Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Słuchawki do dupstepa w miejskim zgiełku


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałbym kupić słuchawki w przedziale cenowym +/- 200zł. Najbardziej mi zalezy na wytłumieniu dzwięków, ze względu na to, iż korzystam z komunikacji miejskiej, która bądź co bądź jest głośna. Drugi ważny aspekt to mobilność. Jak już wspomniałem jeżdżę tramwajami, a potem przechowywałbym je w plecaku, ponieważ jeszcze się ucze. Dlatego jakieś duże i nieporęczne będą utrudnieniem dla mnie.

Słucham głównie dubstepu, drumm&bass, rocka, reggae. Jednak mam czasami chęć na Luisa Amstronga i orleański jazz z lat 30. Nie tak często jak moje ulubione rodzaje, jednak czysto brzmiący jazz byłby dla mnie bardzo miłym dodatkiem. Chyba jest to szeroka skala dzwięków :D, ale się nie znam.

Mój arcyubogi sprzet do odtwarzania muzyki to :)

smartfon oraz laptop bez żadnej karty rozszerzenia dotyczącą dzwięku. Jedyne z czym miałem dotyczenia w słuchawkach to tanie i okropnej jakości. Raz tylko miałem styczność z studyjnymi sennheiserami (modelu nie pamietam, ale przedzał cenowy to jakieś 500zł), jednak tak ulotną, że nie mam się o czym wypowiadać ;/

Głównie słuchać muzyki będę w tramwaju oraz w domu. W drodze do tramwaju i jazda w nim to jakies 35-40min. Będę używał ich również w domu do gier, muzyki, skajpa. Ogólnie do wszystkiego. Sesje w domu to do jakiś 3-4h jak się zagadam na skajpie :D, ale zwykle sesja to 1h może 1,5.

Co do rodzaju słuchawek to najlepiej zamknięte wokołouszne, ale takie żeby noszenie okularów było przyjemnie. Ma się tą krótkowzroczność, a w okularakach jestem przystojnieszy to korzystam ;)

 

Narazie myślałem o:

AKG K518 DJ

SUPERLUX HD 661

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K518 do dnb i dubstepu jak najbardziej, sprawdzą się również w komunikacji miejskiej dzięki tłumieniu. Tylko z Djkami jest taki feler że lubią cisnąć w kaczan. A sesji 3-4h sobie w nich nie wyobrażam. Sam mam małą głowę i 2h w k518 to było dla mnie maks. A okularów nie mogłem z tymi słuchawkami nosić ze względu na duży nacisk. Jak masz standardową/większą głowę będzie problem z komfortem.

HD 661 nie słuchałem, ale mogą mieć za mało basu do preferowanej przez Ciebie muzyki, ale to koledzy którzy mieli z tymi słuchafonami do czynienia powinni się wypowiedzieć.

Wygodne wokółuszne do 200 to Panasonic HTX7 może? Miałem i do dnb/dub/rock się nadadzą, zwłaszcza po prostej modyfikacji, do tego wygodne i nieźle tłumią dźwięki z zewnątrz (do komunikacji miejskiej ok).

Edytowane przez xmag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do głowy to mam troche dużą. A CAL! odpadają. Podobno kiepsko tłumią oraz cienko, żeby dobrze odtwarzały muzyke z telefonu. Dodatkowo są lekko nieporęczne.

 

Poproszę jeszcze o wypowiedzenie się kogoś kto miał SL HD661.

Edytowane przez Nosqer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cienko, żeby dobrze odtwarzały muzyke z telefonu

Nie zrozumiałem tego fragmentu w ogóle

HD 661 nie słuchałem, ale mogą mieć za mało basu do preferowanej przez Ciebie muzyki

IMHO na pewno nie, mają sporo basu i to fajnego basu. Ale ja tam dziwny jestem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że czytałem o CAL! i pisali tam, że jak się słucha muzyki z telefonu CAL'ami to się z nich nie wycisnie wszystkiego i nie są aż tak oszałamiające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że czytałem o CAL! i pisali tam, że jak się słucha muzyki z telefonu CAL'ami to się z nich nie wycisnie wszystkiego i nie są aż tak oszałamiające.

a jak czytałeś o 661 i K518DJ to przy obu opisach było napisane, że wszystko się z nich wyciśnie słuchając z telefonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też masz racje ;)

 

Czyli CAL! i SL HD661. A AKG K518 DJ to raczej nie skoro mają mnie w banie cisnąć, dodatkowo, jest troche duża, więc jeszcze gorzej.

Edytowane przez Nosqer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za szerzenie bzdur o ciśnięciu K518-stek robiłbym wam linijką po palcach....po co szerzycie takie bzdury ? Po 2 msc chłopak w ogóle nie będzie czuł że je nosi..... Już mi się nie chce tego pisać w każdym wątku...

 

HD 661 i izolacja ? Panowie do jasnej cholery zgłupieliście ? I to jeszcze do dupstepu ? One są genialne do metalu , rocka ale przy elektronice głupieją...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. Co do słuchawek dousznych jestem troche sceptyczny, bo nie wydaje mi sie aby dobrze tłumiły dzwięki. Szczególnie za kwote okołu 200zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spałeś kiedyś w stoperach w uszach? Było dużo słychać otoczenia? :) przecież jak dokanalowe wsadzisz do środka do uszu, to jakim cudem otoczenie miałoby zagłuszyć Ci muzykę? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za szerzenie bzdur o ciśnięciu K518-stek robiłbym wam linijką po palcach....po co szerzycie takie bzdury ? Po 2 msc chłopak w ogóle nie będzie czuł że je nosi..... Już mi się nie chce tego pisać w każdym wątku...

Bzdur? Widzę, że ktoś na osobistym doświadczeniu założył absolutność własnych osądów. Miałem je pół roku, więc piszę o własnych odczuciach + opieram się na opinii znajomych którzy je używali. A pisanie, że nie będzie ich czuł po jakimś czasie na łepetynie jest co najmniej niewłaściwe. Napisałem, że LUBIĄ cisnąć w głowę, zatem w domyśle MOGĄ być niekomfortowe. W zależności od kształtu czaszki z wygodą może być różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam, 518dj STRASZNIE cisną uszy, mają lipny kabel i wcale nie grają elektroniki tak, żeby się tym szczególnie podniecać. Słucham/miksuje dnb i pochodne od jakichś 7 lat- czasu kiedy nikt nie wiedział co to dubstep ani "dramendbejsy". Mój portable ulubiony sprzęt do eterny v2 i je bym Ci polecał. Mam drugą parę, jak się zniszczą to kupię trzecią. Słuchawki te w przeciwieństwie do 518 reprezentują bas zwarty i ciasny- bardzo ważny w przypadku szybkiego tempa naszej kochanej muzyki. Używki kupisz za 150 ~~ zł i nie będziesz żałował.

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do AKG 518 to może wejde do jakiegoś pobliskiego sklepu, gdzie będą je sprzedawać i zobaczę czy tak ciśną. Bańka trochę duża :/

Czyli narazie polecacie Fisher Audio Eterna, Sennheiser HD 205.

Proszę jeszcze o sprostowanie czy SL HD661 będą nie za dobre do dubstepa i izolacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności