Skocz do zawartości

hifiman hm-901


siara1975

Rekomendowane odpowiedzi

Wiemy ! Ale i tak pewnie nie kupimy bo drogi będzie okrutnie. Chyba na poziomie iBasso DX100.

 

A Kolega widzę tak jak ja kiedyś - chce HiFImana HM601... Mnie się odechciał, zostałem przy iPodzie 5g, ewentualnie czekam na Fiio X3.

Uwaga - do wersji slim 601 nie pasuje ROckBox.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ miał do mnie dojść ze Szczecina z Audiofil.Eu. Zamówili u dystrybutora (rafko) i czekali. Chyba ze 2 miesiące. W końcu przeprosili (to zacna firma, porządna) i stwierdzili,że się nie doczekają. Było jakieś zawirowanie w dostarczeniu hifimanów do Polski. Chiny zawiodły.

W międzyczasie przeczytałem,że nie ma już wersji normalnej 601 tylko slim. A slim jak donoszą z forum RockBoxa, nie działa z RB prawidłowo. Zresztą wersja do zwykłej 601-ki też jest niedopracowana. A dla mnie RB i gapless jest ważny.

No więc kupiłem iPoda 5G i wsiąkłem :). Niestety nie miałem możliwości pomacania i posłuchania HM-601. MP3store też ma z nią problemy. Nie ma wersji demo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli autor tego bloga to czyta to wkradł mu się błąd -

 

Wszystkie słuchawki Beyerdynamic produkowane są w Niemczech.

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2013/01/beyerdynamic-dt990-niebawem-opis.html

Nie wszystkie, bo tańsze jak DT235, DTX 710, ogólnie doki i portable produkowane są chyba w Chinach. Podobnie postępuje AKG, tylko najwyższe modele produkowane są w Austrii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem, że tańsze Beyerdynamic są produkowane w Chinach. Jednak to margines w ofercie firmy, która jest dość rzetelna na tle wielu innych pod tym względem. To nie był błąd, a świadoma parabola.

 

Co do bezpieczników do użytku w tzw. audio, to proponuję najpierw samemu sprawdzić we własnym systemie (wzmacniaczu) ich korzystny wpływ na dźwięk (lub ewentualnie brak), a potem nabijać się.

 

Pozdrowienia!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja mam HM-602 i jestem zadowolony i to bardzo. Gra pięknie, w duecie z AKG Q701. Czekam na 901. Jeżeli po odsłuchu stwierdzę że jest lepszy, kupie go, nawet na raty.

Zobaczcie w co celuje 901.

 

Stało się. Po trzech latach wytężonych prac HiFiMAN zaprezentował prototyp nowego hi-endowego odtwarzacza przenośnego, który podobnie jak HM-801 wyznaczy zupełnie nową klasę produktów hi-fi. Aby zrozumieć, czym jest HM-901 najlepiej oddać głos inżynierom HiFiMANa, którzy zapowiedzieli, że już wczesny prototyp jaki wykonali dorównuje jakością dźwięku HM-801, a pracę nad jego udoskonalaniem wciąż trwają. Punktem dźwiękowego odniesienia dla HM-801 był zaawansowany odtwarzacz CD za ok 3000 USD. W przypadku HM-901 jest to gramofon analogowy DP100 Pacific Microsonic za 31 tys dolarów. Zespół HiFiMANa intensywnie pracuje, aby sygnatura dźwiękowa HM-901 była jak najbardziej zbliżona do absolutnego analogowego hi-endu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam HM-602 i jestem zadowolony i to bardzo. Gra pięknie, w duecie z AKG Q701. Czekam na 901. Jeżeli po odsłuchu stwierdzę że jest lepszy, kupie go, nawet na raty.

Zobaczcie w co celuje 901.

 

Stało się. Po trzech latach wytężonych prac HiFiMAN zaprezentował prototyp nowego hi-endowego odtwarzacza przenośnego, który podobnie jak HM-801 wyznaczy zupełnie nową klasę produktów hi-fi. Aby zrozumieć, czym jest HM-901 najlepiej oddać głos inżynierom HiFiMANa, którzy zapowiedzieli, że już wczesny prototyp jaki wykonali dorównuje jakością dźwięku HM-801, a pracę nad jego udoskonalaniem wciąż trwają. Punktem dźwiękowego odniesienia dla HM-801 był zaawansowany odtwarzacz CD za ok 3000 USD. W przypadku HM-901 jest to gramofon analogowy DP100 Pacific Microsonic za 31 tys dolarów. Zespół HiFiMANa intensywnie pracuje, aby sygnatura dźwiękowa HM-901 była jak najbardziej zbliżona do absolutnego analogowego hi-endu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Za taką kasę to powinno być z holografem i sterowanie myślą a nie kółeczko jak od sansy fuze : p ogólnie to wyciąganie z ludzi pieniędzy, lecz znajdą się tacy co to kupią i będą piać z zachwytu pod niebiosa, a potem jeszcze dopłacą 300 dolarów do płytki z opampami do każdych swoich słuchawek : )

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem nie jest że to są złe grajki, tylko to że ciśnie się z klienta ile się tylko da, sprzedaje się "prestiż" a nie dźwięk.

 

Błagam nie chcę rozmawiać o tym że to i tak taniocha przy jeszcze bardziej przewartościowanych sprzętach, bo to nie ma sensu ; )

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie nie chodzi o to, że to taniocha. Po prostu dla mnie to ekonomicznie uzasadniony zakup. Powtórzę - DLA MNIE. Jest mi potrzebny m.in. do pracy, przydaje się w wielu innych sytuacjach. Po prostu zastępuje mi sporo naprawdę kosztownych zabawek. A do tego rozwiązuje mi kilka problemów które miałem.

 

Natomiast jeśli się mnie ktoś pyta, to najpierw szukam u niego uzasadnienia, a na koniec i tak polecę AK100.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co MI nie odpowiada to cena. I nie dlatego, że mnie nie stać, tylko dlatego, że mam swój własny pkt widzenia w którym wartość tego sprzętu nie uzasadnia ceny. Jakby była racjonalnie wg. mnie dobrana to może sam bym się pokusił. A tak są różne "krzywe" na wyjaśnienie tego zjawiska. ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że statystycznie rzecz ujmując praktycznie nikt nie potrzebuje AK120. Jednak u mnie bez specjalnego kombinowania, znalazło się uzasadnienie. Gdybym jednak nie miał powodów, a jedynie chodziło by o słuchanie muzyki i sprzęt portable, to AK100 jest zdecydowanym faworytem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności