Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Postanowiłem zarejestrować się na forum, ponieważ - to nie będzie zaskoczenie ;) - potrzebuję pomocy w doborze odtwarzacza. Akapit niżej traktuje bardziej o moich wrażeniach z dotychczasowych poszukiwań, więc jak komuś nie chce się czytać narzekań i wynurzeń na temat tego, na czym świat stoi, może spokojnie przejść do akapitu kolejnego.

 

Do niedawna korzystałem (od jakichś 4-5 lat, więc bardzo się z nim "zżyłem") z Samsunga YP-U3. Nie jestem audiofilem, taki player w zupełności mi wystarczał (korzystałem z różnych słuchawek, ale raczej tych z niższej półki cenowej - do 50-70 zł; myślę, że niespecjalnie to się zmieni), lecz ostatnio odmówił współpracy z kompem, uznałem zatem, że czas kupić nowy odtwarzacz. Zacząłem przeczesywać internet: sklepy, znany portal aukcyjny itp., odwiedziłem warszawskie markety elektroniczne i srodze się zawiodłem, bo okazało się, że obecna oferta playerów jest jak na mój gust bardzo uboga. Segment tanich (przez co rozumiem takie do 200-250 zł) markowych mp3 właściwie chyba przestał istnieć, opanowany przez jakieś dziwne chińskie wynalazki i pseudo-mp4 - a przynajmniej takie wrażenie odnoszę. Rozumiem, że obecnie telefony przejmują rolę odtwarzaczy, ale jest to trend dla mnie kompletnie niezrozumiały, szczególnie, że nowoczesne smartfony same w sobie wymagają ciągłego ładowania, a co dopiero gdy zaczyna się na nich czegoś słuchać.

 

Tyle narzekania, czas przejść do meritum. Mimo ubogiej oferty, dzięki lekturze tego forum, udało mi się znaleźć kilka odtwarzaczy, które mogłyby w mniejszym lub większym stopniu spełniać moje wymagania. Zaciąłem się jednak na ostatecznym wyborze i dlatego proszę Was o pomoc. A może jesteście w stanie polecić jakieś inne odtwarzacze?

 

Budżet: właściwie to sam nie wiem, początkowo było 200 zł, ale jeśli - przy moich stosunkowo niskich wymaganiach - warto będzie dołożyć 100 czy 200 zł, to się dołoży

 

Priorytety:

  • co najmniej znośna jakość dźwięku
  • poręczność, przez co rozumiem zarówno stosunkowo niewielkie wymiary (player trzymam w kieszeni kurtki/spodni - nie może być więc za gruby), jak i ergonomię użytkowania
  • wytrzymałość - (niestety) nie należę do osób, które obchodzą się z elektroniką jak z jajkiem
  • wygląd - lubię minimalizm, prostotę, spójność projektu

Nad jakimi modelami się zastanawiałem:

  • iriver t9 - podoba mi się, ze względu na to, że wygląda bardzo podobnie do mojego ś.p. Samsunga i ma OLED; nie podoba mi się brak wersji 8GB i krótszy niż w przypadku kolejnych playerków nominalny czas pracy
  • iriver e40 - bardzo zachęcająca wydaje mi się być długa praca na baterii, odstrasza trochę wygląd i obudowa z - ponoć - tandetnego plastku (choć wiem, że "tandeta" jest bardzo subiektywnym odczuciem)
  • sony NWZ-E474 - wygląda całkiem fajnie, ale martwi mnie ten dedykowany port zamiast usb, no i wyższa, choć akceptowalna, cena w porównaniu z innymi; myślałem jeszcze nad sony NWZ-E373
  • sansa clip - jedyne co mi się w niej podoba, to ekran OLED, ale z opinii na forum wnoszę, że to dobry odtwarzacz, do tego w bardzo dobrej cene, więc dużym błędem byłoby go nie uwzględniać. Nie wiem tylko jak jest z jakością wykonania i jak długo trzyma na baterii.

Czego słucham:

  • różne gitarowe dziwactwa, ze szczególnym uwzględnieniem punk rocka, hardcore'a itp.

Mam nadzieję, że komuś uda się dobrnąć do końca mojego posta :) Jeśli tak, to z góry dziękuję za wszelką pomoc w wyborze, opinie na temat tych odtwarzaczy lub propozycje alternatywne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nowe to w ciemno bym brał iRivera E40 bo moja siostra ma, i jest zadowalajacy jak za ta cene, ona z tym playerkiem tez nie zachowuje sie jak z jajkiem, a i tak jeszcze trzymie :D no i ta dlugosc pracy na baterii tez swietna *.*

Co do clipa to on trzymie na bateri 7-10h z tego co dobrze pamietam. Clip trzymal mi dlugo (oba modele - bez plusa 2 lata, z plusem rok) i pewnie trzymalyby mi dluzej gdyby nie to ze zostaly utopione w pralce :D

Ew. jak chcesz naprawde mały odtwarzacz i brak ekranu nie przeszkadzalby ci to jeszcze Cowon E2 ktorego teraz posiadam i jestem z niego zadowolony (bylbym jeszcze bardziej,gdyby nie ta bateria :D no ale nie mozna miec wszystkiego w tak malym sprzeciku ^^)

Edytowane przez sklerotyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Sklerotyk. Jeśli Sansa tylko tyle trzyma to faktycznie trochę słabo. Co do Cowona, to żeby choć miał najmniejszy na świecie wyświetlacz, dosłownie jedną linijkę, to pewnie bym też się nad nim zastanawiał. Niestety, nie ma... A słyszałeś jakieś opinie na temat tego irivera T9?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T9 mozna porownac wlasnie do Clipa (wg mnie), gdzie Clip jest tanszy o te 50/60 zl

E40 ma kolorowy wyswietlacz, ale obstawiam te tyle samo kosztowaloby wyrobienie oledowego wyswietlacza w T9 ^^

Na pewno przeważa E40 ze wzgledu na dlugosc grania i jakosc dzwieku :) T9 to tylko ta funkcja fitness i oled ^.^ <- odpowiednik np. iriver E300 ktory ma te same bajery z lepsza jakoscia dzwieku i wieksza cena :D

Nie wiem tylko jak sie ma iriver E40 do E300 ^^

 

Edit:

2x mniej grania ma E300 od E40 ^^

Edytowane przez sklerotyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Po kilku pierwszych dniach użytkowania mam bardzo mieszane odczucia. Dźwięk jest okej - przynajmniej jak na moje mało wybredne ucho - ale obsługa tego odtwarzacza to jakaś masakra :( W życiu nie myślałem, że można tak sknocić UX w urządzeniu - co by nie mówić - całkiem porządnej firmy. Generalnie, bez instrukcji nie podchodź... No, ale może się w końcu przyzwyczaję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności