Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

HE-500 czy T1?


sebna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam szybkie pytanko. Które wybrać? Które lepsze?

 

Muzyki słucham różnej. Najmniej klasycznej (chociaż to się może zmienić bo przy tej klasy słuchawkach dostrzega się rzeczy które wcześniej do mnie nie docierały) a najwięcej elektroniki przez wszystkie pozostałe gatunki a przynajmniej większość.

 

HP Amp będzie dobrany pod potrzeby wybranej słuchawki.

 

Muzyka to FLACi głównie i coraz więcej wysokorozdzielczościowych plików.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydałbym takiej kasy bez wcześniejszego odsłuchu. Nikt CI nie powie co dla Ciebie będzie lepiej grać. Co do hifimanów, to niektórzy stawiają HE-5LE ponad HE-500, a inni HE-400 (obfitsze w bas) wolą bardziej od 500tek, szczególnie do elektroniki. jak nie posłuchasz to się nie dowiesz. Szkoła grania hifimanów powinna być mniej więcej podobna, będą się raczej różnić sygnaturą czyli jedne będą jaśniejsze inne ciemniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchać nie mogę a kupić i tak kupię więc każda rada i opinia dobra :)

 

Im więcej wygrzewam D7100 i więcej ich słucham tym bardziej stwierdzam, że to jednak niegłupie słuchawki chociaż nadal mocno irytujące.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.head-fi.org/t/634201/battle-of-the-flagships-57-headphones-compared-update-hifiman-he-400-added-12-24-12

Dochodzą jeszcze Audeze LCD-2 i Staxy :E Najlepiej jakbyś załatwił sobie odsłuch, tak Ci nikt nie pomoże za bardzo, zwłaszcza że tutaj raczej tańsze sprzęty wszyscy mamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi ze zbyt ambitne pytanie. Powyzej kwoty 2000 pln za sluchawki to sie juz kupuje zestawy a nie sluchawki taki lub takie. Tam juz wszystko trzeba miec zestrojone na tiptop, zeby uslyszec roznice.

 

Pytanie bylo z serii - lepiej kupic gallardo czy 460 modena ? Bez kompletu informacji bylo tak samo sensowne jak moja odpowiedz. Nie wiemy do czego, czym bedzie napedzane, z jakiego zrodla, jaka muzyka, jakie osluchanie kupujacego.

 

Pytanie wygladalo jak typowe pytanie Trola internetowego, co z allegro wzial ceny i postanowil wsadzic kij w mrowisko, a niech chlopaki maja i szukaja.



zreszta MrB wszystko napisal w pierwszym poscie w tym temacie i kazda nastepna odpowiedz, to takie pisanie dla pisania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie neguję tego. Również dla mnie pytanie jest dziwne, brak konkretów jaki sprzęt towarzyszący i ile kasy na ampa itd.

 

 

@BamboszeK

Dojść to może jeszcze więcej, bo zawsze dochodzi gust i synergia, np. ten jegomość wolał X1 do elektroniki od hifimanów : http://www.head-fi.org/t/623013/new-philips-fidelio-x1/645#post_9031071

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym zapytał autora wątku czemu pyta tylko o te dwa konkretne modele? Przecież na rynku od groma innych rozwiązań. Jak bym miał brać w ciemno to wziąłbym którekolwiek i sie dopiero potem zastanawiał ;) Sam o mało T1 w ciemno nie kupiłem a skończyło się na GS1000i z którymi wytrzymałem 3 miesiące a wedle opisów i sugestii to miało być TO ;)

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

heh no nie wiem Panowie, późno było jak pisałem pierwszego posta więc stwierdziłem, że może faktycznie nic nie napsiałem ale całe info, które was tu interesuje jest w pierwszym poście.

 

Jakiej muzy słucham i w jakim formacie.

 

O ampie też jest - AMP będzie dobrany pod słuchawki, które wybiorę.

 

DAC to Xonar D2, który zostanie wymieniony na coś na Sabre za jakiś czas...

 

To co jeszcze chcecie wiedzieć, rozmiar mojej stopy?

 

Odsłuchu nie będzie bo nie mam jak go zrobić. Wybór zapadnie na podstawie tego co wylosuje wspomożonego tym co się dowiem.

 

A no tak bym zapomniał, zestaw będzie używany do ... uwaga ... odsłuchu muzyki ! Tak jest Panowie Bingo... ;) (tak wiem, że mógł by być jeszcze do obróbki / tworzenia muzy ale jak by muzyka była moją profesją to ja bym wam dawał rady, a nie wy mi)

 

Jak nie macie nic do dodania to śmiecie w swoich wątkach bardzo ładnie proszę. Ja tu mam poważne decyzję do podjęcia :D

 

Pozdrawiam

 

EDIT: Modeli może być więcej ale wydaje mi się, że nieźle zawęziłem - maks co wydam na słuchawki to 3400 do tej kwoty jestem otwarty ale wydaje mi się, że dużo lepiej się nie wybierze niż te dwa modele w tych pieniądzach chyba? Jeżeli macie ciekawsze propozycję to zamieniam się w słuch - najlepiej propozycję proszę podawać z jakąś konstruktywną argumentacją. Interesują mnie słuchawki możliwie wszechstronne tak jak są moje gusta muzyczne.

 

Co do AMPa moim numerem jeden w tym momencie jest Black Pearl.

Edytowane przez sebna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsłuchu nie będzie bo nie mam jak go zrobić. Wybór zapadnie na podstawie tego co wylosuje

W takim razie proponuję wyliczankę ene due rabe fake. Bez odsłuchu to jak wiadomo srzał w ciemno. Obie pary mają uniwersalne brzmienie z tego co można wyczytać, więc z gatunkami problemu nie ma.

 

Co do ampa Black Pearl to świetny pomysł, źródlo oczywiście do wymiany jak najprędzej. Jeśli coś na Sabre w cenie niedużej to NFB 11.32 jest obecnie w promocji w 4hifi, ostatnio mikolaj612 kupił i zachwalał.

 

I po co te hamstwo do kolegi powyżej, jako jedyny tu zadał właściwe pytania, i on dostaje zjebkę zamiast jegomości wyskakujących z importem chińczyków..

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem, że będzie tu ktoś kto posiada(l) obie pary słuchawek i się podzieli wrażeniami.

 

Chodziło mi głównie o różnice brzmienia między dwoma technologiami bo te się da dość łatwo określić. W zasadzie i tak już wszystko wiem z różnych recenzji i opinii co bardziej życzliwych użytkowników ale zawsze liczyłem na więcej.

 

Najwyraźniej pytam w złym miejscu ...

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pytasz w złym miejscu, tylko źle pytasz.

Ważne jest jakiej muzyki słuchasz, jakie masz upodobania, na co zwracasz w muzyce uwagę. Obydwa zaproponowane nauszniki prezentują zbliżony wysoki poziom, ale grają skrajnie różnie. I dlatego ważne jest abym (nie wiem jak inni) wiedział, czego słuchasz, żeby móc doradzić.

 

Radził bym od razu również planować to ze wzmacniaczem zakupić. Do HiFimana proponuje kupić wzmak tejże firmy, najlepiej z całym torem - to naprawde porządne audio. Do Beyerów Black Perl, bedzie niezłym wyborem, ja jednak szukałbym czegoś cieplejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co oznacza zakup w ciemno? Piszesz do sprzedawcy, zeby Ci wyslal za kaucja na odsluch - w sumie i tak masz mozliwosc zwrotu towaru w ustawowym terminie.

Masz bodajze D7100? Co Ci sie w nich nie podoba? Na co zwracasz najbardziej uwage w muzyce/jaki chcesz osiagnac efekt?

T1 kosztuja wiecej niz 3400 chyba, ze uzywki albo negocjacje. Mialem pare modeli Beyerow, ale z technologia Tesla tylko przenosne DT1350. Czystosc przekazu robi wrazenie, ale Hifimany graja bardziej naturalnie IMO i do tego sa bardzo detaliczne bez takiego "przypalenia' na gorze. Mowie tu akurat o HE5LE, ktore posiadam, ale mysle, ze szkola grania bedzie zasadniczo opdobna. Zreszta gdy je kupilem to porownywalem wlasnie z Beyerami tylko, ze DT931.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpierw należałoby się zastanowić czy te modele będą najlepszym wyborem do muzyki elektronicznej.

Trochę to podobne do tematu "Shure se535 vs Westone 4".

 

Na pewno jest sporo tańszych modeli, które o wiele lepiej oddadzą ten gatunek muzyki. Nie patrz na cenę, bo to nie jest tak, że droższe bardziej wpasują się w Twój gust.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wyboru słuchawek nie pomogę bo nie widziałem ich na oczy ale http://www.head-fi.org/t/634201/battle-of-the-flagships-57-headphones-compared-update-hifiman-he-400-added-12-24-12#user_index uważam że w miarę obiektywny test

a co do małej e-wojny w temacie to kolega chyba prosił o porównanie
wy mając 3k zł kupowali słuchawki za połowę tego? bo ja nie, no może 2-3 pary bym kupił używanych i miałbym do wszystkiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam T1 ale znam HE-500 do takiej muzyki poleciłbym W1000X od Audio Technici np :)

 

IMO świetne słuchawki, zarówno pod względem brzmienia (cholernie przyjemne), wygodne, wygląd też niczego sobie dla kogoś kto zwraca na to uwagę, osobiście kupiłbym je zamiast HE-500 dla siebie, ale one także są niczego sobie, ale brakowało im iskry bożej, którą pewnie mają wyższe modele :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do małej e-wojny w temacie to kolega chyba prosił o porównanie

wy mając 3k zł kupowali słuchawki za połowę tego? bo ja nie, no może 2-3 pary bym kupił używanych i miałbym do wszystkiego

 

Z całym szacunkiem, ale najważniejszą kwestią jest wybrać słuchawki wpisujące się w nasze preferencje, a co za tym idzie ważna jest w tym przypadku muzyka jakiej słuchamy. Ilość pieniędzy wydanych na słuchawki niekoniecznie musi być proporcjonalna do wzrostu zadowolenia posiadacza. Tak jak w przypadku wątku "Shure se535 vs Westone 4" (armatury mające udawać słuchawki dynamiczne) mam wrażenie, że autor chce po prostu kupić drogie słuchawki, niekoniecznie takie które najlepiej wpiszą się w jego preferencje dźwiękowe.

Czy wydałbym połowę z tego? Dlaczego nie? Gdybym trafił na słuchawki spełniające moje oczekiwania to po co płacić 2x tyle? Dla samego faktu posiadania 2-krotnie droższych słuchawek? Czy to nie zmierza przypadkiem w stronę snobizmu?

Ja tam na siłę nie mam zamiaru uszczęśliwiać autora, po prostu niech się zastanowi a najlepiej sam posłucha słuchawek i na chłodno sam oceni czy rzeczywiście potrzebuje takich słuchawek. Chyba, że to ma być na zasadzie: mam 3k pln i potrzebuję kupić nowy gadżet, żeby dla przykładu pochwalić się przed znajomymi :)

Pytanie z jakimi słuchawkami autor wcześniej miał do czynienia, czego oczekuje od nowych słuchawek, krótko mówiąc czy ma to być świadomy zakup czy po prostu ot ma 3k pln i chce je po prostu na coś wydać :)

Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do takiej muzyki poleciłbym W1000X od Audio Technici np :)

 

IMO świetne słuchawki, zarówno pod względem brzmienia (cholernie przyjemne), wygodne, wygląd też niczego sobie dla kogoś kto zwraca na to uwagę, osobiście kupiłbym je zamiast HE-500 dla siebie, ale one także są niczego sobie, ale brakowało im iskry bożej, którą pewnie mają wyższe modele :)

 

Ja te Audio TEchnica W1000X słuchałem na wysokiej klasy torze i powiem że kompletnie mi się nie spodobały, plastikowa góra, dźwięk płaski płytki, sztuczna średnica, jak dla mnie zdecydowanie lepiej grają CAL! rekablowane DHC. Cena jaką sobie karze płacić Audio Technica za taki produkt to jest dla mnie jakiś żart. Podobnie zresztą jak denon D5000 czy D7000 które znam i również jak dla mnie nic nie pokazują takiego co by mnie zainteresowało.... dla tzw, basshead'ów może Denony to jest to choć ja i tak bym wolał wysokie Ultrasone a nade wszystko Audeze lcd-2/lcd3 które mają ten bas moim zdaniem o klasę wyżej! Nie wiem ile jest osób w tym wątku które w ogóle słuchały zarówno T1 jak i HE-500 - ja oba modele znam. Beyerów słuchałem kilka razy na Black Pearl a HE-500 słuchałem na wzmacniaczu Cayin HA-1A i Bursonie HA-160. IMO to są zupełnie inne szkoły grania. T1 to szkielet dźwięku, bardzo analityczne, zrównoważone i nieco suche granie, żywiołowość jest - dobre do rocka i jazzu akustycznego, do elektroniki odradzam. Dość trudno wydobyć z nich wypełnienie a bas jest trochę taki zbyt sterylny, jak dla mnie dobre słuchawki do studia ale "FUNu" w nich bardzo niewiele. Potrafią się szybko znudzić, już wolę HD800 które są strasznie wybredne co do toru ale przynajmniej są barwniejsze i ciekawsze przestrzennie (choć na większości torów góra bywa matowa w porównaniu np. do K1000 czy GS1000, RS-1 Utrasone Ed10). HE-500 wybrałbym np. przez to że są bardziej uniwersalne i dają więcej radości z codziennego słuchania. W cenie około 3kzł można znaleźć jednak dobrego konkurenta - Audeze LCD-2. Naturalność sopranów i łatwość powstawania dźwięku, plastyczność i nieograniczona swoboda basu, głębia sceny oraz sugestywność rozmieszczenie źródeł pozornych w przestrzeni to są moim zdaniem zalety LCD-2 o których warto pamiętać dokonując wyboru. W porównaniu z Audeze HE-500 soprany mają wyraźnie przycięte - mimo że są jaśniejsze, natomiast bas jest również bardzo ciekawy w wydaniu hifimanów - jest go bardzo dużo jest bardzo plastyczny i swobodny ale też ma pazur i bardzo dobry atak, szybkość i wybitną szczegółowość na niższej średnicy i basie. Jeśli chodzi o wygodę to HE-500 mniej cisną uszy od Audeze ale oba modele są np. znacznie wygodniejsze od wszystkich wysokich GRADO.

Edytowane przez johnys
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności