Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

[ROZWIĄZANE] Słuchawki nauszne do użytku domowego 100/150zł.


Shou

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Poszukuję słuchawek nausznych bądź wokółuszne do użytku domowego o budowie zamkniętej, albo półotwartej.

Muzyką zainteresowałem się dość niedawno, stąd nie mogę za dużo powiedzieć o tym jak dokładnie mają grać słuchawki. Słucham głównie: rock, hard rock, czasem coś ostrzejszego.

Moja karta dźwiękowa to niestety układ zintegrowany

Realtek ALC269 [Specyfikacja]

Wyliczając sobie Damping Factor wyszło mi iż impedancja słuchawek może wynieść 32Ω. [32/4 = 8] Oczywiście jeżeli nie pomyliłem wartości.

Budżet to ~150 zł.

Moje propozycje to:

- Sennheiser HD 203

 

- AKG K 512

- AKG K 514

Sądzę że jednak wszystkie wymienione będą ogromnym skokiem w porównaniu z tym na czym słucham aktualnie. Z góry dziękuję za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Teraz zostało mi wybrać między HD668B, a HD681F. Skłaniam się ku 668B, ale boję się że karcie muzycznej nie starczy na nie "mocy".

Impedancja 56 OhmMax. SPL 98 dB

Dodatkowo nie mogę znaleźć modelu HD681 tylko F, a nie wiem czy "to płaskie i szerokie pasmo przenoszenia" będzie w moim przypadku lepsze.

Edytowane przez Shou
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom tez beda super. Dobrze wykonane, wygodne, lekkie. Nadaja sie do domu jak i na zewnatrz. Decyzja nalezy do autora. :)

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD681F nie polecam! Sama góra, basu jak na lekarstwo :/

 

Albo HD668B, albo CAL! albo.... Shure SRH240A :P

Edytowane przez snuffmajster
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wszystko co jest dobre juz Ci polecilismy, teraz wybór nalezy do Ciebie :D

 

@minicomp

Reklama twoich słuchawek ktore sprzedajesz jak sie patrzy :D spoko spoko, 10% dla mnie :D

Taki sucharek :>

Edytowane przez sklerotyk
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności