Skocz do zawartości

CF mod w iPod Classic 160GB


kaktus499

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Dostałem od koleżanki do naprawy iPoda Classic o pojemności 160gb z uszkodzonym dyskiem twardym. Objawy to czerwony krzyżyk i podczas próby skanowania dysku nic się nie dzieje. Zamowiłem na allegro przejściówke zif/cf coby nie kupować nowego dysku. I teraz mam pytanie. Przejściówka ma o wiele dluższe złącze niż to w ipodzie. Załączam zdjęcie i proszę o jakieś wskazówki.ImageUploadedByTapatalk1359364408.819163.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie taka taśma, wyjmij taśmę, i wyślij mi jej zdjęcie jak ją wyprostujesz. Obstawiam, że ktoś dysk wymienił razem z taśmą, bo w ipodach są dyski toshiby.

 

Chyba, że w 8gen są własnie samsungi z innym złączem. Tych jeszcze nie rozbierałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem to te iPody mają właśnie inną taśmę dysku. <_<
Ale tak zerkam na tą co mi przyszła z moim dyskiem i chyba taka od 5G/5.5G powinna pasować więc pewnie wystarczy podmienić. ^_^

Ewentualnie jak jesteś cierpliwy poszukaj na Head-Fi w którymś wątku o wymianie dysków w iPodach właśnie o tym czytałem. Jednak kluczowym słowem jest " jakimś ". :blink:

BTW - @Fatso moje części do iPodów właśnie zaczęły do mnie zjeżdżać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Więc wystarczy podmienić po prostu taśmę od iPoda 5/5,5G z tą obecną? Często się takie na allegro pojawiają? Rozumiem, że złącze różni się tylko po stronie dysku i jest to ten sam interfrejs?

 

Jeżeli nadal szukasz odpowiedzi znaczy że nie zajrzałeś na head-fi, tak jak mówiłem wiem na 100% że gdzieś o tym jest tam temat.

A od siebie dodam że jak wymienię u siebie dysk to @Fatso pewnie będzie miał na zbyciu takową tasiemkę bo części ma ode mnie brać wiec w razie co pisz, ale najpierw zgłąb temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wreszcie mam trochę więcejj czasu. Wycignem t tasiemkę. Po lewej stronie złączę wchodzi w gniazdo płyty głównej, natomiast to po prawej podpina siꠤę do dysku Samsung HS161JQ. We wszystkich ipodach classic gniazdo na płycie głównej jest takie samo? Moze zatem faktycznie wystarczy wymiana tasiemki? Ile byś chciał za tak tasiemkę?

Edit: tak szukaem w internecie i tylko ten model ma inna tamsiemkę, tyle wyszło modeli i akurat trafi mi się ten...

Tu zdjęcie taśmy:

enu2y2up.jpg

Edytowane przez kaktus499
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

obecnie mam dylemat cf, czy adapter SD, czy microSD
ale nie kosztem czasu pracy na aku

 

 

@ Bad and Quiet : (08 wrzesień 2013 - 10:16)
SDD do Ipoda spokojnie można wsadzić, + dodatkowo dwie baterię aby to jakąś ciągło przyzwoicie
@ Bad and Quiet : (08 wrzesień 2013 - 10:15)
Miałem klienta który posiadał przejściówkę na kartę SD, Video nie działał zbyt stabilnie, a wszystko było w pełni kompatybilne

 

i aby było w kupie
http://forum.mp3store.pl/topic/92588-ipod-classic-cf-sd-mod/

http://forum.mp3store.pl/topic/82710-cf-mod-w-ipod-55g-video/

Edytowane przez retter6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie coś jeszcze znalazłem:

Do poczytania: http://www.head-fi.org/t/643307/ipod-classic-hdd-to-sd-cf-conversion-tarkan-akdam-iflash-mkii

 

http://www.tarkan.info/20121226/tutorials/ipod-and-sdhc-sdxc-cards

 

...i do pooglądania: http://mapplesyrup.webs.com/256-gb-ipod .

 

Najbezpieczniej to pewnie będzie z cf. Fajną opcją będzie ssd. SD jak widać dość ryzykowne.

Edytowane przez Jimmi Dragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, ile taka karta kosztuje? SSD w Classicu? Biere, to od razu muzykę z kompa będę miał na iPodzie jak sobie przesadzę. :D


Edit: 385$ :blink: To ja dziękuję, za cenę całej zabawy mogę sprawić sobie dobry player z dwoma kartami 64GB...

Edytowane przez iDaft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B&G a znajdziesz tanio SD lub CF do ipoda ? tak min 128gb

 

A ja myślałem, że jestem dziwny, bo 32GB to dla mnie sporo, nawet przy FLACach :P serio potrzeba Ci aż 128 GB miejsca?

Co do SSD to na Allegro jest jedna licytacja 128 GB z interfejsem ZIF :) 6 dni do końca, licytacja - 630 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dysk to dysk :P

 

tak chce w końcu załadować to co chce + miejsce na nowe, a że video baaaaardzo lubię to mu to zafunduje chyba w końcu:) 64 to za mało jak dla mnie ...

 

dobra co radzicie ? CF czy SD ?? tak czy innaczej muszę coś wybrać

Edytowane przez retter6
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności