Jump to content
Sign in to follow this  
Shou

[ROZWIĄZANE] Słuchawki nauszne do użytku domowego 100/150zł.

Recommended Posts

Witam.

Poszukuję słuchawek nausznych bądź wokółuszne do użytku domowego o budowie zamkniętej, albo półotwartej.

Muzyką zainteresowałem się dość niedawno, stąd nie mogę za dużo powiedzieć o tym jak dokładnie mają grać słuchawki. Słucham głównie: rock, hard rock, czasem coś ostrzejszego.

Moja karta dźwiękowa to niestety układ zintegrowany

Realtek ALC269 [Specyfikacja]

Wyliczając sobie Damping Factor wyszło mi iż impedancja słuchawek może wynieść 32Ω. [32/4 = 8] Oczywiście jeżeli nie pomyliłem wartości.

Budżet to ~150 zł.

Moje propozycje to:

- Sennheiser HD 203

- AKG K 512

- AKG K 514

Sądzę że jednak wszystkie wymienione będą ogromnym skokiem w porównaniu z tym na czym słucham aktualnie. Z góry dziękuję za pomoc.

Superlux HD681, Maxell Retro DJ, Philips SHP 5401

• Like 1

Zapomniałem o nich :D HD668B nawet bardziej by pasowały:)

• Like 1

Tez tak wlasnie sadze, tylko myslalem ze sie myle bo nie wspomniales i takiego głupa dostalem :D

• Like 1

Dzięki za pomoc. Teraz zostało mi wybrać między HD668B, a HD681F. Skłaniam się ku 668B, ale boję się że karcie muzycznej nie starczy na nie "mocy".

Impedancja 56 OhmMax. SPL 98 dB

Dodatkowo nie mogę znaleźć modelu HD681 tylko F, a nie wiem czy "to płaskie i szerokie pasmo przenoszenia" będzie w moim przypadku lepsze.

Edited by Shou

Żadnej karcie nie starczy mocy na 668b, sam mam combo asus D1 + 668b nie jest źle tylko bas trochę ucięty jest ale nie ma tragedii. Ale z czasem zdało by się kupić wzmak pod nie.

• Like 1

Uzywane Cal! z palcem wiadomo gdzie kupisz, a zagraja na pewno b.dobrze

• Like 1

Nom tez beda super. Dobrze wykonane, wygodne, lekkie. Nadaja sie do domu jak i na zewnatrz. Decyzja nalezy do autora. :)

• Like 1

HD681F nie polecam! Sama góra, basu jak na lekarstwo :/

Albo HD668B, albo CAL! albo.... Shure SRH240A :P

Edited by snuffmajster
  • Like 1

Generalnie wszystko co jest dobre juz Ci polecilismy, teraz wybór nalezy do Ciebie :D

@minicomp

Reklama twoich słuchawek ktore sprzedajesz jak sie patrzy :D spoko spoko, 10% dla mnie :D

Taki sucharek :>

Edited by sklerotyk
  • Like 1

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Similar Content

• By OverMan
      Witam.

Tak jak w temacie bezprzewodowe wokółuszne/nauszne do 800zł (1000zl w przypadku pojawienia sie duzo lepszego wyboru do tej kwoty) wygodne z żywotną baterią a najlepiej mozliwoscią otwarzania przez aux (ostatecznie usb w czasie ładowania).

Do słuchania wszystkiego ale głównie wszelkich rodzajów rocka.

Szczegółowe z dobrą sceną. Robiąca wrażenie przestrzeń. Budowa nie ma znaczenia, do słuchania głownie w mieszkaniu.

ANC nie jest priorytetem, wygoda oraz dobre, przyjemne brzmienie duzo wiekszym.

Spontanicznie do gier / filmów.

Obecnie używam Takstar PRO 82, chciałbym aby poza rozwinięciem o BT słuchawki były sporym upgradem brzmieniowym.

Z góry dziękuje za sugestie i podpowiedzi, pozdrawiam. 
    • By mariusz10101
      Od wczoraj próbuję zdecydować się na zakup słuchawek, ale nie mając w tym doświadczenia, mogę czytać o tym jeszcze tydzień i nic nie kupię, dlatego proszę tutaj o pomoc.

Muzyka jakiej słucham to (przykładowo):
      tematy około Rockowe -> 50%: Tool, Coma, AC/DC, Dream Theater, RHCP, Led Zeppelin, Rammstein, System of a Down, Stone Sour
      w tym czasami coś mocniejszego typu Frontside, Black Label Society
      Lżejsze, w tym akustyczne i w jakiejś części elektroniczne -> 40%: Bob Marley, Eddie Vedder, Hans Zimmer, The Piano Guys, Coldplay, czasami lekkie i przyjemne typu Akurat, Power Of Trinity, Tabu, Jamal
      uniwersalne, radiowe, głosowe -> 10%

Zacząłem lekturę od KZ ZST. Po spędzeniu dnia na czytaniu i oglądaniu polskich i angielskich recenzji, skończyłem na KZ ZSN i TRN V80 i nie jestem w stanie się zdecydować. Pojawiały się także inne interesujące modele, takie jak KZ ES4 i Senfer DT6, ale z jakiegoś powodu mniej się na nich skupiłem. Mimo wszystko, jestem otwarty na cokolwiek zaproponujecie. Jeżeli coś trzeba dokupić żeby było dobrze (np. kabel, tipsy) to też chciałbym to zrobić od razu, ale raczej górna granica budżetu to cena V80 + tipsy. Na ten moment oceniam każdą z tych słuchawek po równo, dlatego jestem skłonny wybrać najtańszą opcję jaką jest KZ ZSN, w wersji z fioletowym plastikiem (wydaje się, że całość z kablem nie odstaje tak jakoś niespójnie na twarzy jak te ciemne wersje). Najlepiej wygląda chyba czarny V80 z czarnym kablem. Chciałbym mieć na kablu przycisk i mikrofon, ale spotkałem się też z informacją, że rzekomo powoduje to degradację dźwięku. W przypadku ZSN czytałem, że bardzo pomaga zmiana kabla i tipsów na piankowe. Przy V80 pojawiają się wskazówki żeby dokupić tipsy piankowe ze względu na "szumienie" (?) na górze.

Obecnie nie posiadam przedwzmacniacza i słuchawki będę podłączał do telefonu i komputera. Być może się tym zajaram i coś dokupię w przyszłości, ale teraz przy zakupie wolałbym jednak bazować na tym co mam. Dosyć duża część muzyki jakiej słucham nie jest w najwyższej jakości, ale jak słuchawki się odwdzięczą to już się postaram o lepszą jakość.
    • By johnnyc94
      Jak w temacie, szukam słuchawek które zastąpią moje wysłużone SHE3590.

Limit cenowy:100zł
      mikrofon konieczny!
      muzyka: rock / metal / klasyczna / jazz / blues (ogólnie czasami wpadnie też rap, unikam jedynie disco polo oraz popu)

W domu używam AKG K240 które sobie bardzo cenię, szukam czegoś w miarę podobnego, o neutralnej charakterystyce, ewentualnie o delikatnie podbitych "low-mids" (czyli miejscu gdzie jest basówka), nie chcę typowej V-auki

Creativy które do niedawna były na promocji niestety odpadają bo teraz kosztują 199, czy są jeszcze jakieś inne rozsądne opcje oprócz Brainwavz Delta?

• By woolf
      Jakie polecacie słuchawki nauszne (zamknięte, polotwarte) do 150zl? (Integra) Myślałem nad ISK HD 2011, hd 681 Evo lub hd669 zależy mi na tym by były wygodne.Głównie mają służyć do słuchania muzyki rock/rap i do csa.Chyba że polecacie jakieś inne modele
    • By Ayen2
      Witam chciałbym zapytać jakie słuchawki wybrać do max 150zł, ale im mniej tym lepiej.
      Potrzebuje jakichś wytrzymalszych w z mocniejszym kablem, bo w każdych słuchawkach jakie miałem przestawała mi działać lewa lub prawa słuchawka (po około roku lub czasami po 2-3 msc.)
      Słucham głównie Rocka i metalu (bardziej energicznego i żywego (z duszą xD)).
      Wcześniej miałem VJJB 4K kilka par różnych modeli pistonów od Xiaomi i inne.
      Wysyłka z zagranicy nie stanowi problemu, ale nie chciałbym czekać dłużej niż 2 tyg.
      Źródłem jest MP3 xDuoo Nano D3, a piosenki są w formacie WAV
      EDIT:
      Jak coś to aliexpress, gearbest itp. sklepy też wchodzą w grę.
  • Create New...

Important Information

Register to have access to community resources. Forum rules Terms of Use and privacy anc cookies policy Privacy Policy