Jump to content
Osoba do pracy w sklepie MP3Store LODZ ×
Odtwarzacz Sieciowy IEAST Oliostream za 1zl do końca marca ×

[JBL TLX40] Dobór nowych średniotonowych

Recommended Posts

Hejka,

mocowanie membran mi się wysypało w średnio tonowych głośniczkach w kolumnach, stąd pomysł by je zmienić. średnica 120 mm , całe kolumny mają 6 omów.

Chciałbym wpasować głośniczki grające wyjątkowo dobrą i gęstą średnicą ( może nawet delikatnie przesadnie ) Może Coś polecić
Co wstawić ?

Skoro posypało Ci się zawieszenie górne tj. "mocowanie membran" (to bardzo częste zjawisko), to najlepiej je po prostu wymienić. Zobaczyć jakie było wcześniej (pianka/guma) zakupić takie samo, otworzyć jakiś tutorial na YT "wymiana zawieszenia górnego" (nie ma znaczenia jakiego głośnika będzie tyczył tutorial, wszystkie się robi tak samo). Grunt żeby nie uszkodzić cewki, bo zapewne jest dobra. To moja sugestia. Spytasz pewnie dlaczego. Spieszę z odpowiedzią. Otóż jak zdecydujesz się na zmianę całego głośnika, zmienisz brzmienie całej kolumny, poza tym będziesz musiał dokonać zmian w zwrotnicy. Dlatego zalecam jednak wymianę samego zawieszenia :) Możesz spróbować sam, albo oddać komuś, kto zrobi to dobrze za przyzwoitą cenę (myślę, że sama robocizna nie wyjdzie więcej niż 20-30 zł) i nie będziesz miał problemu :) Jednak jak masz trochę zdolności manualnych to przy odrobinie ostrożności i patrzenia w tutorial dasz radę :)