model, na który by Cię było stać, ale jak bardziej doświadczeni koledzy radzą, to może faktycznie lepiej dołożyć do impedancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak radze posłuchac 250, 600 tylko musisz wiedziec że nie bedą tak wulgarnie walic basem co 32ohmowe

 

Ja mam 32 ohmowe DT860, które godnie konkurują z K601 i HD600 - słuchawkami, które mają więcej ohm... a mogę sobie posłuchać w łóżku, z playera. Chciałem się odnieść do walenia basem - takiego efektu nie zaobserwowałem. Bas jest zwarty, konkretny, a jak trzeba to mocny. W tym modelu i tak nie ma go za dużo. Jest to model, na który by Cię było stać, ale jak bardziej doświadczeni koledzy radzą, to może faktycznie lepiej dołożyć do impedancji.

Co dla ciebie jest ok dla kogo innego może być za dużo

Mnie tam meczą słuchawki z niską impedancja, ale nikomu nie bronie słuchania bumboxowego dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sojek jak wygląda u Ciebie reszta toru?

Jestem fanem Grado, ale one się nie sprawdzą w takich łapankach jak trance, techno czy dnb także zapomnij o tych gatunkach. Będzie za mało basu, a bas jest chyba najważniejszy w tych gat. One wolą coś bardziej wyrafinowanego :)

Nagrania akustyczne + Grado to jest coś do czego wracam co dzień, ale też rock czy metal - nie stanowi problemu, jest wyśmienicie, podobnie z muzyka klasyczną chociaż tutaj trochę kuleje scena.

DT990 tez są fajne, ale znów niezbyt uniwersalne. Mi się spodobały bo są świetne do rocka i metalu. W łupankach też będą wyśmienite - mają dużo basu. Do klasyki się nie nadadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem już Panowie DT990 PRO , był wielki problem z tym , sporo sklepów już Ich po prostu nie ma lub trzeba czekać 2-3 miesiące.

Zobaczymy jak Dadzą rade jak przyjdą :)

Ogólnie Ciekawi mnie jak w porównaniu z Beyerami wypadają SL-ki HD330 z wyglądu to zerżnięte są Wyśmiecie ^^ ciekawe czy brzmieniowo też ? :P

 

 

@Sojek jak wygląda u Ciebie reszta toru?

 

Słucham z CDplayera Pioneerka Pd-9010x , następnie jest Bravo audio v2 pomodzone. :)



siara1975 - jako że Cię bardzo lubię podzielę się z Tobą tym co naczytałem się o Hd598 oraz X1 - mało głębokie słuchawki , to już nowoczesny marketing je projektował :) wyglądają ładnie , na audiofilskie jednak takowymi nie są. Podobno hd598 jeszcze się opłacało jak chodziły nówki po 400 zł. Tyle można powiedzieć są warte. X1 - zauważ ile ludzi je sprzedaje .

Customy z koleji 16 omów . za mało jak pod Lampę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X1 są świetne - zupełnie inny typ brzmienia niż 990pro. Nie sugeruj się tym, że ktoś sprzedaje jakieś słuchawki. Wielu rzuca się na nowość i nie każdemu dźwięk podchodzi co nie mówi nic o samych słuchawkach. Są też ludzie którzy ich nie sprzedadzą.

 

X1 są bardzo wrażliwe na źródło i nagrania, jak ktoś słucha na byle czym i z byle czego to trudno żeby podeszły. :)

 

Beyery też są wymagające, lecz jak już zagrają to czuć że to monitory, a X1 nie mają w sobie nic z monitoringu, brzmienie jest żywe, szybkie, dynamiczne, z masą powietrza. Jak czytałeś opinie o nich to pewnie czytałeś też, że niektórzy uważają że są lepsze od HE-300 i porównywalne do HE-400. Wszystko zależy od gustów i toru zapewne.

 

No, ale skoro kupiłeś już DT to życzę Ci wysterowania i by Cię nie pocięły po uszach ;)

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MrB tak mi pisz bo mam dylemat Customy czy X1, pierwsze dam radę odsłuchać ale Philipsów raczej w pobliżu nie posłucham jak na razie są tylko w Saturnie a tam nie wiem jak jest z odsłuchem.....dokładnie tyle ile par uszu tyle gustów....natomiast Twoje opinie skłaniają mnie coraz bardziej do X1 ewentualnie L1....

Sojek a co to "audiofilskie"...czy HD668B są audiofilskie? Nie bo kosztują 160pln? Mnie jednak ich dźwięk pasuje....innym może nie pasować ale czy to oznacza że oni się mylą lub ja? Wiesz co w naszym kraju zrobiła się metkowania, jak nie wybulisz odpowiedniej kasy za sprzęt to fuj...nie jesteś godny...jak w ASG..każdy zjazd zaczynał się od wyciągania maszynki i rachunków które jednoznacznie oznaczały twoje miejsce w szeregu, ci co mieli gun-a za 400 byli bleee ci co mieli za 3000 byli gooood....a nie o to w tym wszystkim chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałbym że DT 990 PRO to słuchawki monitorowe, podbity dół i góra pasma. Raczej DT 880. 990-ki to słuchawki idealne do muzyki rozrywkowej, pod warunkiem że lubisz jasne brzmienie i faktycznie jeśli nie słuchałeś ich przed zakupem to możesz się pomylić. Widzę że są na allegro, więc chyba nie ma problemu z dostępnością...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności